• 22 255 95 55

Bindownice A3

Bindownica A3 zaraz po bindownicy A4, jest jednym z najczęściej stosowanych urządzeń do oprawy dokumentów biurowych. Jednak już na wstępie warto zaznaczyć, że bindownica A3 to urządzenie o stosunkowo dużych wymiarach, w związku z czym jest doskonale przystosowana do użytku w średnich lub dużych przedsiębiorstwach, gdzie do dyspozycji jest sporo przestrzeni.

Pokaż na stronie:
6 produktów w wybranym filtrze

Maks. rozmiar dokumentu:A3

Pokaż na stronie:

Bindownice A3

Bindownica A3 zaraz po bindownicy A4, jest jednym z najczęściej stosowanych urządzeń do oprawy dokumentów biurowych. Jednak już na wstępie warto zaznaczyć, że bindownica A3 to urządzenie o stosunkowo dużych wymiarach, w związku z czym jest doskonale przystosowana do użytku w średnich lub dużych przedsiębiorstwach, gdzie do dyspozycji jest sporo przestrzeni. Jeśli już zdecydujemy się na zakup konkretnej bindownicy A3 warto, abyśmy dokładnie zapoznali się z  jej najważniejszymi parametrami, ponieważ umożliwi nam to dokonanie udanego zakupu już przy pierwszym podejściu. 

 

A3 bindownica - zastosowanie

Bindownice A3 wykorzystywane są do oprawiania dokumentów, to właśnie między innymi dzięki urządzeniu tego typu możemy oprawiać kalendarze, zeszyty, materiały reklamowe, czy prace magisterskie. Już na wstępie warto zaznaczyć, że bindownice A3 różnią się od siebie ze względu na rodzaj oprawy, w podstawowym podziale wyróżniamy bindownice grzebieniowe A3, bindownice spiralowe A3 oraz bindownice kanałowe A3. Wybór urządzenia do oprawiania dokumentów powinniśmy warunkować efektem, jaki chcielibyśmy osiągnąć. Warto również zaznaczyć, że niektóre bindownice A3 zostały wyposażone zarówno w funkcje bindowania drutowego, jak i grzbietowego. 
 

Bindownice A3 - na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, nie każda bindownica A3 jest dokładnie taka sama. Oprócz wcześniej wspomnianego podziału ze względu na rodzaj oprawy wyróżniamy również inne ważne elementy budowy urządzenia, o których nie powinniśmy zapomnieć przed zakupem bindownicy do papieru A3. 

Bindownica biurowa A3 - ważne parametry:

Bindownica biurowa do papieru OPUS
  • Ilość dziurkowanych i oprawianych kartek: parametr ten będzie kluczowy dla każdego przedsiębiorstwa, ponieważ dzięki niemu będziemy w stanie oszacować, do jakiej maksymalnej ilości będziemy mogli oprawiać dokumenty.
  • Dodatkowe funkcje: niektóre bindownice A3 zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje, co może okazać się dużym ułatwieniem podczas bindowania dużej ilości dokumentów. Wśród podstawowych udogodnień z cała pewnością powinniśmy wyróżnić: prowadnicę krawędziową, dwie oddzielne funkcjonalne dźwignie, czy sygnały świetlne informujące nas o bieżącym przebiegu pracy urządzenia i wiele innych!
  • Rozmiar grzbietu lub spirali drutowej: pamiętajmy, aby podczas zakupu bindownicy grzebieniowej zwrócić szczególną uwagę na to, jaki rozmiar grzbietów lub spirali jest obsługiwany przez nasze urządzenie. W ten sposób unikniemy pomyłek.
  • Bindownica A3 ręczna czy elektryczna?: kolejnym parametrem, który powinniśmy poddać rozważeniu, jest wybór odpowiedniej bindownicy A3 ze względu na typ. Bindownice A3 dzielą się na elektryczne, czyli te które do pracy potrzebują jedynie zasilania oraz ręczne, które uruchamiane są poprzez siłę nacisku ręki. Bindownica A3 ręczna jest urządzeniem precyzyjnym, ponieważ to my decydujemy, jak dokładnie zbindujemy dokumenty. Z kolei, jeśli chodzi o bindownicę elektryczną A3, to będzie ona doskonałym zakupem, jeśli na co dzień bindujemy duże ilości dokumentów, co mogłoby być niemałym wyzwaniem dla bindowania ręcznego.

 

Bindownice A3 - cena

Ceny poszczególnych modeli bindownic różnią się miedzy sobą ze względu na rodzaj producenta, ilość dodatkowych funkcji oraz ogólny aspekt estetyczny urządzenia. Mimo wszystko jesteśmy w stanie wyselekcjonować przedział cenowy, który da nam pogląd na szacowny koszt produktu. Najtańszą bindownicę A3 kupimy już za niecałe 1200 złotych, z kolei za bindownicę elektryczną A3 wyposażoną w dodatkowe funkcje będziemy musieli zapłacić w granicach od 2500 tysiąca do 8000 tysięcy złotych. 

Filtry

Producenci
więcej >
Rodzaj oprawy
więcej >
Dziurkowanie ręczne/elektryczne
więcej >
Maks. ilość oprawianych kartek (80 g)
więcej >
Maks. ilość kartek dziurkowanych jednorazowo (80 g)
więcej >
Maks. średnica grzbietu [mm]
więcej >
Maks. rozmiar dokumentu
więcej >

Cena