Aktualności

24 maja - Europejski Dzień Parków Narodowych. Zadbaj o aspekt ekologiczny w swoim biurze!

24 maja - Europejski Dzień Parków Narodowych. Zadbaj o aspekt ekologiczny w swoim biurze!

24 maja - Europejski Dzień Parków Narodowych. Zadbaj o aspekt ekologiczny w swoim biurze!

24 maja jest szczególnym dniem, dla wszystkich pasjonatów ekologii. W tym dniu w sposób wyjątkowy doceniamy pomysł utworzenia Parków Narodowych, gdzie człowiek nie ma prawa ingerencji w środowisko. Niestety ilość takich miejsc w dalszym ciągu nie jest wystarczającą, aby uchronić świat przed degradacją środowiska. Liczna emisja CO2 i ingerencja człowieka w środowisko naturalne jest mocno zauważalna i ma negatywne skutki na nasze zdrowie. Mimo wszystko możemy zacząć od małych zmian „na własnym podwórku”. Od czego powinniśmy zacząć? Jako specjaliści z dziedziny artykułów biurowych podpowiemy, jak możemy zmienić nasze tradycyjne stanowisko pracy na eko miejsce - zapraszamy! 

 

Eko biuro - od czego zacząć? 

W pierwszej kolejności powinniśmy zacząć od wymiany plastikowych artykułów biurowych na te wykonane z plastiku biodegradowalnego, dzięki czemu zakupione przez nas przedmioty codziennego użytku, zamiast trafić do kosza, przetworzone ponownie znajdą właścicieli. Inną opcją jest zwrócenie uwagi na fakt, czy wybrany przez nas artykuł biurowy jest wielokrotnego użytku. Przykładowo, decydując się na zakup długopisu, cienkopisu, czy zakreślacza warto, abyśmy sprawdzili, czy wybrane przez nas artykuły piśmiennicze mają możliwość dodatkowego dokupienia wkładów. Wymienne wkłady zapewnią naszym produktom niekończąca się żywotność, dzięki czemu nie będziemy mieli potrzeby zakupu nowych produktów, przy czym bezpośrednio przyczyniamy się do redukcji zanieczyszczeń. 

Wybierajmy papiery biurowe od sprawdzonych producentów 

Produkcja papieru biurowego swego czasu bezpodstawnie była określana, jako jedna z najmniej przyjaznych środowisku gałęzi przemysłowych na świecie. Jak wiemy, w dużej części papier biurowy produkowany jest z drzew. Jednak, z całą pewnością mało kto wie, że najwięksi producenci papierów biurowych posiadają własne ziemie, gdzie sadzone są drzewa, przygotowane specjalnie do wycinki i produkcji papieru. Środowisko naturalne nie cierpi na produkcji papieru, nawet w najmniejszym stopniu. Co więcej, na miejsce każdego wyciętego drzewa sadzone są dwa, trzy nowe. Warto również sprawdzić, czy zakupiona przez nas ryza papieru została oznakowana certyfikatem FSC, który jest potwierdzeniem, że wybrany przez nas papier, produkowany jest z certyfikowanych hodowli drzew. Z kolei, jeśli w dalszym ciągu są tutaj osoby, które nie przekonały się do białych papierów biurowych, to producenci dużych marek, alternatywnie proponują nam również papiery eko wykonane z makulatury. Charakteryzują się one nieznacznie niższym poziomem bieli niż uniwersalne papiery biurowe, jednak do ich produkcji została wykorzystana jedynie przetworzona makulatura. 

Ekologiczna archiwizacja dokumentów 

Aspekt archiwizowania dokumentów, jest kolejną kwestią, z którą zmaga się wielu pracowników biurowych. W wielu miejscach pracy możemy zauważyć, że dokumenty przechowywane są w plastikowych pojemnikach na dokumenty. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, z całą pewnością będzie zakup pudeł archiwizacyjnych bezkwasowych, które dzięki temu, że są wykonane ze specjalnej tektury, przyczyniają się do przedłużenia czytelności archiwizowanych dokumentów. Kwasy mogą bowiem powodować szybszy rozkład papieru.

  • Monika 20.08.2021

    Osobiście stosuje papier ekologiczny i jestem zachwycona jakością wydruków

  • Filip 17.08.2021

    Ekologiczne akcesoria biurowe fajna sprawa ale te ceny czasami są z kosmosu

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki