• 22 255 95 55

Bindownice Fellowes

Bindownica Fellowes jest urządzeniem, za pomocą którego możemy trwale oprawiać dokumenty. Z produktem tego typu spotkamy się w biurach, pracowniach graficznych, czy drukarniach - wszędzie tam, gdzie na co dzień bindowane są duże ilości dokumentów. 

Pokaż na stronie:
16 produktów w wybranym filtrze

Producenci:FELLOWES

Pokaż na stronie:

Bindownice Fellowes

bindownica Fellowes

Bindownica Fellowes jest urządzeniem, za pomocą którego możemy trwale oprawiać dokumenty. Z produktem tego typu spotkamy się w biurach, pracowniach graficznych, czy drukarniach - wszędzie tam, gdzie na co dzień bindowane są duże ilości dokumentów. Już na wstępie należy zaznaczyć, że bindownice Fellowes różnią się między sobą, a różnica ta może mieć ogromny wpływ na zastosowanie produktu. Bindownice biurowe Fellowes - dowiedzmy się, co warto wiedzieć o produkcie, zanim zdecydujemy się na zakup. 

 

Bindownice Fellowes - zastosowanie

Za pomocą bindownic do papieru Fellowes możemy trwale oprawiać zarówno małe, jak i duże ilości dokumentów. Produkt tego typu znajduje swoje zastosowanie między innymi w oprawie książek, katalogów, prac magisterskich, czy kalendarzy. Warto również zaznaczyć, że zakup profesjonalnej bindownicy Fellowes, jest opłacalny tylko wtedy, gdy regularnie oprawiamy dokumenty. Jednorazowe bindowanie dobrze jest zlecić firmom specjalistycznym ukierunkowanym na bindowanie. 

Bindownice Fellowes - zastosowanie:

  • Oprawa katalogów firmowych, katalogów
  • Oprawa zeszytów, kołozeszytów
  • Oprawa prac podyplomowych, licencjackich, magisterskich
  • Oprawa kalendarzy
     

Fellowes bindownica - co warto wiedzieć o produkcie?

Warto zaznaczyć, że nie każda bindownica Fellowes jest dokładnie taka sama. Oprócz tego, że każde z urządzeń charakteryzuje się unikatowym i oryginalnym designem,  to należy podkreślić, że poszczególne modele mają zupełnie inne parametry techniczne, co ma ogromne przełożenie na fukcjonalność produktów. Dlatego już na samym wstępie powinniśmy odpowiedzieć na kluczowe pytanie - jakie ilości dokumentów będziemy oprawiać? Odpowiedź na to pytanie umożliwi nam wybór bindownicy Fellowes, która będzie najlepiej dostosowana do naszych oczekiwań. 

Bindownica Fellowes - najważniejsze parametry: 

  • Ilość dziurkowanych kartek: ilość jednorazowo dziurkowanych kartek jest kluczowa, jeśli zależy nam na szybkości bindowania. Im więcej kartek będziemy w stanie przedziurawić za jednym razem, tym szybciej będziemy oprawiać dokumenty.
  • Rodzaj oprawy dokumentów: bindownice Fellowes do uprawniania dokumentów  wykorzystują trzy rodzaje opraw: grzbiety drutowe, grzbiety plastikowe lub okładki kanałowe.
  • Ilość oprawianych kartek: ilość jednorazowo oprawianych kartek jest jednym z najważniejszych parametrów. Informuje on nas o maksymalnej ilości, którą możemy oprawić, dzięki czemu wiemy, ile stron może maksymalnie liczyć dany katalog, czy książka.
  • Gwarancja: warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model bindownicy Fellowes ma gwarancje producenta. Dzięki gwarancji będziemy mogli cieszyć się długo sprawnością bindownicy elektrycznej, a jeśli będzie taka potrzeba i urządzenie ulegnie uszkodzeniu, istnieje duża szansa, że producent wymieni nam je na całkowicie nowy produkt.
  • Dodatkowe funkcje: warto sprawdzić, czy wybrana przez nas bindownica elektryczna została wyposażona w dodatkowe funkcje takie jak szuflada do przechowywania ścinek, miarka doboru grzbietu do grubości dokumentu, dwie oddzielne dźwignie - dziurkującą i bindującą, czy regulowaną prowadnicę krawędziową. Informacja ta może znacząco pomóc nam w wyborze odpowiedniej bindownicy elektrycznej.
  • Format bindowanego dokumentu: bindownice Fellowes dzielą się również ze względu na format oprawianych dokumentów. W podstawowym podziale wyróżniamy bindownice o formacie A3 i A4. Należy również zaznaczyć, że większość bindownic ma opcję oprawiania dokumentów o mniejszych wymiarach, należy jednak dokładnie sprawdzić tę informację.

 

Bindownica elektryczna Fellowes czy ręczna? - jaką wybrać?

Jeśli już zdecydujemy się na zakup bindownicy Fellowes, to naszym kolejnym zadaniem, przed którym staniemy, będzie wybór urządzeń do bindowania ze względu na bardzo ważny parametr, jakim jest sposób funkcjonowania bindownicy Fellowes. W podstawowym podziale bindownice Fellowes dzielą się na elektryczne i ręczne. Pierwszy rodzaj - elektryczny, został zaprojektowany z myślą o szybkim i dokładnym oprawianiu dokumentów, jeśli więc w Waszym miejscu pracy każda minuta ma znaczenie, to warto byłoby rozważyć zakup bindownicy Fellowes o elektrycznym zasilaniu. Z kolei, jeśli zależy nam na dokładności i precyzji, doskonałym wyborem będzie bindownica ręczna Fellowes. 
 

Bindownica Fellowes cena 

Ceny bindownic biurowych Fellowes różnią się między sobą. Na te różnice oraz ostateczny koszt produktu wpływa między innymi typ bindowania oraz ilość dodatkowych funkcji, w które została wyposażona zakupiona przez nas bindownica. Warto zauważyć, że najtańszą bindownicę ręczną kupimy już za niecałe 250 złotych. Bindownica tego typu doskonale sprawdzi się w oprawianiu niewielkich ilości dokumentów. Z drugiej strony w ofercie marki Fellowes znajdziemy bindownice specjalistyczne, elektryczne, które bindują  dokumenty o większym nakładzie, co jest szczególnie doceniane w firmach, gdzie na co dzień oprawiane są duże ilości dokumentów. Ceny bindownic elektrycznych Fellowes zaczynają się od 1000 złotych, a kończą w granicach 4000 tysięcy złotych. Dlatego szczególnie warto, abyśmy już na wstępie odpowiedzieli na jedno zasadnicze pytanie - jakie ilości dokumentów będziemy oprawiać? Odpowiedź na to pytanie w dużym stopniu ułatwi nam zakup urządzenia do bindowania, które będzie spełniało nasze oczekiwania zarówno jeśli chodzi o jakość, jak i cenę. 

Filtry

Producenci
więcej >
Rodzaj oprawy
więcej >
Dziurkowanie ręczne/elektryczne
więcej >
Maks. ilość oprawianych kartek (80 g)
więcej >
Maks. ilość kartek dziurkowanych jednorazowo (80 g)
więcej >
Maks. średnica grzbietu [mm]
więcej >
Maks. rozmiar dokumentu
więcej >

Cena