Aktualności

12 listopada Światowy Dzień Ergonomii - czego nie może zabraknąć w biurze?

12 listopada Światowy Dzień Ergonomii - czego nie może zabraknąć w biurze?

12 listopada Światowy Dzień Ergonomii - czego nie może zabraknąć w biurze? 

Ergonomicznie przystosowane biuro w dużym stopniu wpływa na nasze ogólne samopoczucie i wydajność pracy. Zaskakujące jest to, że w dalszym ciągu wielu pracowników biurowych nie wie, czym powinno charakteryzować się ergonomiczne stanowisko pracy oraz, które produkty biurowe są w stanie umożliwić nam zachowanie, jak najbardziej komfortowej postawy sylwetki podczas wykonywania pracy biurowej. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej niezbędnym artykułom ergonomiczny, których nie powinno zabraknąć w żadnym miejscu pracy - zapraszamy!

Ergonomiczne stanowisko pracy - jaką markę wybrać? 

Jedną z marek, która w swojej ofercie ma najbogatszy wybór artykułów ergonomicznych, jest amerykańska firma Fellowes. Brand Fellowes w 1917 roku założył Harry Fellowes. Obecnie szeroka oferta producenta obejmuje nie tylko wcześniej wspomniane akcesoria ergonomiczne,  ale również artykuły do archiwizacji dokumentów, niszczarki, laminatory oraz wiele innych. Do najważniejszych wartości cenionych przez Fellowes należą rzetelność oraz pasja i to dzięki tym priorytetom, produkty Fellowes zaskakują swoich użytkowników najwyższą jakością, oryginalnym nowoczesnym wzornictwem oraz niezawodnością. 

Ergonomiczne stanowisko pracy - produkty

Wiemy, że ergonomicznie przystosowane biuro odgrywa niezwykle istotną rolę podczas pracy i ma ogromne przełożenie na samopoczucie zarówno krótkookresowo, jak i długoterminowo. Których artykułów ergonomicznych nie powinno zbraknąć w naszym biurze - przedstawimy krótką listę niezbędników! 

Ergonomiczne dodatki Fellowes - poznaj je wszystkie! 

  • Podnóżek biurowyjeśli zmagacie się z częstymi skurczami, opuchniętymi stopami i nogami, czy bólem kolan, podstawka pod nogi jest właśnie tym, czego potrzebujecie! Ten niewielki dodatek ergonomiczny znacząco przyczyni się do poprawy krążenia oraz ogólnego samopoczucia. Warto również dodać, że niektóre podnóżki zostały wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak wypuklenia masujące stopy, czy system podgrzewający lub chłodzący.
  • Podstawka pod monitor i komputer: podstawka pod monitor jest kolejnym elementem wyposażenia biura, w który warto się zaopatrzyć. Jej brak, między innymi powoduje niekontrolowane garbienie się oraz opuszczanie wzroku w dół, co w rezultacie będzie  przyczyniać się do powstawania bólów pleców i karku oraz wpłynie negatywnie na podwyższone przemęczenia naszych oczu.
  • Uchwyt do monitorauchwyty do monitora podobnie jak podstawki pod monitor, pomagają nam w zachowaniu odpowiedniej i komfortowej postawy sylwetki, eliminując przy tym niepożądane garbienie się. Dzięki zastosowaniu uchwytu do monitora, mamy możliwość zawieszenia ekranu na optymalnej dla nas wysokości, dzięki czemu odciążamy nie tylko nasz kręgosłup, ale również oczy. 

  • Podkładka pod nadgarstek do klawiaturypracownicy, którzy w swoich codziennych obowiązkach często używają klawiatury, są szczególnie narażeni na bóle oraz kontuzje nadgarstków i dłoni. Można temu zapobiec w naprawdę bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że zaopatrzymy się w podkładkę pod nadgarstki, która umożliwi nam zachowanie równej wysokości pomiędzy klawiaturą a blatem biurka, co zmniejszy do minimum napięcie mięśni rąk i dłoni. 
  • Podpórka pod plecypodpórka pod plecy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które zmagają się z bólami kręgosłupa spowodowanymi pracą w pozycji siedzącej. Ergonomiczna podpórka pod plecy pomoże nam zachować komfortową postawę ciała przez długie godziny, dzięki czemu unikniemy garbienia się, a nasze plecy będą zawsze odprężone. 
  • Mata antyzmęczeniowa do pracy stojącejcoraz większa część pracowników biurowych, decyduje się na łączenie siedzącego trybu pracy ze stojącym. Bardzo pomocnym dodatkiem ergonomicznym, w takiej kwestii będzie mata antyzmęczeniowa, która dzięki specjalnej konstrukcji odciąża kręgosłup i stopy. Miękka piankowa podstawa o grubości 1,5 cm zapewni wielogodzinny komfort nogom i kręgosłupowi, a fazowane ukośnie krawędzie uchronią nas przed przypadkowym potknięciem.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki