Aktualności

Do czego służy i jak działa niszczarka do papieru?

Do czego służy i jak działa niszczarka do papieru?

Do czego służy i jak działa niszczarka do papieru? 

Niszczarka do papieru, jak sugeruje nam nazwa, jest urządzeniem, które zostało zaprojektowane z myślą o niszczeniu dokumentów. Przy pomocy tego niewielkiego urządzenia możemy z łatwością zadbać o bezpieczeństwo danych osobowych w naszej firmie lub w gospodarstwie domowym. W tym krótkim artykule postaramy odpowiedzieć się na najczęściej zadawane pytania, a mianowicie - jak działa niszczarka do papieru? Oraz do czego służy niszczarka? Niszczarka do papieru - wszystkie najważniejsze informacje, zapraszamy! 
 

Jak działa niszczarka do papieru - sposoby niszczenia dokumentów

W branży biurowej wyróżniamy wiele firm, które w swojej ofercie mają do zaoferowania duży wybór niszczarek do papieru. Warto mieć na uwadze fakt, że poszczególne modele niszczarek biurowych różnią się między sobą konkretnymi parametrami i wyglądem zewnętrznym. Jednak mimo wszystko dla nas, jako użytkowników jednym z najważniejszych parametrów powinien być sposób niszczenia papieru, ponieważ to właśnie ten element, będzie miał największe przełożenie na poziom utajnienia dokumentów.

 

Jak działa niszczarka do papieru - rodzaje niszczenia papieru: 

RODZAJ NISZCZENIA PAPIERU

WŁAŚCIOWŚCI

Niszczarka do dokumentów do domu - paski strip cut

Długie paski o długości od 2 mm do 12 mm szerokości, to podstawowy sposób ochrony danych (niszczarka 2mm)

Niszczarka do papieru do biura - ścinki cross cut

Forma niszczenia dokumentów na zasadzie wzdłuż i w poprzek, która zapewnia wysoki stopień tajności. Ogromną zaletą tego typu niszczenia dokumentów, jest fakt, że ścinki cross cut zajmują o 400% mniej miejsca w pojemniku niż ścinki w postaci pasków.

Niszczarka do dokumentów profesjonalna - mikrościnki

Sposób niszczenia dokumentów o najwyższym poziomie poufności. Niszczarka na ścinki o tych właściwościach potrafi pociąć jedną kartkę A4 na 2000 ścinków.

Podsumowując - głównym zadaniem niszczarki, jest niszczenie dokumentów w taki sposób, aby powstałe ścinki były nie do oczytania dla osób trzecich, dzięki czemu możemy mieć pewność, że poufne dane w naszej firmie są odpowiednio zabezpieczone. 

 

Działanie niszczarki do papieru, a poziomy utajnienia DIN

Rozmiary powstałych ścinek, umożliwiają nam wyróżnienie podziału niszczenia dokumentów ze względu na DIN. W zależności od tego, czy niszczymy dokumenty biurowe, czy dokumenty o wysokim poziomie tajności powinniśmy dobrać odpowiedni stopień DIN (często określany za pomocą literki „P”). W skrócie DIN odpowiada za wielkość wcześniej omawianych ścinek. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki