Aktualności

Co można zrobić z kartki papieru A4?

Co można zrobić z kartki papieru A4?

Co można zrobić z kartki papieru A4

Kartka A4 jest świetnym sposobem na pobudzenie naszej wyobraźni i zajęcie sobie czasu, gdy dopada nas nuda. Origami jest techniką, gdzie za pomocą zwykłej kartki możemy stworzyć z niej różne przedmioty. Nie potrzeba do niej dużo umiejętności, a dzięki takiemu składaniu kartki możemy poprawić swoje umiejętności manualne.

 

Co można zrobić z kartki A4? 

Na to pytanie można odpowiedzieć tylko w jeden sposób — wszytko! Tak naprawdę możemy zrobić różne kształty, w tym zwierzęta oraz rośliny za pomocą zwykłej kartki A4. Będąc już bardziej wprawionym w składaniu papierowych przedmiotów, można samemu próbować stworzyć nowe wzory oraz kształty, jednak jeżeli nie jesteśmy zaawansowani, zawsze warto skorzystać z pomocy internetu, gdzie krok po kroku można dowiedzieć się jak złożyć kartkę A4 w dowolną rzecz.

 

Jakie są więc najbardziej popularne złożenia origami dla osób początkujących? 

Łódka 

Łódka jest jednym z najprostszych origami. Jej złożenie zajmuje tylko kilka minut i pozwala na świetną zabawę przez długi czas. Proste kroki wykonania pomagają w szybkim złożeniu jej tak, aby łódka swobodnie unosiła się na powierzchni wody. W ten sposób można zrobić różnego rodzaju wyścigi łódek, puszczając je po wodzie i sprawdzając, która w nienaruszonym stanie dopłynie do mety jako pierwsza.

 

Samolocik 

Złożenie samolotu wielu z nas może jeszcze pamiętać z czasów szkolnych. Jest to świetny sposób na zajęcie czymś rąk, ale przede wszystkim korzystając z poradników, możemy złożyć nawet zaawansowane samolociki przypominające kształtem prawdziwe maszyny. Jest to świetna zabawa nie, tylko aby sprawdzić, jak długo utrzymają się w powietrzu. Miłośnicy samolotów szczególnie będą się dobrze bawić, składając swoje ulubione modele.

 

Piekło niebo

Jest to zabawa, która może odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania. Jest to coś w stylu przepowiadania przyszłości. Składając to origami, możemy napisać na jego wewnętrznej części różne odpowiedzi, które chcemy uzyskać. Następnie nałożyć zabawkę na palce i w ten sposób bawić się w przepowiadanie przyszłości.

 

Jak widać, jest wiele sposobów na zajęcie sobie czymś czasu. Origami jest świetnym rodzajem zabawy, gdy nie wiemy, co można zrobić z kartki A4, gdy tylko ją mamy pod ręką.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki