Aktualności

Artykuły biurowe pomocne w organizacji dokumentów

Artykuły biurowe pomocne w organizacji dokumentów

Artykuły biurowe pomocne w organizacji dokumentów

Archiwizacja i prawidłowa organizacja dokumentów jest nieodłącznym elementem prawidłowego funkcjonowania każdej firmy, czy gospodarstwa domowego. Dlatego szczególnie warto starannie zadbać o ten element, w trakcie planowania działań marki. Dowiedz się, których akcesoriów biurowych nie powinno zabraknąć w twoim miejscu pracy - zadbaj o komfort i organizację, a przekonasz się jak wiele czasu i nerwów będziesz w stanie zaoszczędzić! 

 

Organizacja przestrzeni na biurku 

Zanim przejdziemy do archiwizacji dokumentów, to niewątpliwie powinniśmy zacząć od innego ważnego elementu, jakim jest odpowiednie i ergonomiczne ustawienie najważniejszych przedmiotów na biurku. W co warto się zaopatrzyć, aby najważniejsze artykuły biurowe mieć zawsze pod ręką? Pierwszym podstawowym elementem, którego nie może zabraknąć na biurku każdego pracownika, jest półka na dokumenty, dzięki której wszystkie najważniejsze dokumenty będziemy mieli zawsze pod ręką. Jest to wyjątkowo pomocne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ umożliwia nam przechowywanie bieżącej dokumentacji na wyciągnięciu ręki bez konieczności przechowywania jej w teczkach, czy segregatorach. Jeśli jednak Wasze biurko jest zbyt małe i chcielibyście maksymalnie oszczędzić jego powierzchnie, to koniecznie powinniście zapoznać się z ofertą marki Fellowes, która w katalogu swoich produktów ma podstawki pod monitory ze wbudowaną półką na dokumenty. Ten rodzaj rozwiązania jest szczególnie wygodny, ponieważ podstawka z półką pomoże nam zarówno zachować ergonomiczną, komfortową postawę ciała oraz zapewni nam łatwy dostęp do bieżącej dokumentacji. 

 

Archiwizacja dokumentów biurowych

Każdy pracownik biurowy doskonale wie, jak ważna jest archiwizacja dokumentów biurowych. Prawidłowo zarchiwizowane dokumenty nie tylko ułatwiają przepływ informacji w firmie, jest to również obowiązek prawny, który musi być przestrzegany przez każdego pracodawcę i pracownika, dlatego szczególnie warto poznać artykuły biurowe, które są niezbędne w procesie archiwizowania dokumentów. 

 

Archiwizowanie dokumentów - niezbędne artykuły biurowe w procesie archiwizacji:

  • Segregator biurowy: każdy pracownik biurowy doskonale wie, jak ważny jest dobry segregator, który pomieści duże ilości dokumentów. Jeśli chodzi o archiwizowanie dokumentacji, zdecydowanie odradzamy segregatory ringowe, których mechanizm jest nieznacznie słabszy od dźwigniowego, co może być odczuwalne przy dużej ilości dokumentów. Wśród najpopularniejszych modelów segregatorów z dźwignią, śmiało wyróżniamy: segregator Donau Master, oraz segregator Esselte No. 1. 


 

  • Teczkiteczki na dokumenty nie są przystosowane do wieloletniej archiwizacji - w takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się segregatory. Warto jednak zaznaczyć, że teczki na dokumenty są wyjątkowo pomocne, jeśli chodzi o przechowywanie bieżącej dokumentacji lub przewożenie dokumentów z punktu A do B.

 

  • Koszulki na dokumentykoszulki na dokumenty, to kolejny element niezbędny w procesie prawidłowego archiwizowania dokumentów. Koszulka na dokumenty chroni dokumentację przed zabrudzeniami oraz zagięciami. Przy jej pomocy możemy skutecznie archiwizować najważniejsze dokumenty. 


 

  • Pudła archiwizacyjneza pomocą pudeł archiwizacyjnych możemy estetycznie zabezpieczyć nasze dokumenty oraz posegregować je tematycznie. Znacie ten widok półek uginających się od segregatorów? Często dokumentacja wymaga wieloletniego archiwizowania, a przetrzymywanie wszystkich dokumentów na półce w segregatorach mija się z celem. Pudła archiwizacyjne to rozwiązanie, dzięki któremu już nigdy nie będziecie musieli martwić się nieporządkiem w swoim miejscu pracy, czy mieszkaniu. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki