Biuropedia

Co napisać na kopercie ślubnej z pieniędzmi?

Co napisać na kopercie ślubnej z pieniędzmi?

Co napisać na kopercie ślubnej z pieniędzmi?

Okres ślubny zbliża się wielkimi krokami, a my ponownie staniemy przed podjęciem niezręcznej decyzji, dotyczącej tego, co napisać na kopercie ślubnej z pieniędzmi? Ile w niej umieścić? Oraz czy według zasad savoir-vivre powinniśmy zaklejać kopertę ślubną, czy też nie? Wiele osób chciałoby wypaść w roli gościa najlepiej jak to możliwie, szczególnie że często nowożeńcy są dla nas osobami bliskimi i ważnymi. Postaramy się pokrótce omówić najważniejsze kwestie dotyczące kopert ślubnych i ogólnych zasad dotyczących ich wręczania. 

Koperty ślubne - zasady ogólne
 

  • Czy zaklejamy kopertę z pieniędzmi na ślub? 

Według zasad savoir-vivre kopertę ślubną z pieniędzmi powinniśmy pozostawić otwartą. Zaklejona koperta może symbolizować, że wstydzimy się jej zawartości. Co więcej, jeśli spojrzymy na tę kwestię z punktu ekonomicznego, to niezaklejoną kopertę możemy ponownie wykorzystać, w momencie, gdy zaklejoną kopertę użyjemy tylko raz i wyrzucimy.
 

  • Co napisać na kopercie ślubnej z pieniędzmi? 

Koperty ślubnej z pieniędzmi nie powinniśmy podpisywać, aczkolwiek żadne normy nie regulują tej zasady, są to raczej normy mówione i obyczajowe. W niezaklejonej kopercie z pieniędzmi powinniśmy umieścić kartkę z życzeniami, którą już należy podpisać. 

 

  • Ile pieniędzy umieścić w kopercie ślubnej?

Jest to kwestia bardzo indywidualna i w żadnym wypadku nie powinniśmy kierować się radami umieszczanymi na różnych forach internetowych. Powinniśmy wręczyć tyle, ile uważamy za słuszne i stosowne. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki