pokaż: Widok listy produktów:

Apteczki

(6)

Apteczka powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego zakładu pracy. Jest obowiązkowa w każdym biurze, magazynie, hali produkcyjnej, a także w instytucji użytku publicznego. Szczególnym rodzajem są apteczki samochodowe, które znajdują się na wyposażeniu wielu pojazdów, jednak nie ma obowiązku ich posiadania.

Warto jednak jest ją mieć, szczególnie że nigdy nie możemy być pewni, kiedy nam się przyda. Są sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Apteczki podręczne mogą jednak zarówno nam, jak też innym osobom, również naszym bliskim nawet uratować życie. 

Apteczki podręczne oraz ścienne 

 
W zależności od przeznaczenia oraz miejsca, gdzie będzie apteczka używana, wybierzemy ją w innej formie. Apteczki samochodowe mają niewielkie rozmiary, zmieszczą się w każdym schowku. Są w postaci skrzyneczek i toreb. Mają być podręczne i zazwyczaj zawierają podstawowe wyposażenie, jednak jest ono wystarczające do udzielenia pierwszej pomocy. Apteczki do firm mogą być przystosowane do mocowania na ścianie, z takimi spotkamy się najczęściej. Zazwyczaj są w większej ilości, co jest jednak uzależnione od liczby pomieszczeń oraz powierzchni biura czy innego zakładu pracy. Zgodnie  § 44 ust. 1 r.o.b.h.p., pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom odpowiednio funkcjonującego systemu pierwszej pomocy, dotyczy to więc też dostępu do apteczki.
 

Czy w każdej firmie powinna znaleźć się apteczka pierwszej pomocy?

 
Punkty pierwszej pomocy, w których znajdują się apteczki do firmy, muszą znaleźć się wszędzie tam, gdzie wykonywane są prace o podwyższonym ryzyku wypadku oraz w poszczególnych oddziałach zakładu pracy.
Są jeszcze apteczki podręczne, które warto mieć ze sobą np. podczas wycieczki w góry. Zmieścisz taką apteczkę do plecaka, zyskując pewność, że jesteś dobrze przygotowany na każdą ewentualność. Zobacz również tablice suchościeralne, które są naprawdę praktyczne i uniwersalne!

Filtry zwiń rozwiń

Cena brutto

Producenci
więcej >
Ilość półek
więcej >
Klucze w komplecie
więcej >
Kolor
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >