Aktualności

Drukarka termiczna - schemat, parametry, opis.

Drukarka termiczna - schemat, parametry, opis

Drukarka termiczna - schemat, parametry, opis.

Kiedy w nasze ręce trafia pierwsza drukarka termiczna, opis jej działania jest dla nas ważną informacją, czego powinniśmy się spodziewać. W opisie znajdują się najczęściej podstawowe informacje takie jak rodzaj wydruku, możliwości drukarki oraz udogodnienia w tworzeniu etykiet. Nie da się stworzyć ogólnego opisu drukarki termicznej, ponieważ każda drukarka wygląda inaczej i ma inne opcje wydruku. Warto pamiętać, aby sprawdzać opis konkretnego urządzenia.

Drukarka termiczna - parametry

Parametry drukarek są już prostsze do określenia. Wiemy, że grafiki są drukowane w rozdzielczości od 160 DPI do 300 × 600 DPI, co daje nam już szeroką gamę drukarek do wyboru. Drukarki termiczne również różnią się szybkością działania. Niektóre z nich są w stanie stworzyć nawet 90 etykiet na minutę. Kolejnym parametrem jest szerokość etykiet i papieru termicznego, na którym jest w stanie działać drukarka. Niewielkie drukarki termiczne drukują w zakresie od 24 mm do nawet 190 mm. Szerokość można dobierać do rodzaju wydruków, jakie mamy zamiar tworzyć.

Schemat drukarki termicznej

Jednak aby odpowiednio zrozumieć, jak działa drukarka termiczna, schemat jej mechanizmu nie powinien być nam obcy. Kiedy włączymy drukarkę, głowica termiczna automatycznie się rozgrzewa, a kaseta z etykietami rozwija się dzięki rolce napędowej drukarki. Mały silniczek umieszczony w środku mechanizmu powoduje, że etykiety nachodzą na głowicę, która dzięki temperaturze tworzy na papierze termicznym nauk. Ostatnim etapem tworzenia etykiety jest nożyk odcinający etykietę od reszty rolki. 

Dzięki tym informacjom możemy być pewni, że korzystanie z drukarki termicznej będzie o wiele łatwiejsze.


Poznaj inne artykuły na temat drukarek termicznych, które mogą ci się przydać!

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki