Aktualności

Co można zrobić z karteczek samoprzylepnych?

Co można zrobić z karteczek samoprzylepnych?

Co można zrobić z karteczek samoprzylepnych?

Karteczki samoprzylepne są świetną rzeczą, dzięki której możemy zrobić  wiele kreatywnych rzeczy. Mimo przekonań dużej ilości osób nie służą one tylko do zapisywania szybkich notatek przypominających, które wiesza się na widoku. Mogą być przydatne nie tylko podczas nauki, ale tworzenia planów na następne miesiące, tygodnie lub dni. W takim razie, jakie są kreatywne zastosowania karteczek samoprzylepnych? 

 

Nauka języka - prosty sposób, dzięki karteczkom samoprzylepnym 

Fiszki to popularna metoda nauki. Są one najpopularniejsze podczas uczenia się słownictwa w innym języku. Nie jest to tajemnicą, że obcowanie z językiem i jego bierna nauka jest świetnym sposobem na szybkie załapanie słownictwa. Jak w takim razie zrobić fiszki? Najlepiej zakupić tablice, na której owe karteczki można przyczepić. Na stronie bez lepkiej warstwy zapisać słowo w języku, którego języku, a z drugiej strony w języku polskim i przykleić. Codzienne spoglądanie na karteczki nauczy nas nie tylko słówek, ale i pisowni.
Świetnym sposobem jest też przyklejanie karteczek na przedmioty w domu. Gdy uczymy się angielskiego, karteczkę z napisem „chair” przyklejamy na krzesło, „sink” na kran, a „wardrobe” na szafę — tym sposobem możemy szybko nauczyć się nazw przedmiotów domowych po angielsku.

 

Mapa myśli, pomocna w wielu zawodach 

Tworzenie mapy myśli jest świetnym sposobem na zachowanie kreatywnych pomysłów i kojarzenie ich z danym miejscem. Mapy myśli kojarzą się głównie z artystami i osobami wykonującymi kreatywny rodzaj pracy, jednak każdy może i powinien je robić. Dlaczego? Tworzenie mapy myśli za pomocą karteczek pozwala nam zapamiętać ważne rzeczy związane z całym dniem lub danym zagadnieniem. Tworzenie skojarzenia z danym zagadnieniem lub wydarzeniem może nam pozwolić na zaprzestanie korzystania z często zawodnych kalendarzy internetowych i pozwoli ćwiczyć pamięć.

 

Prace plastyczne dla dziecka bez bałaganu

Karteczki samoprzylepne są świetnym artykułem biurowym dla każdej osoby, czy to w wieku przedszkolnym, czy dla osób dorosłych. Dzieci również mogą mieć świetną zabawę z korzystania z karteczek samoprzylepnych. Dzięki stworzonej już lepkiej warstwie nie ma potrzeby korzystać z kleju. Pozwala to na swobodną zabawę dziecka, bez strachu rodziców o poklejony stół i brudne ubrania. 

 

Karteczki samoprzylepne są świetnym artykułem, który można wykorzystać na miliony sposobów. Kolorowe karteczki, białe lub standardowe żółte są najlepszym sposobem na pobudzenie swojej wyobraźni i kreatywności!

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki