• 22 255 95 55

Bindownice spiralowe

Bindownica drutowa wykorzystywana jest do specjalistycznego oprawiania dokumentów, przy pomocy grzbietów drutowych. Bindownica na metalowe spirale to urządzenie specjalistyczne, które wykorzystywane jest w wielu miejscach pracy, gdzie na co dzień oprawiane są dokumenty, materiały reklamowe i wiele więcej. 

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Rodzaj oprawy:Grzbiety drutowe

Pokaż na stronie:

Bindownice spiralowe

Bindownica drutowa wykorzystywana jest do specjalistycznego oprawiania dokumentów, przy pomocy grzbietów drutowych. Bindownica na metalowe spirale to urządzenie specjalistyczne, które wykorzystywane jest w wielu miejscach pracy, gdzie na co dzień oprawiane są dokumenty, materiały reklamowe i wiele więcej. Warto zauważyć, że bindownica spiralowa coraz częściej wychodzi z użytku, a firmy decydują się na korzystanie z usług zewnętrznych firm specjalistycznych. Mimo wszystko w dalszym ciągu część przedsiębiorstw decyduje się na oprawianie dokumentów we własnym zakresie, do czego niezbędna okaże się wcześniej wspomniana bindownica sprężynowa. 

 

Bindownica sprężynowa - zastosowanie

Zanim przejdziemy do omówienia najważniejszych parametrów technicznych bindownicy drutowej warto, abyśmy już na samym początku przyjrzeli się bliżej podstawnemu zastosowaniu bindownic drutowych. Produkt ten wykorzystywany jest na wiele sposobów, między innymi w produkcji zeszytów szkolnych, czy kołonotatników. Warto zauważyć, że bindownica drutowa do kalendarzy to również często spotykane rozwiązanie do oprawiania kartek tego typu. 

Bindownice drutowe - zastosowanie:

 • Oprawa katalogów firmowych, katalogów
 • Oprawa zeszytów, kołozeszytów
 • Oprawa kalendarzy
   

Bindownice drutowe - co warto wiedzieć o produkcie? 

Już na wstępie warto zaznaczyć, że nie każda bindownica na metalowe grzbiety jest dokładnie taka sama. Poszczególne modele bindownic do oprawiania dokumentów będą charakteryzowały się zupełnie innymi parametrami technicznymi. Dlatego już na wstępie powinniśmy zadać sobie jedno podstawowe pytanie - jakie dokumenty będziemy oprawiać? A następnie śmiało możemy przejść do analizy parametrów technicznych konkretnych modeli bindownic spiralowych. 

Bindownica drutowa -  najważniejsze parametry:

 • Ilość dziurkowanych kartek: ilość jednorazowo dziurkowanych kartek jest kluczowa, jeśli zależy nam na szybkości bindowania. Im więcej kartek będziemy w stanie przedziurawić za jednym razem, tym szybciej będziemy oprawiać dokumenty.
 • Gwarancja: warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model bindownicy ma gwarancje producenta. Dzięki gwarancji będziemy mogli cieszyć się długo sprawnością bindownicy elektrycznej, a jeśli będzie taka potrzeba i urządzenie ulegnie uszkodzeniu, istnieje duża szansa, że producent wymieni nam je na całkowicie nowy produkt.
 • Ilość oprawianych kartek: ilość jednorazowo oprawianych kartek jest jednym z najważniejszych parametrów. Informuje on nas o maksymalnej ilości, którą możemy zbindować, dzięki czemu wiemy, ile stron będzie liczyć oprawiany przez nas katalog, czy książka.
 • Format bindowanego dokumentu: bindownice drutowe dzielą się również ze względu na format oprawianych dokumentów. W podstawowym podziale wyróżniamy bindownice o formacie A3 i A4. Należy również zaznaczyć, że większość bindownic ma opcję oprawiania dokumentów o mniejszych wymiarach, należy jednak dokładnie sprawdzić tę informację.
 • Dodatkowe funkcje: warto sprawdzić, czy wybrana przez nas bindownica drutowa została wyposażona w dodatkowe funkcje takie jak szuflada do przechowywania ścinek, miarka doboru grzbietu do grubości dokumentu, dwie oddzielne dźwignie - dziurkującą i bindującą, czy regulowaną prowadnicę krawędziową. Informacja ta może znacząco pomóc nam w wyborze odpowiedniej bindownicy spiralowej.

 

Jaki grzbiet spiralowy wybrać do bindownicy drutowej? 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę jeśli chodzi o dobór odpowiedniej spirali do oprawy dokumentów. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że poszczególne druty spiralowe różnią się między sobą średnicą grzbietu oraz kolorem. Jednak dla nas najważniejszy jest odpowiedni dobór odpowiedniej średnicy grzbietu względem ilości oprawianych kartek. Aby ułatwić Wam to zadanie przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych informacji. 

Średnica grzbietuOprawa
6 mm30 kartek 
8 mm50 kartek 
10 mm70 kartek
12 mm90 kartek
14 mm110 kartek 
16 mm120 kartek
20 mm160 kartek

 

Bindownica biurowa spiralna - popularni producenci

Bindownica biurowa do papieru Fellowes

W branży biurowej wyróżniamy wielu producentów, którzy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Wybór jednej konkretnej bindownicy drutowej ze względu na markę i parametry,  wcale nie jest tak łatwy, jakby mogło nam się z pozoru wydawać, dlatego postanowiliśmy wyróżnić firmy, które naszym zdaniem znacząco wyróżniają się na tle konkurencji. 

Bindownica drutowa - chętnie wybierane marki:

 • Bindownica drutowa Fellowes
 • Bindownica drutowa Opus
 • Bindownica drutowa Wallner
 • Bindownica drutowa Argo

 

Bindownice biurowe do papieru cena 

Ceny bindownic drutowych różnią się miedzy sobą. Duży wpływ na te różnice ma oczywiście marka, ponieważ w zależności od prestiżu i rozpoznawalności poszczególne firmy narzucają zupełnie różne parametry. Innym czynnikiem wpływającym na cenę produktu, z całą pewnością jest sposób zasilania bindownicy. Bindownica spiralna ręczna będzie zdecydowanie tańsza niż bindownica zasilana elektrycznie. Warto również zauważyć, że za pomocą bindownicy elektrycznej możemy oprawiać więcej dokumentów w krótszym czasie. Jeśli więc zależy nam na jakości i czasie, to zakup bindownicy drutowej elektrycznej będzie najlepszym z możliwych wyborów

Bindownice drutowe - cena:

 • Najtańszą bindownicę drutową ręczną kupimy za około 700 złotych 
 • Za bindownicę drutową elektryczną będziemy musieli zapłacić w granicach 2000 tysięcy złotych

Filtry

Producenci
więcej >
Rodzaj oprawy
więcej >
Dziurkowanie ręczne/elektryczne
więcej >
Maks. ilość oprawianych kartek (80 g)
więcej >
Maks. ilość kartek dziurkowanych jednorazowo (80 g)
więcej >
Maks. średnica grzbietu [mm]
więcej >
Maks. rozmiar dokumentu
więcej >

Cena