Aktualności

Co to jest papier kancelaryjny i jak wygląda?

nowoczesne biuro

Artykuły papiernicze są podstawą w każdym miejscu pracy, biurze, czy środowisku domowym. Ciężko byłoby wyobrazić funkcjonowanie każdego z tych miejsc bez wykorzystania artykułów papierniczych. Papier kancelaryjny zdecydowanie jest jednym z tych artykułów biurowych, który często jest niedocenianym produktem. Już na wstępie warto wyjaśnić, co to jest papier kancelaryjny. Zapewne wielu z Was spotyka się z pojęciem kartki kancelaryjnej po raz pierwszy. Czy zastanawialiście się kiedyś jakie jest jej główne zastosowania oraz jak wygląda papier kancelaryjny? Papier kancelaryjny co to? Czym kierować się w trakcie wyboru? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiemy, który papier kancelaryjny ze względu na rodzaj będzie najlepszy. 
 

Papier kancelaryjny jak wygląda - główne zastosowanie

Papier kancelaryjny co to znaczy? Kartki kancelaryjne wykorzystywane są w głównej mierze do pisania ważnych, oficjalnych pism. Ten rodzaj papieru, często znany jest pod nazwą papieru podaniowego. Papier kancelaryjny jest produktem szczególnie cenionym w wielu grupach zawodowych. Dokumenty prezentowane na papierze kancelaryjnym w znacznym stopniu przykują uwagę potencjalnych kontrahentów. Pismo zaprezentowane w taki sposób będzie wyglądało na profesjonalnie i starannie przygotowane. 

Kartki kancelaryjne - najważniejsze parametry 

Papier kancelaryjny czym się różni od uniwersalnej, białej kartki papieru? Przede wszystkim arkusz kancelaryjny różni się gramaturą papieru, która decyduje o grubości kartki, co w rezultacie przekłada się na jej jakość. Gramatura papieru kancelaryjnego nie przekracza wartości 60g/m2, a z kolei papieru biurowego mieści się w granicach 80g/m2. Ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest również format papieru kancelaryjnego.
 

Papier kancelaryjny wymiary: 

  • papier kancelaryjny A4 210 mm x 297 mm
  • papier kancelaryjny A3 297 mm x 420 mm
     

Warto również wiedzieć, że wyróżniamy dwa rodzaje papieru kancelaryjnego: 

  • papier kancelaryjny w linie 
  • papier kancelaryjny w kratkę 
     

W zależności od tego, jaki rodzaj pisma planujemy sporządzić, powinniśmy dostosować odpowiedni model kartki kancelaryjnej. Najpopularniejszym rodzajem papieru kancelaryjnego zdecydowanie jest kartka A3 w linie. Głównie z uwagi na to, że tego rodzaju papier stosowany jest do sporządzania ważnych podań / korespondencji. 

Papier kancelaryjny co to jest i jak wygląda? 

Jeśli chcemy dokładnie zapoznać się z produktem, jakim jest papier kancelaryjny biały to warto, abyśmy wiedzieli jak wyglądają poszczególne modele. 
 

papier kancelaryjny w linię
papier kancelaryjny w kratkę

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki