Aktualności

Codzienne zakupy do biura - lista rzeczy, o których nie możesz zapomnieć

Organizując zaopatrzenie przestrzeni biurowej można się pogubić już na samym początku. Oferta dostępnych na rynku artykułów jest bardzo szeroka, a przecież podstawą sprawnie funkcjonującego biura są odpowiednio skompletowane akcesoria. W jakie produkty należy się zaopatrzyć, aby praca była wydajniejsza?

MASZYNY I URZĄDZENIA BIUROWE

Ciężko sobie wyobrazić biuro bez drukarki, która jest używana praktycznie codziennie. Jej rodzaj zależny jest od częstotliwości drukowania oraz rodzaju prowadzonego biznesu. Jeśli drukujesz często i duże ilości dokumentów - najlepszą opcją jest drukarka laserowa. Jest ona co prawda nieco droższa niż drukarka atramentowa, ale cena wiąże się z wydajnością i jakością, więc warto zainwestować w dobry sprzęt.

Zaraz po drukarce, niesamowicie ważnym elementem w każdym biurze jest niszczarka - urządzenie niezbędne do archiwizacji dokumentów. Niszczarki są wyjątkowo istotne w miejscach, w których pracuje się z dokumentami zawierającymi dane osobowe. Są to elementy poufne i nie powinno się ich wyrzucać bezpośrednio do kosza. Niszczarka, która potnie wszystkie niepotrzebne papiery na drobne ścinki bądź paski zabezpieczy dane Twojej firmy oraz Twoich klientów.

W wyposażeniu firmy przydatne mogą się również okazać: gilotyny, trymery czy laminatory. O tym, dlaczego warto mieć laminator w swoim miejscu pracy przeczytasz tutaj.

PAPIER

Ryza papieru to minimum, które powinno się znaleźć w każdym biurze (szczególnie tym posiadającym drukarkę. Jaki papier wybrać? To wszystko zależy od potrzeb oraz posiadanego sprzętu drukującego. Najbardziej popularna gramatura papieru to 80g/m2. Odpowiednio wyposażone biuro posiada papiery różnego rodzaju: biały papier do drukarki, papier kolorowy (może się przydać do przygotowywania materiałów reklamowych, szkoleniowych czy ulotek informacyjnych), inne rodzaje papieru (papier fotograficzny czy papier ozdobny, które nie przydają się często, ale czasem są potrzebne, więc warto je mieć).

Jeśli chodzi o galanterię papierniczą, w biurze przyda się wiele drobiazgów, które w bardzo dużym stopniu ułatwią organizację codziennej pracy. Są to np: karteczki samoprzylepne (umożliwiające szybkie zapisanie ważnej informacji, a następnie przymocowanie jej w miejscu, gdzie będzie w zasięgu wzroku), notesy czy kalendarze (Niezbędnik przy organizacji czasu. Można w nim nie tylko zapisywać spotkania i ważne daty, ale również zaplanować sobie dzień. Dzięki temu, każdego dnia będziesz mieć poczucie, że wiesz co masz danego dnia zrobić i masz ustalone swoje priorytetowe zadania).

PRZECHOWYWANIE I PORZĄDKOWANIE DOKUMENTÓW

O porządku biurze trzeba myśleć zawsze. Chwila zapomnienia i utoniemy w papierach. Bardzo często są sytuacje, gdy trzeba nagle znaleźć ważny papier wśród setek innych. W tym pomogą produkty do przechowywania dokumentów - segregatory (Segreguj papiery aby uniknąć chaosu. Segregatory posiadają miejsce na etykietę które pozwoli opisać, jakie dokumenty znajdują się w środku, by móc z powodzeniem je odszukać w razie potrzeby), teczki, zakładki indeksujące (Umożliwią zaznaczenie ważnych informacji np. w dokumentach. Możliwe jest ich wielokrotne przeklejanie dzięki czemu zwiększają swoją funkcjonalność), jak już mamy segregatory, warto zaopatrzyć się w koszulki na dokumenty (uchronią je przed zniszczeniami mechanicznymi), półki na dokumenty (Pozwalają na uporządkowanie dokumentów, a jednocześnie są w zasięgu ręki. Jest to dobre rozwiązanie do przechowywania papierów, które są bardzo często używane lub aktualnie je potrzebujemy. Półki na dokumenty przystosowane są rozmiarem do formatu A4, więc idealnie zmieszczą się na nich wszystkie standardowe dokument. Można tworzyć z nich moduły, układając jedną na drugiej, dzięki czemu zyskuje się większą przestrzeń do przechowywania i oszczędza się miejsce na biurku), pudła archiwizacyjne (Przydadzą się na dokumenty, które nie są nam w tym momencie potrzebne i wiemy, że przez jakiś czas nie będą. Należy je wtedy oddać do archiwizacji, aby nie zajmowały nam niezbędnego miejsca w biurze. Takie pudło archiwizacyjne jest składane i bardzo proste w montażu).

Pamiętaj, że warto zastosować w swoim biurze kod kolorystyczny - dzielimy dokumenty na rodzaje i przypisujemy każdemu rodzajowi inny kolor. Ułatwi to porządkowanie dokumentów i w ważnym momencie, znalezienie tego odpowiedniego papieru. W naszym sklepie dlabiura24.pl dostępne są segregatory np. DONAU w bogatej kolorystyce.

BIUROWE DROBIAZGI, ALE JAK ISTOTNE!

W biurze używa się wiele drobiazgów, o których można łatwo zapomnieć kompletując wyposażenie miejsca pracy. Są to elementy używane każdego dnia. Dziurkacze czy zszywacze okażą się niezbędne przy archiwizowaniu i porządkowaniu dokumentów. Pamiętajmy również o spinaczach, taśmach klejących czy nożyczkach

Artykuły piśmiennicze to zupełny must-have każdego biura. Nie dajmy się zwieść, że wszyscy przerzucili się już na komputery i nie pisze się już ręcznie - bzdura! W każdym biurze niezbędne okażą się długopisy, ołówki, cienkopisy, markery, zakreślacze czy foliopisy. Wiele artykułów piśmienniczych gubimy każdego dnia, dlatego też warto zakupić je hurtowo, aby mieć pewność, że nie zabraknie ich w najmniej oczekiwanym momencie.

BIUROWA KOMUNIKACJA

Komunikacja to podstawa w odpowiednio funkcjonującej firmie. Istnieją oczywiście produkty, które ją ułatwią. Podstawą jest tablica korkowa bądź tablica suchościeralno-magnetyczna. Ogólnodostępna tablica jest miejscem, w którym każdy pracownik może zostawić kartkę z wiadomością innemu pracownikowi. Na tablicy suchościeralno-magnetycznej można te informacje bezpośrednio zapisać lub przymocować za pomocą magnesów. Jak już zakupimy do biura tablicę suchościeralną, trzeba zainwestować również w markery, aby mieć czym po niej pisać. Pamiętajmy, aby kupić odpowiednie markery do danego rodzaju tablicy i położyć je tak, żeby rzucały się w oczy. Jest to bardzo ważne, żeby rozkojarzony pracownik nie użył permanentnego markera, którego się już nie zmyje. Bloczek samoprzylepny to produkt niezwykle ułatwiający biurową komunikację. Dzięki kolorowym bloczkom można zostawić w bardzo widoczny sposób ważne wiadomości dla swoich współpracowników. Na pewno je zobaczą. Do wyboru jest wiele kolorów – żółte, zielone, czerwone, niebieskie, fioletowe, pomarańczowe i wiele, wiele innych.

 

PRODUKTY SPOŻYWCZE

Bez przerwy, podczas której ładujemy akumulatory nie ma efektywnej pracy. Aby umilić sobie chwilę odpoczynku, zaopatrz swoją kuchnię biurową w kawę, herbatę oraz trochę słodkości. Każdy z pracowników to doceni. Pamiętajmy, że nie wszyscy w czasie lunchu opuszczają siedzibę firmy. Niektórzy decydują się zjedzenie posiłku, który sami przygotowali wcześniej w domu, a ten najczęściej trzeba podgrzać. Do tego niezbędna okaże się kuchenka mikrofalowa. Warto także pamiętać o wodzie! Najlepiej kupić kilka zgrzewek, a niektóre butelki włożyć do lodówki. W upalne dni pracodawcy mają obowiązek zapewnienia zimnej wody swoim pracownikom.

 

ŚRODKI CZYSTOŚCI

Pamiętaj o zakupie odpowiednich środków czystości do swojego biura. W łazience przyda się dozownik do mydła oraz dozownik do papieru. Do biurowej kuchni niezbędny okaże się płyn do mycia naczyń. Pamiętaj o workach na śmieci. Ponadto, w przestrzeni biurowej przydatne będą również środki do czyszczenia blatów czy tablic.

Kompletowanie wyposażenia do biura nie jest łatwe. Jest wiele produktów, o których należy pamiętać. Tak naprawdę, z biegiem czasu zdasz sobie sprawę czego tak naprawdę potrzebuje twoje biuro. Wybierz dostawcę, który posiada szeroki asortyment - właśnie taki jakiego Ty potrzebujesz.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki