• 22 255 95 55

Bindownice elektryczne

Bindownica elektryczna jest często wykorzystywanym urządzeniem w wielu firmach. Przy pomocy produktu, jakim jest urządzenie do bindowania elektryczne, mamy możliwość szybkiego i trwałego oprawiania dokumentów za pomocą grzbietów plastikowych, drutowych lub okładek kanałowych. 

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Dziurkowanie ręczne/elektryczne:Elektryczne

Pokaż na stronie:

Bindownica elektryczna

Bindownica biurowa Fellowes

Bindownica elektryczna jest często wykorzystywanym urządzeniem w wielu firmach. Przy pomocy produktu, jakim jest urządzenie do bindowania elektryczne, mamy możliwość szybkiego i trwałego oprawiania dokumentów za pomocą grzbietów plastikowych, drutowych lub okładek kanałowych. Warto mieć na uwadze fakt, że nie wszystkie bindownice elektryczne są dokładnie takie same. Poszczególne modele różnią się między sobą budową, parametrami oraz marką. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej bindownicy elektrycznej, koniecznie powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi parametrami produktu, aby wybrany przez nas model urządzenia do bindowania, idealnie spełniał nasze oczekiwania. 
 

Bindownica elektryczna - zastosowanie

Bindownice elektryczne są niezwykle chętnie wybieranym urządzeniem. Wszystko to ze względu na fakt, że ich obsługa jest wyjątkowo prosta i komfortowa. Z urządzeniem tego typu, coraz rzadziej spotkamy się w biurach. Bindownice elektryczne, jako urządzenia specjalistyczne zdecydowanie częściej są stosowane w takich miejscach jak drukarnie, czy agencje marketingowe, gdzie odbywa się produkcja różnego rodzaju ofert reklamowych, katalogów i wielu innych. 

Bindownica elektryczna - zastosowanie:

 • Oprawa dokumentów firmowych: katalogi, materiały reklamowe
 • Oprawa prac podyplomowych, magisterskich, licencjackich
 • Oprawa dokumentów biurowych
 • Oprawa zeszytów, kołozeszytów, plannerów, kalendarzy 

 

Elektryczna bindownica

Decyzja dotycząca zakupu bindownicy elektrycznej powinna być przemyślana, w związku z czym postanowiliśmy wyróżnić najważniejsze parametry produktu, co będzie pomocne podczas wyboru konkretnej bindownicy.
 

Bindownica elektryczna - najważniejsze parametry:

 • Ilość dziurkowanych kartek: ilość jednorazowo dziurkowanych kartek jest kluczowa, jeśli zależy nam na szybkości bindowania. Im więcej kartek będziemy w stanie przedziurawić za jednym razem, tym szybciej będziemy oprawiać dokumenty.
 • Rodzaj oprawy dokumentów: bindownice elektryczne do uprawniania dokumentów  wykorzystują trzy rodzaje opraw: grzbiety drutowe, grzbiety plastikowe lub okładki kanałowe.
 • Ilość oprawianych kartek: ilość jednorazowo oprawianych kartek jest jednym z najważniejszych parametrów. Informuje on nas o maksymalnej ilości, którą możemy oprawić, dzięki czemu wiemy, ile stron może liczyć dany katalog, czy książka.
 • Gwarancja: warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model bindownicy ma gwarancje producenta. Dzięki gwarancji będziemy mogli cieszyć się długo sprawnością bindownicy elektrycznej, a jeśli będzie taka potrzeba i urządzenie ulegnie uszkodzeniu, istnieje duża szansa, że producent wymieni nam je na całkowicie nowy produkt.
 • Format bindowanego dokumentu: bindownice elektryczne dzielą się również ze względu na format oprawianych dokumentów. W podstawowym podziale wyróżniamy bindownice o formacie A3 i A4. Należy również zaznaczyć, że większość bindownic ma opcję oprawiania dokumentów o mniejszych wymiarach, należy jednak dokładnie sprawdzić tę informację.
 • Dodatkowe funkcje: warto sprawdzić, czy wybrana przez nas bindownica elektryczna została wyposażona w dodatkowe funkcje takie jak szuflada do przechowywania ścinek, miarka doboru grzbietu do grubości dokumentu, dwie oddzielne dźwignie - dziurkującą i bindującą, czy regulowaną prowadnicę krawędziową. Informacja ta może znacząco pomóc nam w wyborze odpowiedniej bindownicy elektrycznej.

 

Bindownica elektryczna - jaką wybrać?

Bindownica elektryczna jest urządzeniem łatwym i wygodym w obsłudze. To właśnie przy jej użyciu bez nakładu własnej siły możemy bindować zarówno duże, jak i niewielkie ilości dokumentów. Wiemy już, że produkt tego typu doskonale sprawdzi się w wielu miejscach pracy, gdzie oprawa dokumentów jest czynnością na porządku dziennym. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się jaki rodzaj bindownicy elektrycznej wybrać? Poszczególne modele urządzeń do oprawy dokumentów różnią się między sobą sposobem oprawiania dokumentów. W związku z czym każda bindownica elektryczna została zaprojektowana z myślą o konkretnej oprawie dokumentów. Wśród popularnych sposobów na zbindowanie dokumentów wyróżniamy między innymi: oprawę drutową, grzbietową, kanałową, czy termiczną. Każda z powyżej wymienionych metod ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników tak więc, już na wstępie powinniśmy odpowiedzieć na ważne pytanie - jakie dokumenty oraz jakie ilości dokumentów będziemy bindować? 

Bindownice elektryczne - rodzaje:

Bindownica elektryczna grzebieniowado oprawy dokumentów wykorzystywane są grzebienie plastikowe
Bindownica elektryczna drutowado oprawy dokumentów wykorzystywane są metalowe spirale 
Bindownica elektryczna kanałowado łączenia dokumentów wykorzystywane są specjalne kanały
Termobindownica dokumenty łączone są ze sobą za pomocą kleju, który jest poddawany wysokiej temperaturze 

 

Bindownice elektryczne - popularne marki

Bindownica do papieru OPUS

Na rynku wyróżniamy wiele firm, które w swojej ofercie posiadają zarówno bindownice elektryczne, jak i uniwersalne biurowe, dzięki czemu wybór jednego produktu wcale nie należy do najłatwiejszego zadania. Postanowiliśmy wyróżnić kilka firm, których bindownice elektryczne charakteryzują się wysoką jakością, co wpływa na ogólne zadowolenie klientów. Wśród najpopularniejszych marek z całą pewnością powinniśmy wyróżnić takie firmy jak Fellowes, OPUS, WALLNER, ARGO, czy GBC. 
 

Bindownice elektryczne cena 

Ceny poszczególnych bindownic elektrycznych różnią się miedzy sobą. Warto mieć na uwadze fakt, że większość bindownic elektrycznych ma nieznacznie wyższą cenę niż uniwersalna bindownica. Podanie uśrednionej ceny bindownic elektrycznych jest niemożliwa ze względu na dużą różnorodność produktów, mimo wszystko postaramy się wyselekcjonować przedział cenowy, w którym będziemy w stanie zakupić urządzenie elektryczne do bindowania. 

Filtry

Producenci
więcej >
Rodzaj oprawy
więcej >
Dziurkowanie ręczne/elektryczne
więcej >
Maks. ilość oprawianych kartek (80 g)
więcej >
Maks. ilość kartek dziurkowanych jednorazowo (80 g)
więcej >
Maks. średnica grzbietu [mm]
więcej >
Maks. rozmiar dokumentu
więcej >

Cena