Aktualności

Co to jest laminator i do czego służy?

Co to jest laminator i do czego służy?

Co to jest laminator i do czego służy? 

Laminator jest jednym z podstawowych urządzeń biurowych, którego nie powinno zabraknąć w naszym miejscu pracy. Solidne zabezpieczenie dokumentów jest możliwe tylko i wyłącznie za pomocą laminatora. Koszulki na dokumenty zabezpieczają dokumenty chwilowo, z kolei użycie folii do laminacji i laminatora, umożliwia nam permanentną ochronę dokumentów przed zabrudzeniami, zagnieceniami, ale przede wszystkim przed zalaniem wodą. Krótko mówiąc ,laminator w połączeniu z folią laminacyjną zabezpieczą wszystko to, co najważniejsze w naszej firmie! 


Laminator, do czego służy? - co warto wiedzieć przed zakupem 

Zanim zdecydujemy się na zakup laminatora warto, abyśmy dokładnie zapoznali się z dostępnymi wariantami laminatorów, ponieważ poszczególne laminatory różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim sposobem laminacji oraz ilością dodatkowych funkcji. 

Laminator co to jest? - rodzaje laminacji: 

  • Laminacja na gorąco: najpopularniejszym rodzajem laminacji jest laminacja na gorąco, gdzie do trwałego zamykania dokumentu w foli wykorzystywana jest wysoka temperatura.
  • Laminacja na zimno: ogromną korzyścią laminacji na zimno jest fakt, że folia scala się z dokumentem na skutek dociskania rolek laminatora, dzięki czemu użytkownik nie musi czekać, aż laminator uzyska optymalnie wysoką temperaturę.

Warto wiedzieć, że niektóre laminatory umożliwiają nam zarówno laminację na zimno, jak i na ciepło. Wyróżniamy również modele, które laminują tylko i wyłącznie na zimno lub jedynie na ciepło. Zwróćmy uwagę na ten aspekt, ponieważ niemal w tej samej cenie możemy zakupić laminator, który będzie cechował się wieloma funkcjami. 
 

Laminator do foli popularne marki

Na rynku wyróżniamy kilka marek, które w swojej ofercie mają laminatory różnego rodzaju. Jak w tak bogatej ofercie znaleźć produkt, którego parametry spełnią nasze wszystkie oczekiwania. Z całą pewnością na szczególne wyróżnienie zasługują tacy producenci jak Fellowes, OPUS, czy laminatory marki ARGO. Sprawdźcie bogatą ofertę laminatorów i wybierzcie produkt szyty na miarę każdej najmniejszej potrzeby! 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki