• 22 255 95 55

Bindownice

Maszyny do bindowania to urządzenia, które są niezastąpione w wielu miejscach pracy. Ich zastosowanie jest szczególnie doceniane w dużych biurach, pracowniach graficznych, drukarniach i wielu, innych przedsiębiorstwach. Jednak należy zaznaczyć, że bindownice są urządzeniami specjalistycznymi dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, koniecznie powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi parametrami produktu.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Bindownica - wszystko, co warto wiedzieć o urządzeniu

Bindownice biurowa Fellowes

Maszyny do bindowania to urządzenia, które są niezastąpione w wielu miejscach pracy. Ich zastosowanie jest szczególnie doceniane w dużych biurach, pracowniach graficznych, drukarniach i wielu, innych przedsiębiorstwach. Jednak należy zaznaczyć, że bindownice są urządzeniami specjalistycznymi dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, koniecznie powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi parametrami produktu, co umożliwi nam dobór urządzenia najlepiej dostosowanego do naszych indywidualnych potrzeb. Bindownice biurowe - wszystko, co warto wiedzieć o urządzeniu przed dokonaniem zakupu!

 

Maszyna do bindowania - podstawowe informacje

Bindownica do papieru jest produktem zróżnicowanym, dzięki czemu każdy ma możliwość doboru produktu, ze względu na indywidualne oczekiwania. Bindownica biurowa w podstawowym podziale dzieli się na elektryczną i ręczną - ten parametr ma ogromne znaczenie,  jeśli chodzi o koszt produktu. Zazwyczaj maszyny do bindowania elektryczne charakteryzują się wyższą ceną niż bindownice ręczne. Uwarunkowane jest to tym, że urządzenie do bindowania o zasilaniu elektrycznym to produkt precyzyjny, ale co najważniejsze szybki, dzięki czemu mamy gwarancję, że dokumenty oprawimy zdecydowanie szybciej niż w przypadku bindownicy ręcznej. Inną ważną kwestią, którą cechuje się maszyna do bindowania, jest wymiar oprawianych kartek. Wśród najpopularniejszych, z całą pewnością należy wyróżnić formaty: A3 i A4. Warto jednak podkreślić, że większość modeli wyposażono w możliwość oprawiania mniejszych modeli. W celu uzyskania takiej informacji obowiązkowo powinniśmy zapoznać się ze wszystkimi parametrami technicznymi konkretnego modelu bindownicy. 
 

Bindownice do papieru - rodzaje

Wyróżniamy wiele rodzajów bindownic biurowych. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej z nich obowiązkowo powinniśmy zapoznać się z typami opraw do bindowania, co umożliwi nam zakup odpowiedniego urządzenia do bindowania. W związku z tym przygotowaliśmy krótkie zestawienie, które ułatwi każdemu z Was zakup odpowiedniej bindownicy do oprawiania dokumentów. 

Bindownica grzebieniowado oprawy dokumentów wykorzystywane są grzebienie plastikowe
Bindownica drutowado oprawy dokumentów wykorzystywane są metalowe spirale 
Bindownica kanałowado łączenia dokumentów wykorzystywane są specjalne kanały
Termobindownica dokumenty łączone są ze sobą za pomocą kleju, który jest poddawany wysokiej temperaturze 

 

Bindownice do oprawy dokumentów - zastosowanie

Mimo iż bindownice stają się coraz mniej popularnym urządzeniem biurowym, to w dalszym ciągu ich zastosowanie możemy zaobserwować w wielu miejscach takich jak drukarnie, czy pracownie graficzne. 

Bindownica do papieru zastosowanie: 

  • Oprawa dokumentów firmowych: katalogi, materiały reklamowe 
  • Oprawa prac podyplomowych, magisterskich, licencjackich 
  • Oprawa dokumentów biurowych 
  • Oprawa zeszytów, kołozeszytów, plannerów, kalendarzy

 

Bindownica do domu a bindownica do biura? 

Urządzenie do bindowania dokumentów - jaką maszynę powinniśmy wybrać do domu, a jaką do biura? Czy istnieje w ogóle jakakolwiek różnica pomiędzy wyżej wymienionymi bindownicami? Przede wszystkim maszyna do bindowania do domu powinna cechować się mniejszymi wymiarami, dzięki czemu doskonale wkomponuje się w niewielką przestrzeń domową i będzie, niemalże całkowicie niezauważalna. Z kolei, jeśli chodzi o bindownice do biura warto, abyśmy zdecydowali się na urządzenie o większych wymiarach tak, abyśmy mogli oprawiać zarówno dokumenty o dużych, jak i małych formatach. Inną ważną kwestią jest wcześniej omawiana różnica pomiędzy bindownicą elektryczną a bindownicą ręczną. Jak już wcześniej wspomnieliśmy bindownica do papieru elektryczna, doskonale sprawdzi się w biurze, gdzie oprawiane są duże ilości dokumentów, z kolei bindownica profesjonalna ręczna to doskonały wybór, jeśli chodzi o oprawianie niewielkich ilości dokumentów w domu. 

 

Bindownica do dokumentów - najważniejsze parametry

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej bindownicy do papieru, koniecznie powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi parametrami urządzenia, co umożliwi nam wybór produktu, który będzie najlepiej dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. 

Bindownica biurowa - parametry: 

  • Tworzywo wykonania: tworzywo, z jakiego została wykonana bindownica biurowa, informuje nas o tym, jaką odpornością na uszkodzenia mechaniczne charakteryzuje się wybrany przez nas produkt. Bindownica metalowa będzie zdecydowanie bardziej trwała.
  • Rodzaj oprawy dokumentów: wyróżniamy trzy sposoby, w jaki mogą być oprawiane dokumenty - bindownice grzebieniowe, potocznie nazywane bindownica do kalendarzy, bindownice spiralowe oraz bindownice kanałowe. Tak szeroki wybór umożliwia nam dowolny sposób oprawy dokumentów. Warto również zaznaczyć, że niektóre modele zostały wyposażone w więcej niż jedną metodę oprawiana dokumentów, dzięki czemu jedno urządzenie może oprawiać dokumenty zarówno grzbietami plastikowymi, jak i spiralami drutowymi. 
     

Bindownica sklep - gdzie kupić? 

Bindownica biurowa do papieru A4

Gdzie kupić tanio bindownice do papieru? Zdecydowanie z największym wyborem bindownic biurowych spotkamy się w sklepach internetowych. Ze względu na coraz mniejszą popularność urządzeń do bindowania, ich zakup w sklepie stacjonarnym może być lekko utrudniony. Dlatego z całą pewnością najlepsze oferty bindownic do domu i biura znajdziemy właśnie w sklepach internetowych.
 

Bindownica ceny

Bindownice biurowe charakteryzują się różnymi cenami, co między innymi uwarunkowane jest parametrami technicznymi oraz rozpoznawalnością i renomą marki. Podanie uśrednionej ceny za produkt nie należy do najłatwiejszych zadań, mimo wszystko postaraliśmy się wyróżnić uśredniony przedział cenowy, w którym możemy zakupić bindownice do papieru. 

 

Najtańszą bindownicę ręczną kupimy już za niecałe 250 złotych, z kolei za bindownicę elektryczną wyposażoną w dodatkowe funkcje będziemy musieli zapłacić w granicach od tysiąca do nawet 8 tysięcy złotych. 

 

Bindownice biurowe - popularne marki

Wyróżniamy wiele firm, które w swojej ofercie mają bindownice biurowe do papieru o różnym formacie i rodzaju oprawiania dokumentów. Jak w tak rozbudowanej ofercie znaleźć produkt, który będzie spełniał nasze wszystkie oczekiwania. Z całą pewnością w naszym wyborze powinniśmy kierować się rozpoznawalnością marki, ponieważ z reguły firmy, które funkcjonują w branży kilkadziesiąt lat, są zdecydowanie bardziej doświadczone, a ich produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Wsród takich tych marek z całą pewnością nie moglibyśmy zapomnieć o takich firmach jak Fellowes, OPUS, ARGO, czy GBS. Poznajmy wszystkie bindownice światowych marek! 

Filtry

Producenci
więcej >
Rodzaj oprawy
więcej >
Dziurkowanie ręczne/elektryczne
więcej >
Maks. ilość oprawianych kartek (80 g)
więcej >
Maks. ilość kartek dziurkowanych jednorazowo (80 g)
więcej >
Maks. średnica grzbietu [mm]
więcej >
Maks. rozmiar dokumentu
więcej >

Cena