Aktualności

Ekologiczne artykuły piśmiennicze, wybrane z myślą o Twoim biurze - długopisy, cienkopisy i zakreśla

Ekologiczne artykuły piśmiennicze, wybrane z myślą o Twoim biurze - długopisy, cienkopisy i zakreśla

Ekologiczne artykuły piśmiennicze, wybrane z myślą o Twoim biurze - długopisy, cienkopisy i zakreślacze

Artykuły piśmiennicze towarzyszą nam w codziennym życiu każdego dnia. Produkty takie jak: długopisy, cienkopisy, czy zakreślacze są nieodłącznym elementem w pracy oraz wspomagają płynną komunikację. W wielu miejscach, wyżej wspomniane produkty, stosowane są na szeroką skalę, toteż ich zużycie jest stosunkowo duże, co w rezultacie przekłada się na zwiększoną produkcję odpadów. W związku z podwyższonym ryzykiem zagrożenia środowiska, spowodowanego emisją CO2, powinniśmy zacząć przykładać więcej uwagi do tej kwestii już dziś! Branża biurowa, mocno wyszła naprzeciw temu problemowi, w związku z czym aktualnie na rynku wyróżniamy szereg produktów, które zostały zaprojektowane z myślą o przetworzeniu i ponownym wykorzystaniu. Ekologiczne artykuły piśmiennicze - jakie marki mają w swojej ofercie największy wybór eko długopisów, cienkopisów i zakreślaczy? 
 

Zakreślacze ekologiczne

Jedną z firm, która cechuje się dużą odpowiedzialnością pro ekologiczną, jest niemiecka marka Stabilo. Za pomocą zakreślaczy, jesteśmy w stanie estetycznie i starannie podkreślać najważniejsze informacje, co przyczynia się do łatwiejszego i szybszego zapamiętywania informacji. Marka Stabilo w swojej ofercie posiada ogromny wybór zakreślaczy biurowych, jednym z ekologicznych modeli jest Stabilo Green Boss, który w 83 procentach został wykonany z przetworzonego, biodegradowalnego tworzywa, co pośrednio przyczynia się do ochrony środowiska, ponieważ raz zużyty zakreślacz zostaje przetworzony i możemy go ponownie wykorzystać. 
 

Stabilo Green Boss - cechy szczególne:

 • Zakreślacze wykonane z recyklingu 
 • Produkt dostępny w kolorach pastelowych i neonowych
 • Zakreślacze charakteryzują się unikatowym i oryginalnym designem

Cienkopisy ekologiczne

Cienkopis jest kolejnym produktem, który znajdziemy niemalże w każdym miejscu pracy. Artykuł piśmienniczy tego typu jest naprzemiennie stosowany z długopisami, mimo wszystko ich zastosowanie jest znacznie większe, niż w przypadku długopisów. Za pomocą cienkopisów możemy nie tylko sporządzać estetyczne notatki, ale tworzyć również prace artystyczne oraz specjalistyczne projekty techniczne. Jedną z firm, która w swojej ofercie posiada cienkopisy ekologiczne, jest marka Pentel, a najchętniej wybierany model to cienkopis kulkowy Pentel BLP75, który w 54 procentach, został wykonany z tworzywa przetworzonego, dzięki czemu cienkopis nadaje się do ponownego użycia.

 

Cienkopis Penel BLP75 - cechy szczególe:

 • Produkt ekologiczny wykonany z tworzywa przetworzonego
 • Cienkopis został wyposażony w nieblaknący tusz 
 • Cienkopis zakończony wysokiej jakości końcówką, wykonaną ze stali nierdzewnej


Długopis ekologiczny

Długopis ekologiczny jest już ostatnim artykułem piśmienniczy, który śmiało możemy określić mianem najważniejszego. Każdy z nas, niemalże każdego dnia sporządza notatki, czy pisma przy użyciu tego artykułu biurowego. W brany biurowej mamy wielu producentów, którzy w swojej ofercie posiadają ekologiczne długopisy. Jesteśmy w stanie wyróżnić dwie kwestię, które czynią produkt ekologicznym. Jedną z nich jest wykorzystania tektury, jako obudowy zamiast plastiku, a drugą jest stosowanie wymiennych wkładów, dzięki czemu długopis będzie charakteryzował się nieskończoną przydatnością. Jednym z takich produktów z całą pewnością jest długopis marki Pentel, a dokładniej model BK437 ze wbudowanym systemem przyciskowym. Artykuł piśmienniczy został wzbogacony w wymienne wkłady BKS7H.

 

Długopis PENTEL BK437 - cechy szczególne:

 • Ergonomiczny, trójkątny uchwyt w długopisie ułatwia trzymanie
 • Możliwość wymiany wkładu, zapewnia długą żywotność długopisowi 
 • Damian 22.08.2021

  wow ekologiczny zakreślacz Stabilo no szok

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki