Aktualności

Archiwizacja dokumentów biurowych - zabezpiecz dokumenty osobiste i firmowe

Archiwizacja dokumentów biurowych - zabezpiecz dokumenty osobiste i firmowe

Archiwizacja dokumentów biurowych - zabezpiecz dokumenty osobiste i firmowe

Prawidłowe archiwizowanie dokumentów jest jednym z najważniejszych elementów, jeśli chodzi o sprawne funkcjonowanie zarówno mniejszych, jak i większych firm. Zachowanie dokumentów w stanie nienaruszonym przez długi czas jest dla wielu przedsiębiorców niemałym wyzwaniem. Dlatego szczególnie warto wiedzieć, które artykuły biurowe będą niezbędne, aby wspomóc nas w codziennej pracy. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą lub planujesz przeorganizować przebieg dokumentacji w swojej firmie - to ten artykuł kierujemy właśnie do Ciebie! 

 

Archiwizowanie dokumentów - niezbędne artykuły biurowe

Zacznijmy od początku… Zapewne wielu z nas do słowa archiwizacja, automatycznie przypisuje koszulki na dokumenty oraz segregatory. Z całą pewnością są to produkty, których nie może zabraknąć na naszej liście zakupów, jednak to niejedyne artykuły biurowe, o których powinniśmy pamiętać, na naszej liście umieściliśmy kilka innych dodatków pomocnych w procesie skutecznej archiwizacji dokumentów - poznaj je wszystkie! 

 

Archiwizowanie dokumentów - niezbędne artykuły biurowe: 

  • Pudła archiwizacyjne Fellowes: za pomocą pudeł archiwizacyjnych możemy estetycznie zabezpieczyć nasze dokumenty oraz posegregować je tematycznie. Znacie ten widok półek uginających się od segregatorów? Często dokumentacja wymaga wieloletniego archiwizowania, a przetrzymywanie wszystkich dokumentów na półce w segregatorach mija się z celem. Pudła archiwizacyjne to rozwiązanie, dzięki któremu już nigdy nie będziecie musieli martwić się nieporządkiem w swoim miejscu pracy, czy mieszkaniu. 

  • Koszulki na suwakkażdy z nas z całą pewnością doskonale zna uniwersalne koszulki na dokumenty - groszkowe i krystaliczne. Jednak, czy słyszeliście kiedykolwiek o koszulkach na dokumenty na suwak? Koszulki na dokumenty, które zostały wyposażone w suwak, skutecznie chronią dokumenty przed wysunięciem, dzięki czemu nie mamy powodów do obaw, że archiwizowana dokumentacja będzie niekompletna. 

 

  • Segregatory dźwigniowekażdy pracownik biurowy doskonale wie, jak ważny jest dobry segregator, który pomieści duże ilości dokumentów. Jeśli chodzi o archiwizowanie dokumentacji ,zdecydowanie odradzamy segregatory ringowe, których mechanizm jest nieznacznie słabszy od dźwigniowego, co może być odczuwalne przy dużej ilości dokumentów. Wśród najpopularniejszych modelów segregatorów z dźwignią, śmiało wyróżniamy: segregator Donau Master, oraz segregator Esselte No. 1. 

  • Klipsy archiwizacyjneklips archiwizacyjny jest zdecydowanie mniej popularnym artykułem biurowym niż wyżej wymienione produkty. Jednak z całą pewnością, mimo swoich niedużych rozmiarów, jest to produkt, który znacząco może wspomóc proces archiwizowania dokumentów w firmie. Za pomocą klipu archiwizacyjnego możemy sprawnie przenieść wszystkie dokumenty z segregatora na klips i spiąć je razem. Takie rozwiązanie jest szczególnie pomocne, jeśli chodzi o archiwizowanie dokumentów za pomocą pudeł archiwizacyjnych, ponieważ dokumenty spięte za pomocą klipsu zajmują zdecydowanie mniej miejsca, niż te w segregatorach.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki