Aktualności

Dyplomy na zakończenie roku szkolnego – jaki papier wybrać?

Dyplomy na zakończenie roku szkolnego – jaki papier wybrać?

Dyplomy na zakończenie roku szkolnego – jaki papier wybrać?

Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas, na który czekają wszystkie dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych i średnich. Wiąże się on również z podsumowaniem całego okresu nauki oraz ciężkiej pracy, jaką uczniowie poczynili w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Każdy z nich z utęsknieniem czeka na moment otrzymania świadectwa oraz dyplomów za różnorodne osiągnięcia w nauce, sporcie czy sztuce. Z uwagi na podniosłość tej uroczystości warto zadbać o aspekt, jakim jest wygląd przygotowywanych dyplomów. Są one przecież wyrazem uznania dla osiągnięć dziecka oraz piękną pamiątką, którą będzie ono przechowywało przez wiele lat. Dyplomy powinny być zatem nie tylko ładne, ale również wytrzymałe. Jaki papier na dyplom wybrać, aby prezentował się on w odpowiedni, estetyczny sposób i przetrwał długie lata? 

Papier na dyplom gramatura

Właściwy wybór papieru na dyplom powinien być podyktowany przede wszystkim jego odpowiednią jakością. Najważniejsza w tej kwestii jest jego gramatura - im wyższa, tym papier jest grubszy i dzięki temu również bardziej wytrzymały. Wybierając dobry papier pod dyplom, warto zwrócić uwagę na arkusze, których gramatura wynosi co najmniej 110g/m2. Grubszy papier sprawi, że dyplom będzie odpowiednio sztywny, a także nie ulegnie pofalowaniu po zadrukowaniu, co wpłynie na jego schludny, porządny wygląd. 

Dyplom jaki papier? - design

Jeśli wiemy już, jaką gramaturę papieru powinniśmy wybrać, aby był on odpowiednio wytrzymały, to w następnej kolejności należy skupić się na wyglądzie dyplomu. Istnieją 2 podstawowe możliwości pod względem wyglądu papieru na dyplom. Możemy bowiem wybrać papier w jednolitym kolorze lub papier ozdobny na dyplom z gotowym szablonem. Oba rodzaje mają swoje zalety, o których warto wspomnieć w tym miejscu. 

  • Dyplom papier jednolity 

Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie swojego własnego designu i umożliwia swobodne zadrukowanie arkusza według własnego gustu i preferencji. Nie musimy w tym przypadku uważać na umiejscowienie treści, która w przypadku gotowych szablonów nie powinna znaleźć się na elementach tworzących ozdobny design dyplomu. Jednolity papier występuje w wielu różnorodnych kolorach, które bez problemu dopasujemy do danej sytuacji. Kolory białe, beżowe oraz kremowe świetnie sprawdzą się w przypadku minimalistycznych wzorów drukowanych na dyplomie. W przypadku wręczania dyplomu dziecku warto z kolei postawić na nieco żywsze barwy. Zadbajmy o to, by nie były one zbyt ciemne. Rewelacyjne będą tutaj pastelowe odcienie – sprawią, że to, co najistotniejsze, czyli treść dyplomu, będzie przedstawiać się w czytelny i przejrzysty sposób.

  • Papier ozdobny na dyplom

Ciekawą opcją w przypadku wyboru papieru na dyplom jest specjalnie stworzony w tym celu papier dyplomowy, który posiada już nadrukowany ozdobny szablon. Marka Galeria Papieru oferuje w tej kwestii wiele wzorów, wśród których z pewnością znajdziemy motyw dopasowany do danej uroczystości oraz wieku osoby, której dyplom będzie wręczany. W przypadku młodszych dzieci doskonale sprawdzą się kolorowe motywy z uroczymi zwierzętami i rysunkowymi postaciami. Taki design będzie gwarancją zadowolenia małego ucznia. Jeśli poszukujemy natomiast odpowiedniego papieru na dyplomy przyznawane młodzieży, to w takiej sytuacji doskonałe będą minimalistyczne, proste wzory, np. z motywami pieczęci, ornamentu, retro lub roślinnymi. 

  • Kaja 30.07.2021

    Testowałam ten papier do dyplomu jest okej

  • Renata 18.07.2021

    Dyplomy z Galerii Papier są świetne, wydruk na nich czytelny. Polecam

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki