• 22 255 95 55

Apteczki

Apteczka powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego zakładu pracy. Jest obowiązkowa w każdym biurze, magazynie, hali produkcyjnej, a także w instytucji użytku publicznego. Szczególnym rodzajem są apteczki samochodowe, które znajdują się na wyposażeniu wielu pojazdów, jednak nie ma obowiązku ich posiadania.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Warto jednak jest ją mieć, szczególnie że nigdy nie możemy być pewni, kiedy nam się przyda. Są sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Apteczki podręczne mogą jednak zarówno nam, jak też innym osobom, również naszym bliskim nawet uratować życie. 

Apteczki podręczne oraz ścienne 

 
W zależności od przeznaczenia oraz miejsca, gdzie będzie apteczka używana, wybierzemy ją w innej formie. Apteczki samochodowe mają niewielkie rozmiary, zmieszczą się w każdym schowku. Są w postaci skrzyneczek i toreb. Mają być podręczne i zazwyczaj zawierają podstawowe wyposażenie, jednak jest ono wystarczające do udzielenia pierwszej pomocy. Apteczki do firm mogą być przystosowane do mocowania na ścianie, z takimi spotkamy się najczęściej. Zazwyczaj są w większej ilości, co jest jednak uzależnione od liczby pomieszczeń oraz powierzchni biura czy innego zakładu pracy. Zgodnie  § 44 ust. 1 r.o.b.h.p., pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom odpowiednio funkcjonującego systemu pierwszej pomocy, dotyczy to więc też dostępu do apteczki.
 

Czy w każdej firmie powinna znaleźć się apteczka pierwszej pomocy?

 
Punkty pierwszej pomocy, w których znajdują się apteczki do firmy, muszą znaleźć się wszędzie tam, gdzie wykonywane są prace o podwyższonym ryzyku wypadku oraz w poszczególnych oddziałach zakładu pracy.
Są jeszcze apteczki podręczne, które warto mieć ze sobą np. podczas wycieczki w góry. Zmieścisz taką apteczkę do plecaka, zyskując pewność, że jesteś dobrze przygotowany na każdą ewentualność. Zobacz również tablice suchościeralne, które są naprawdę praktyczne i uniwersalne!

Filtry

Producenci
więcej >
Ilość półek
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Klucze w komplecie
więcej >
Kolor
więcej >
Materiał
więcej >

Cena