Aktualności

Co napisać na kopercie na urodziny?

Co napisać na kopercie na urodziny?

Co napisać na kopercie na urodziny?  

Urodziny bliskich nam osób są wydarzeniem, którego doświadczamy cyklicznie. W związku z tym temat prezentów i zasad wręczania ich jest nam szczególnie znany. Oprócz sytuacji, w której wybieramy się na urodziny bliskiej nam osoby, może się również zdarzyć, że będziemy osobą towarzyszącą, a solenizant / solenizantka będzie dla nas osobą nowo poznaną. Jak powinniśmy zachować się w takiej sytuacji? Co napisać na kopercie na urodziny? Duży wpływ na to, co napisać będzie miała zawartość koperty. Czy będzie to koperta z pieniędzmi a może z życzeniami urodzinowymi? Podpowiemy Wam, co warto wiedzieć o podpisywaniu kopert urodzinowych! 

 

Co napisać na kopercie urodzinowej - podstawowe informacje  

Zasady adresowania i podpisywania koperty urodzinowej są wyjątkowo proste. Już na wstępie musimy odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie, a mianowicie czy będziemy wręczać kopertę do rąk własnych, czy wysyłać przy pomocy poczty.

 

1. Adresowanie koperty na urodziny - co napisać na kopercie na urodziny?  

Jeśli chodzi o podpisywanie koperty urodzinowej, którą chcemy wysłać za pomocą poczty, to adresowanie (podpisywanie) jej nie będzie różniło się w żaden sposób niż nadawanie klasycznej przesyłki listowej. W lewym górnym rogu powinniśmy umieścić dokładne dane nadawcy (czyli nasze), a z kolei w prawym dolnym rogu, powinny zostać umieszczone dane adresowe solenizanta / solenizantki.  

 

2. Co napisać na kopercie urodzinowej wręczanej do rąk własnych?  

Odpowiedź na to pytanie jest nieco bardziej skomplikowana, z uwagi na to, że informacje umieszczane na kopercie urodzinowej są kwestią bardzo indywidualną, która uwarunkowana jest tym, jak bardzo znamy daną osobę. Jeśli solenizant/solenizantka jest osobą, której nie znamy dobrze, to najlepszą alternatywą będzie podpisanie koperty urodzinowej jego/jej imieniem lub imieniem i nazwiskiem. 

 

Z kolei, jeśli osobę obchodzącą urodziny znamy bardzo dobrze, możemy sobie pozwolić na większą swobodę i oprócz imienia solenizanta/tki napisać dodatkowo zabawny cytat lub krótką anegdotę dotyczącą Waszej znajomości.  


Sprawdź inne podobne artykuły:

  1.  Jak podpisać kopertę na chrzest?
  2.  Jak podpisać kopertę dla młodej pary?
  3.  Jak zaadresować list do księdza?
  4.  Jak zaadresować list do firmy?
  5.  Co napisać na kopercie komunijnej?
  6.  Jak zaadresować PIT?
  7. Jak zaadresować list do sądu?
  • Weronika 06.08.2021

    Jak zaadresować kopertę na przyjęcie urodzinowe?

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki