Aktualności

Artykuły biurowe do archiwizacji - jaki segregator wybrać?

Artykuły biurowe do archiwizacji - jaki segregator wybrać?

Artykuły biurowe do archiwizacji - jaki segregator wybrać? 

Artykuły biurowe w procesie archiwizowania dokumentów odgrywają bardzo istotną funkcję. Przy pomocy artykułów biurowych możemy nie tylko skutecznie ochraniać nasze dokumenty przed różnego rodzaju uszkodzeniami, ale przede wszystkim mamy zachowany porządek w biurze, co w przypadku pracy z dokumentami, jest bardzo dużym ułatwieniem. Jednym z niezastąpionych artykułów biurowych, które są w stanie umożliwić nam skuteczną archiwizację dokumentów są doskonale nam wszystkim znane segregatory biurowe. Jednak warto dodać, że oferta segregatorów jest mocno rozbudowana, toteż wybór jednego konkretnego modelu, wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli właśnie stoicie przed podjęciem decyzji, która będzie dotyczyć zakupu konkretnego modelu segregatora, to ten artykuł z całą pewnością, ułatwi wybór nie jednej osobie. Segregatory biurowe - wszystko, co warto wiedzieć o produkcie, zapraszamy! 


 

Segregator do biura - podstawowe informacje

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu artykułu biurowego, jakim jest segregator, koniecznie powinniśmy wiedzieć, czym różnią się poszczególne modele segregatorów, co zdecydowanie ułatwi nam wybór konkretnego modelu. 
 

Pierwszą podstawową różnicą, jeśli chodzi o segregatory, jest mechanizm. Wyróżniamy dwa podstawowe mechanizmy: ringowy i dźwigniowy. 

  • mechanizm ringowy: wyróżniamy dwa style mechanizmów ringowych, z których najczęściej praktykuje się okrągły pierścień, który umieszczany jest na grzebieniu lub pierścień D. Ciekawym faktem jest to, że standardowe amerykańskie mechanizmy posiadają najczęściej trzy pierścienie, podczas gdy nasze europejskie odpowiedniki mają dwa lub cztery.
  • mechanizm dźwigniowy: jest to rodzaj bardzo trwałego zamknięcia, przymocowane do wewnętrznej strony grzbietu. Tego typu segregator, oprócz ringowego mechanizmu dodatkowo został wzbogacony w dźwignie. Ringi w tym mechanizmie będą dostosowane do rozstawu otworów w dziurkaczach i rozchylane oraz zamykane przy użyciu specjalnej dźwigni. Wpięte dokumenty będą przytrzymywane specjalnym dociskaczem, który wkłada się na ringi. 

Segregatory o mechanizmie ringowym, będą doskonałym wyborem, jeśli chodzi o przechowywanie bieżących dokumentów, a z kolei segregatory dźwigniowe sprawdzą się świetnie w wieloletniej i trwałej archiwizacji. 


Segregatory biurowe - popularne modele

W branży biurowej wyróżniamy wiele modeli segregatorów, które cieszą się ogromną popularnością, Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny produkt, to warto, abyśmy zapoznali się z producentami segregatorów biurowych, ponieważ lista ta wcale nie należy do najkrótszych. Wśród popularnych firm, których produkty charakteryzują się wysoką jakością nie moglibyśmy nie wspomnieć o takich markach, jak Esselte, Donau, Leitz, Elba, czy Bantex. Każdy z wymienionych producentów funkcjonuje w branży biurowej od dawna, a produkowane przez nich segregatory, cieszą się popularnością na całym świecie. 
 

Segregatory biurowe - chętnie wybierane modele: 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki