Aktualności

26 lipca Międzynarodowy Dzień Ochrony Ekosystemu - poznaj nasze propozycje papierów ekologicznych

26 lipca Międzynarodowy Dzień Ochrony Ekosystemu - poznaj nasze propozycje papierów ekologicznych

26 lipca Międzynarodowy Dzień Ochrony Ekosystemu - poznaj nasze propozycje papierów ekologicznych 

26 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Ekosystemu, w związku z tym postanowiliśmy omówić bliżej temat ochrony środowiska na podstawie produkcji papieru biurowego, co jak większości, błędnie się wydaje, obciąża ekosystem. Wbrew pozorom branża papierniczo-biurowa jest jednym z najbardziej ekologicznych sektorów sprzedaży, co postaramy się udowodnić przy pomocy wyselekcjonowanych modeli papierów eko oraz omówieniu procesu produkcji. 
 

Papiery ekologiczne - rodzaje 

Firmy odpowiedzialne za dystrybucje papieru należą do jednych z najprzyjaźniejszych dla środowiska. Przemysł papierniczy jest największym pojedynczym odbiorcą i wytwórcą energii odnawialnej w Europie. Wiele marek z branży papierniczej w trosce o ochronę środowiska, do produkcji papieru wykorzystuje materiały wtórnego użytku. Jakie rodzaje papierów ekologicznych wyróżniamy oraz jak poznać, czy zakupiony przez nas papier biurowy pochodzi z legalnych i ekologicznych szkółek leśniczych? 
 

Papiery ekologiczne - jaki papier ksero wybrać? 

 • Papier eko z makulatury: papier ksero, który jest produkowany z przetworzonej makulatury, w odróżnieniu od uniwersalnego papieru białego, będzie charakteryzował się niższą skalą bieli, co dla niektórych może być niewielkim problemem. Dlaczego problemem? Papiery eko, wyprodukowane z makulatury będą bardziej szare niż białe i z całą pewnością nie sprawdzą się w drukowaniu ważnych firmowych dokumentów. Z kolei, jeśli chodzi o drukowanie domowej dokumentacji, lub firmowych dokumentów, które zostają w firmie, to z całą pewnością powinniśmy rozważyć zakup papieru eko z makulatury.


Proponowane przez nas papiery: 

 • Papier RECYCONOMIC A4 80g do drukarki i ksero - ryza 500 ark.

 

 • Papier eko z certyfikatem FSC: kolejnym papierem biurowym, który śmiało możemy określić mianem - ekologiczny, jest każdy papier, który został oznaczony certyfikatem FSC. Marki, które uzyskały certyfikat FSC, musiały pozytywnie przejść łańcuch kontroli produkcji papieru. Przestrzeganie wytycznych FSC umożliwia pozyskiwanie drewna przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych. Co oznacza to w praktyce? - większość marek zajmujących się produkcją papieru, ma swoje własne szkółki leśnicze, gdzie na miejsce jednego wyciętego drzewa sadzone są dwa, trzy nowe, dzięki czemu mamy pewność, że zakupiony przez nas papier nie został wyprodukowany na drodze nielegalnej wycinki drzew.

 

Proponowane przez nas papiery: 

 • Papier NAVIGATOR Expression A4 90g do drukarki i ksero - ryza 500 ark.
 • Papier NAVIGATOR Presentation A4 100g do drukarki i ksero - ryza 500 ark.
 • Papier NAVIGATOR Eco-logical A4 80g do drukarki i ksero - ryza 500 ark

 • Maria 09.08.2021

  Fajnie, że ktoś wymyślił ekologiczne papiery, naprawdę dają radę

 • Krystyna 25.07.2021

  Osobiście zamieniłam tradycyjny papier do drukarki na papier eko i nie widzę większej różnicy pomiędzy nimi

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki