Aktualności

Co powinna zawierać wizytówka? Standardy dla wizytówki firmowej i osobistej

Co warto umieścić na wizytówce?

Jak powinna wyglądać wizytówka oraz jak starannie zaplanować rozmieszczenie informacji w wizytówce firmowej, a osobistej. Starannie przygotowany projekt sprawi, że będziemy wyglądać zawsze profesjonalnie, zbudujemy zaufanie wśród potencjalnych klientów oraz wyróżnimy swoją firmę na tle innych, nawet z tej samej branży. W momencie, gdy uczestniczmy w ważnych targach lub wydarzeniach biznesowych, wymiana wizytówek na koniec rozmowy jest tradycyjnym rytuałem w celu budowania baz  sprzedażowych. Co powinno być na wizytówce oraz co napisać na wizytówce, aby mieć pewność, że godnie za reprezentuje Was i  Waszą firmę. Jak odpowiednio dobrać wizytownik w zależności od rodzaju i formatu wizytówek. 

 

Wizytówka co powinna zawierać?- top 5 wskazówek 

 1. Pamiętajcie, pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dobierzcie odpowiedni rozmiar i kształt do Waszych potrzeb.
 2. Zadając pytanie co umieścić na wizytówce, zwróćcie uwagę na to, aby projekt reprezentował Wasze usługi jak najlepiej. 
 3. Zachowajcie spójność graficzną z innymi materiałami marketingowymi Waszej firmy. 
 4. Dodajcie specjalny akcent, aby się wyróżnić na tle innych firm (może to być dodanie funkcji magnetycznej do Waszej wizytówki, lub wizytówka dwujęzyczna).
 5. Upewnijcie się, że Wasze dane kontaktowe są prawidłowe, oraz przejrzyście rozmieszczone. W razie wątpliwości bez zawahania kontaktujcie się z projektantem. 

Jak powinna wyglądać wizytówka osobista, a jak powinna wyglądać wizytówka firmowa? - różnice i praktyczne porady 

 

Co powinna zawierać wizytówka? Praktyczna wiedza na temat tego, co dodać a co pominąć pomoże Wam stworzyć wizytówkę, która przykuje wzrok i zapadnie w pamięci potencjalnych klientów na znacznie dłużej. Warto jednak pamiętać, aby nie skupiać się jedynie na elementach graficznych i tekście, ale mieć również na uwadze przestrzeń w okół, czyli tzw. „negative space”.  Myśląc o przestrzeni obok tekstu i logo osiągniecie równowagę. Dobry oraz przejrzysty wygląd wizytówki to istotny element marketingowy. 

Co na wizytówce firmowej? 

 • Logo
 • Nazwa firmy
 • Motto przewodnie firmy (według własnych preferencji)
 • Nazwę strony internetowej (jeżeli Wasza firma taką posiada)
 • Dane kontaktowe (e-mail numer kontaktowy, adres firmy, imię i nazwisko)
 • Nazwa stanowiska, które zajmujesz

Co na wizytówce? - dokładne rozwinięcie poszczególnych punktów: 

 1. Logo - jest wizualną prezentacją Waszej firmy. Już na pierwszy rzut oka przekazuje informację potencjalnym klientom, na temat tego, czym się zajmujecie. Pamiętajcie, aby stosować wysokiej rozdzielczości obrazy. 
 2. Nazwa firmy - jest to najważniejsza informacja na Waszej wizytówce. Według specjalistów marketingowych nazwa firmy powinna zająć największy fragment z całej wizytówki.
 3. Motto przewodnie - postarajcie się podsumować w maksymalnie sześciu słowach to, czym zajmuje się Wasza firma. 
 4. Strona internetowa - możecie pominąć dodanie: http://. Nie jest to konieczne, ponieważ nikt bezpośrednio z Waszej wizytówki nie zostanie przekierowany na stronę internetową. 
 5. Dane kontaktowe oraz nazwa stanowiska: Imię, nazwisko oraz nazwa stanowiska, powinny znaleźć się u góry, nad pozostałą częścią informacji kontaktowych. Warto też w tym celu użyć większej, pogrubionej czcionki. Podsumowując, co powinna zawierać wizytówka firmowa w odpowiedniej kolejności, możemy to zobrazować w następujący sposób:
 • Imię, nazwisko oraz stanowisko
 • Dane adresowe
 • Numer telefonu
 • Nazwa strony internetowej
 • Pozostałe social media

Podział wizytówki na stronę przednią i tylną - rozmieszczenie tekstu

 

Co powinno znaleźć się na wizytówce? (przednia strona) 

 1. Logo 
 2. Nazwa firmy 
 3. Motto/czym się zajmujemy w maksymalnie 6 słowach
uścisk dłoni w trakcie spotkanie biznesowego

Wizytówka firmowa co powinna zawierać na tylnej stronie?

 1. Imię, nazwisko oraz nazwa stanowiska
 2. Dane kontaktowe (niektórzy dodatkowo umieszczają NIP firmy) 
 3. Strona internetowa 
 4. Social media 
 5. Logo 

Co powinno znajdować się na wizytówce osobistej? W zasadzie różnica pomiędzy wizytówką osobistą a firmową nie jest znacząco wielka. Wizytówka osobista, jak sama nazwa wskazuje nie zawiera dodatkowych dan firmy, a jedynie nasze kontaktowe - jako pracownika lub właściciela firmy. Warto posiadać oba rodzaje wizytówek osobistą i firmową, ponieważ to sytuacja, wpływa na to, która z wizytówek będzie bardziej odpowiednia. 


Jak powinna wyglądać wizytówka - aktualnie obowiązujące wymiary

 

Podstawowym, najpopularniejszym wymiarem w Polsce jest 90mm x 50mm. Jeśli więc Wasza firma funkcjonuje głównie w naszym kraju, to wymiary te będą najodpowiedniejsze. Z kolei, jeśli prowadzimy firmę poza granicami naszego kraju, to innym standardem będą charakteryzowały się, chociażby Stany Zjednoczone. Tam wymiary wynoszą od 85mm x 55 mm, do 89mm x 51 mm w Kanadzie. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki