Aktualności

Biurko pracownicze i jego organizacja

W wielu firmach pracownicy przechowują wszystkie dokumenty i artykuły biurowe na blacie, aby mieć wszystko pod ręką. Bałagan na biurku może jednak rozpraszać myślenie i dekoncentrować. Niektóre akcesoria biurowe są bardzo często niepotrzebne na co dzień, ich obecność może przytłaczać i po prostu świadczy o braku organizacji biurka. Jakie zatem materiały są niezbędne do wyposażenia stanowiska pracy? Jakie artykuły są pomocne w uporządkowaniu biurko?

Stanowisko pracownicze a jego organizacja biurka – od tego wszystko się zaczyna

Wystarczy przyjrzeć się bliżej biurku, aby poznać nieco osobowość pracownika. Każde biurko to jego wizytówka i mówi o nim więcej niż się jemu wydaje. W wielu firmach na blatach znajdują się osobiste rzeczy, np. ramki ze zdjęciami dzieci, karteczki z hasłami motywującymi lub różne gadżety, których widok uprzyjemnia pracę każdego dnia. Takie osoby cenią sobie wartości rodzinne i interesują się dość często życiem prywatnym współpracowników. Niektórzy pracownicy mają biurka bardzo ascetyczne – znajdują się na nich elementarne wyposażenie, dokumenty i niezbędne materiały. Inne osoby lubią „twórczy nieład”, zatem ich biurko to przestrzeń pełna notatek, rysunków, zdjęć i inny artykułów. I nie oznacza to wcale, że pracownik siedzący na takim stanowisku nie orientuje się w tym, co się mieści na jego blacie. Wręcz przeciwnie. Bardzo często to ktoś kreatywny, pomysłowy i energiczny. Na wyposażenie biurka ma wpływ nie tylko osobowość pracownika, ale przede wszystkim rodzaj stanowiska. Oczywiste jest to, że inaczej będzie wyglądała przestrzeń pracy grafika komputerowego od biurka księgowej i sekretarki. Innych artykułów biurowych może potrzebować na co dzień programista, a jeszcze innych redaktor w wydawnictwie. Zamawiając zatem wyposażenie biura, warto uwzględnić to, czym na co dzień zajmują się pracownicy naszej firmy i jakie artykuły potrzebują najczęściej. Najlepiej zrobić listę materiałów biurowych niezbędnych do wykonywania obowiązków i przekazać ją do weryfikacji pracowników. Być może nie jesteśmy świadomi, że z niektórych akcesoriów biurowych korzystają bardzo często, stąd te stałe braki w wyposażeniu. Jeśli chcemy, aby biurka pracownicze były świetnie wyposażone, powinniśmy zadbać o to, aby zamawiać materiały biurowe na zapas – najlepiej w sklepie internetowym. Warto przynajmniej raz w miesiącu wykonać przegląd wszystkiego co znajduje się na stanie biura w celu zakupu nowych artykułów potrzebnych na danym stanowisku pracy.

Pamiętaj o przybornikach i produktach do pisania

Aby utrzymać porządek na biurku, najlepiej zamówić takie artykuły, jak przyborniki i organizery. Są świetnym sposobem na przechowywanie długopisów, markerów, ołówków, cienkopisów i innych produktów do pisania. W przybornikach możemy również trzymać karteczki samoprzylepne, bloki z karteczkami do notowania, linijki, taśmy klejące, nożyczki i inne artykuły, które lubimy mieć zawsze pod ręką. Im więcej przegródek w przyborniku, tym lepiej. Nawet niewielkie szufladki można wykorzystać do przechowywania drobnych artykułów biurowych, takich jak: spinacze, zszywki i pinezki. Godne polecenia przyborniki na biurko oferuje marka DURABLE – kupicie je w sklepie internetowym dlabiura.24.pl Ponadto DURABLE to producent różnego rodzaju organizerów, np. pojemników na karteczki lub pojemników na spinacze. Na rynku artykułów biurowych znajdziemy ogromną gamę przyborników – niektóre wyglądają jak stylowe gadżety, które świetnie zdobią biurko i przyciągają uwagę swoim oryginalnym designem. Drewniane i minimalistyczne, plastikowe i awangardowe lub po prostu przypominające zwykły kubek – przyborniki na długopisy mają różną stylistykę, która pasuje do wystroju różnych firm. Podczas zamówienia artykułów biurowych, warto pamiętać o długopisach, cienkopisach i zakreślaczach. Przydają się także markery – zwykłe i suchościeralne do tablic magnetycznych. Pomocne w codziennej pracy są również artykuły do korygowania (np. marki DONAU) i różnego rodzaju pióra (kulkowe oraz wieczne). Na biurku niejednego pracownika mile widziane są również ołówki i akcesoria do ścierania.

Półki, teczki i inne sposoby porządkowania dokumentacji

Jeżeli każdego dnia mamy do czynienia z obiegiem dokumentów, warto wyposażyć biurko w artykuły do archiwizacji. Z pewnością pomocne mogą być półki na dokumenty (np. DURABLE lub DONAU), które można ustawić na powierzchni blatu. Dzięki temu wszystkie potrzebne materiały będziemy mieli zawsze pod ręką. Półki na dokumenty zwykle ustawia się jedna na drugiej, bo wtedy łatwiej segregować materiały. Jeżeli nie mamy miejsca na tego typu akcesorium, to najlepiej zamontować półki na ścianie, tuż obok biurka. Godne polecenia półki ścienne produkuje marka CEP – wykonane z odpornego na pęknięcia tworzywa sztucznego, mieszczą nawet 300 kartek. Można w nich przechowywać dokumenty w formacie A4. Pomocne na biurku mogą być również stojaki na dokumenty DONAU różnego koloru – wykonane zarówno z tektury, jak i plastiku. W szufladzie biurka warto mieć pod ręką teczki i skoroszyty, które mogą przydać się do archiwizacji dokumentacji. Jeżeli tylko mamy rozbudowane biurko z półkami i regałami, to warto wygospodarować w nim miejsce na segregatory. Do porządkowania ważnych papierów niezbędne są koszulki na dokumenty, a codzienną archiwizację ułatwią niektóre akcesoria, np. przekładki, zakładki indeksujące i klipsy do spinania dokumentów.

Zszywacze, dziurkacze, taśmy, kleje... - czy coś jeszcze?

Na blacie biurka lub w jego szufladzie mile widziane są niektóre akcesoria. Trudno sobie wyobrazić pracę z dokumentami i różnego rodzaju materiałami papierowymi bez dobrej jakości zszywacza czy dziurkacza. Dobrej jakości zszywacze oferuje marka LEITZ, a wiodącymi na rynku producentami dziurkaczy są marki SAX, GREEN OFFICE i EAGLE. Wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, są wygodne w użytkowania i niezawodne każdego dnia. Wyposażenie biurka w takie akcesoria to wydatek raz na kilka lat. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się dziurkacze i zszywacze mniejszych rozmiarów, bo są bardziej poręczne. Jeżeli stanowisko pracownicze związane jest z pakowaniem korespondencji, przygotowaniem materiałów do wysyłki, to z pewnością na naszym biurku nie może zabraknąć taśmy i klejów różnego rodzaju. Taśmy biurowe przydają się każdego dnia – warto więc zakupić je w kilku rozmiarach i najlepiej z podajnikiem. Niezawodnym akcesorium biurowym niejednego pracownika są nożyczki – bez nich codzienne czynności byłyby niemożliwe. To artykuły, które zwykle są pożyczane i gubione wśród pracowników, zatem każda osoba powinna mieć swoje własne na biurku. Na blacie każdego stanowiska pracy potrzebne są także akcesoria do mocowania dokumentów i materiałów różnego rodzaju, np. klipsy, spinacze oraz pinezki. Kompletując wyposażenie biura, warto uwzględnić także sortery korespondencji oraz przyborniki na wizytówki. Z pewnością do listy artykułów na wyposażenie biurka można byłoby dołączyć jeszcze kilka przyborów. Dobór akcesoriów w dużej mierze zależy od profilu działalności firmy, charakteru pracy osób na danym stanowisku oraz potrzeb pracowników. Ważne jest to, aby systematycznie uzupełniać deficyty artykułów, by wszystkie osoby miały je pod ręką. Warto zamawiać online, bo to pozwala na ogromną oszczędność czasu oraz możliwość monitorowania poprzednich zakupów. Wówczas wiemy, jakie akcesoria biurowe są najchętniej używane w pracy.

DlaBiura24.pl

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki