Aktualności

Czy warto kupić podnóżek biurowy? Sprawdź, jaki wybrać podnóżek pod biurko.

podnóżek biurowy

Praca siedząca przez długie godziny dla wielu z nas jest niemałym wyzwaniem. Ilość godzin w skali roku, którą spędzamy w tej pozycji, jest przerażająco duża. Niezwykle ważne jest, abyśmy w miarę możliwości zapewnili nam samym jak najwyższy komfort podczas codziennie wykonywanych czynności. W związku z tym na rynku powstał szereg artykułów ergonomicznych, których głównym zadaniem jest, wspomaganie naszej codziennej pracy. Obecnie jesteśmy w stanie wyróżnić wiele marek, które swoją uwagę skupiły właśnie na tym aspekcie, a wśród najważniejszych przedmiotów przez nie dystrybuowanych znajdą się: podkładki pod myszy i nadgarstki, podpórki pod plecy, podstawki pod laptopa lub komputer, czy podnóżek biurowy. Odpowiedzmy na pytanie: „podnóżek biurowy czy warto”? Poznajmy jak wiele pozytywnych aspektów, daje nam odpowiednio dobrany podnóżek biurowy

Podnóżek biurowy zalety 

Możliwe, że wiele osób spotyka się po raz pierwszy z tą frazą oraz zadaje pytanie podnóżek biurowy po co? Już w pierwszej chwili powinniśmy naszą uwagę zwrócić w kierunku wielu zalet, które  niesie za sobą regularne stosowanie podnóżka biurowego. Postaramy się wyselekcjonować wszystkie najważniejsze aspekty, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie oraz przede wszystkim zwiększają komfort wykonywanych obowiązków, a to w rezultacie przekłada się na wyższe efekty oraz wydajność. 

Podnóżek biurowy co daje - najważniejsze zalety: 

 • poprawia krążenie krwi zaniedbanie tego aspektu zdrowotnego, może skutkować wieloma negatywnymi skutkami ubocznymi. Do najbardziej uporczywych problemów związanych z zaburzeniem krążenia należy zaliczyć szybkie oraz nadmierne bicie serca, narastające zmęczenie, duszności, znaczne osłabienie siły mięśniowej. 
 • pomaga zachować prawidłową postawę ciała, która jest komfortowa. Przeciętna ilość czasu, którą poświęcamy na garbienie się w ciągu dnia, jest zaskakująco duża. Przerażającym faktem jest również to, że coraz więcej osób w młodym wieku cierpi na schorzenia oraz bóle pleców.
 • podnóżek biurowy zastosowanie, poprawa komfortu oraz wzrost satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Nieustępujący ból oraz dyskomfort w trakcie pracy jest nie tylko niezdrowy dla komfortu psychicznego, ale i również w wysokim stopniu wpływa na jakość wykonywanych przez nas obowiązków. Ból jest czynnikiem niezwykle rozpraszającym, który sprawia, że nie jesteśmy w stanie być w stu procentach wydajnym. Doposażenie biura w mały artykuł biurowy, jakim jest podnóżek ergonomiczny, w wysokim stopniu może przyczynić się do, niemalże całkowitej redukcji negatywnych skutków ubocznych związanych z pracą siedzącą.

Podnóżek biurowy wpływa korzystnie na redukcje problemów dolnej części kręgosłupa. Skala tego problemu jest naprawdę duża, co pokazują liczne badania specjalistyczne przeprowadzane na grupach osób, które wykonują pracę w pozycji siedzącej. Zbadano, że odpowiednio dostosowane otoczenie pracy pod względem ergonomii w wysokim stopni wyklucza wiele możliwych powikłań wynikających z dziesiątek tysięcy godzin spędzonych przed komputerem, w tym między innymi zaburzeń krążeniowych oraz schorzeń i bólów kręgosłupa. Inwestycja w podnóżek pod biurko ma niską cenę, zważając na oświadczenie, w którym WHO poinformowało, że leczenie schorzeń kręgosłupa kosztuje (tylko amerykanów) średnio 100 miliardów dolarów rocznie. 


Podnóżek pod biurko, jaki wybrać?

Jaki podnóżek pod biurko wybrać? To pytanie po zapoznaniu się z zaletami wynikającymi ze stosowania podnóżka biurowego, zapewne zadała spora część osób. Czym się głównie kierować w trakcie wyboru? Naprawdę ciężko byłby odpowiedzieć jednogłośnie, ponieważ dla jednych tym aspektem będzie jakość, dla drugich dodatkowe funkcje, a jeszcze dla innych cena podnóżka biurowego. Postaramy się jednak obiektywnie zapoznać się najważniejszymi parametrami oraz najciekawszymi modelami podnóżka biurowego. 

Do jednej z najpopularniejszych marek, odpowiedzialnych za zapewnianie pracownikom biurowym możliwości stworzenia ergonomicznego oraz przyjaznego środowiska pracy należy marka Fellowes. Swoją wieloletnią pasją i doświadczeniem od lat poprawiają komfort pracowników biurowych na całym świecie. Nie mogli również zapomnieć, o tak ważnym artykule ergonomicznym, jakim jest podnóżek pod biurko. W zależności od naszych indywidualnych preferencji, z całą pewnością każdy z Was odnajdzie produkt idealnie dostosowany do swoich potrzeb.

Podnóżek biurowy zastosowanie - najpopularniejsze produkty Fellowes 

 • Podnóżek biurowy Fellowes Foot Rocker: innowacyjny podnóżek biurowy z możliwością ustawienia płynnego kąta nachylenia. Dzięki, czemu jesteśmy w stanie płynnie dostosowywać podnóżek do naszego ruchu nóg. Ten artykuł ergonomiczny również wzbogacono o bieżnik. W wyniku czego możemy całkowicie wykluczyć przemieszczanie się podnóżka biurowego. 
 • Podnóżek Fellowes I - Spire: specjalna konstrukcja, która umożliwia nam zachowanie długotrwałego komfortu dla stóp. Innowacyjny wygląd sprawia, że jest chętnie wybierany, jako estetyczne doposażenie biura. Podnóżek biurowy skonstruowany zgodnie z obowiązującymi przepisami bhp. 
 • Podnóżek Fellowes Microban Office Suites: produkt ten swoją popularność zyskał głównie za zasługą, nowoczesnej powłoki antybakteryjnej, która dodatkowo charakteryzuje się wysoką odpornością na starcia. Podnóżek biurowy ma standardową funkcję regulacji kąta nachylenia, od 0 do 30 stopni oraz aż trzy możliwe do ustawienia wysokości: 
 • 108 milimetrów 
 • 127 milimetrów 
 • 146 milimetrów 

Podnóżek biurowy przepisy bhp - to warto wiedzieć 

Wielu przedsiębiorców w dalszym ciągu nie do końca jest świadomych, że do ich obowiązku, ustanowionego prawnie należy zapewnienie ergonomicznego miejsca pracy. Z kolei wielu pracowników w dalszym ciągu uważa, że jest to jedynie przywilej, który obowiązuje, tylko w wybranych środowiskach pracy. 

 

Podnóżek pod biurko zalety -  fragment kodeksu pracy, mówiący o obowiązujących normach: 

„Na podstawie art. 23715 § 1 Kodeksu pracy zarządza się, co następuje:


§ 1. Rozporządzenie określa:

1) wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii dla stanowisk pracy wyposażonych w monitory ekranowe,

2) wymagania dotyczące organizacji pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.

zrelaksowane nogi


§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o: (…)

2) stanowisku pracy - należy przez to rozumieć przestrzeń pracy, wraz z wyposażeniem w środki i przedmioty pracy, obejmującym: (…) c. wyposażenie pomocnicze, w tym stół, krzesło, uchwyt na dokument, podnóżek,


§ 4. Pracodawca jest obowiązany organizować stanowiska pracy z monitorami ekranowymi w taki sposób, aby spełniały one minimalne wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii, określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.”

(ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Dz.U.98.148.973)”. 
 

W dalszym ciągu podnóżki pod biurko nie występują w wielu miejscach. W załączniku, który znajduje się w kodeksie pracy, ten temat jasno został opisany. Jeżeli pracownik, wystąpi z prośbą o doposażenie obecnego stanowiska pracy o podnóżek biurowy, to pracodawca ma obowiązek zakupu. 


Dodatkowo zgodnie z obowiązującym prawem,  podnóżek biurowy powinien spełniać kilka podstawowych zasad: 

kąt pochylenia, minimalnie pomiędzy 0, a 15 stopniami

 • podnóżek biurowy powinien zapewniać odpowiednią wysokość, w zależności od wzrostu pracownika 
 • podnóżek pod biurko powinien posiadać antypoślizgową powierzchnię oraz gumowe nóżki zapobiegające przemieszczaniu się. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki