Aktualności

Co to jest termobindownica - jak działa?

Bindownica jak działa?

 Co to jest termobindownica - jak działa? 

Sposób działania temobindownicy jest wyjątkowo łatwy. Każda termookładka została wyposażona w specjalny klej, który rozpuszcza się pod wpływem wysokiej temperatury. W ten sposób kartki papieru są trwale sklejane z oprawą. Termobindownica znajduje swoje zastosowanie między innymi w oprawie dokumentów, projektów, cenników czy ofert przeznaczonych do wysyłki. Tak naprawdę możemy oprawić dokumenty każdego rodzaju! 

 

Termobindownica co to? - budowa 

Termobindownica jest wyjątkowo prostym i łatwym w obsłudze urządzeniem. Za pomocą tego niewielkiego urządzenia elektrycznego  mamy możliwość tworzenia trwałych i estetycznych opraw. Proces termobindowania jest wyjątkowo prosty - wystarczy, że umieścimy określoną ilość dokumentów w odpowiedniej okładce do termobindowania, a już po około 30 sekundach będziemy mogli cieszyć się estetycznie oprawionymi dokumentami.
 

Termobindownica budowa 

Budowa termobindownicy, jest maksymalnie zbliżona do innych bindownic, takich jak spiralne, czy drutowe. Poszczególne rodzaje urządzeń różnią się między sobą głównie mechanizmem działania, który ma ostateczny wpływ na sposób bindowania dokumentów. 

 

Termobindownica - specyfika wybranej termobindownicy OPUS Duo 500 VarioTemp

Profesjonalna termobindownica dwusystemowa. Posiada system rozpoznawania i automatycznego doboru parametrów oprawy dla okładek miękkich i twardych. Wyposażona w fotokomórki i energooszczędną grzałkę pracującą w dwóch temperaturach (120°C lub 145°C). Format: A4. Oprawia do 500 kartek w oprawie miękkiej oraz do 240 kartek w oprawie twardej (próba na papierze 70 g/m2). Termobindownica wyposażona jest w stojak do chłodzenia oprawionych dokumentów. Rozgrzewa się już do 3 minut. 

  • temperatura robocza: 120°C lub 145°C
  • świetlna i dźwiękowa sygnalizacja procesu oprawiania
  • moc znamionowa: 100 W
  • moc maksymalna: 600 W
  • zasilanie: ~230 V, 50/60 Hz
  • maksymalny pobór prądu: 2,6 A

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki