Biuropedia

Czym zmyć tusz z rąk i ubrania od pieczątek?

Czym zmyć tusz z rąk i ubrania od pieczątek?

Czym zmyć tusz z rąk i ubrania od pieczątek?

Podczas używania pieczątek oraz stempli, bardzo łatwo jest o wszelkie plamy oraz zabrudzenia, zarówno na skórze, jak i na odzieży. Jeśli zastanawiasz się, czym zmyć tusz z rąk i jak zrobić to w sposób skuteczny, to bardzo dobrze trafiłeś. W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, jak zmyć tusz z rąk oraz czym zmyć tusz z ubrania. 

Czym zmyć tusz do pieczątek z rąk?

Czym zmyć tusz z pieczątki z rąk, jeśli nie jesteś w stanie zmyć go mydłem? Pierwszym sposobem, który możesz wykorzystać, jeśli pobrudzisz się tuszem do pieczątek jest użycie soku z cytryny lub kwasku cytrynowego, który posiada właściwości odplamiające. Nalej nieco soku na wacik i spróbuj nim zetrzeć zabrudzoną skórę dłoni. 

Jeśli po tej próbie plamy są jeszcze widoczne i dalej zastanawiasz się, jak usunąć tusz z rąk, sięgnij po silniejsze mydło lub pastę czyszczącą, a w ostateczności odplamiacz. W tym ostatnim przypadku upewnij się jednak, że można stosować go w kontakcie ze skórą i nie spowoduje podrażnień. Pamiętaj, że silne pocieranie oraz detergenty mogą wysuszyć skórę Twoich dłoni, dlatego po skończonym odplamianiu pamiętaj o użyciu nawilżającego kremu do rąk.

Czym zmyć tusz z rąk i ubrania od pieczątek?

Czym zmyć tusz z ubrania? 

Plamy z tuszu do pieczątek nie należą do najłatwiejszych do usunięcia. W tym przypadku również możemy pokusić się o próbę usunięcia go za pomocą soku z cytryny. Wystarczy polać plamę sokiem, następnie przepłukać wodą i wyprać tak, jak zwykle. Domowym sposobem na usunięcie plamy z tuszu do pieczątek jest także użycie soli. Należy dodać do niej odrobinę wody i wymieszać, tworząc pastę, którą będziemy mogli wetrzeć w plamę. Dalszy sposób postępowania wygląda analogicznie, jak w przypadku soku z cytryny. Aby zwiększyć moc czyszczenia, możemy również zastosować sok z cytryny oraz sól jednocześnie. Zamiast dodawać do soli wodę, wlejmy do niej po prostu trochę soku z cytryny. Kolejnym polecanym sposobem jest moczenie tkaniny w ciepłym mleku, a następnie tak jak we wcześniejszych metodach przepłukanie jej wodą i wypranie w pralce. 

Jeśli wszystkie wymienione sposoby zawiodą, nie bójmy się zastosować odplamiacza. W sklepach można również dostać specjalne płyny, które przeznaczone są właśnie do usuwania plam z tuszu, czyli tzw. detergenty do pieczątek. To prosty i skuteczny sposób na usunięcie plam, kiedy wszystkie inne metody zawiodły.


  1. Jak ustawić datownik? Instrukcja obsługi pieczątki datownika
  2. Datownik po angielsku
  3. Numerator automatyczny - instrukcja obsługi numeratora
  4. Czym zmyć tusz z rąk i ubrania od pieczątek?
  5. Jak odświeżyć tusz do pieczątek?
  6. Jak zrobić tusz do pieczątek?
  7. Jak napełnić tusz do pieczątek?
  8. Tusz kreślarski, a tusz do pieczątek - poznaj różnice

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki