Aktualności

Ergonomiczne home office – pomysły na prezent dla niej i dla niego

Ergonomiczne home office – pomysły na prezent dla niej i dla niego

Nadchodzące święta są doskonałą okazją na sprezentowanie bliskiej osobie czegoś, co ułatwi jej funkcjonowanie i komfortową pracę w domu. Nie zawsze bowiem dbamy o nasze stanowisko pracy w domowym zaciszu w odpowiedni sposób. W roli świątecznego prezentu idealnie sprawdzą się artykuły ergonomiczne marki Fellowes, charakteryzujące się wysoką jakością oraz maksymalnym dostosowaniem standardów do wymagań zapewniających ergonomiczną pracę.  

Czym jest ergonomiczne stanowisko pracy?  

Zacznijmy przede wszystkim od wyjaśnienia pojęcia „ergonomia”. Tym słowem określa się dyscyplinę wiedzy zajmującą się dostosowywaniem warunków pracy w taki sposób, by odpowiadały psychofizycznej budowie organizmu człowieka. Ergonomicznym stanowiskiem pracy będzie zatem takie stanowisko, które w żaden sposób nie powoduje szkód dla naszego ciała i jego odpowiedniego funkcjonowania. Dzięki dostosowaniu warunków pracy do jej charakteru spędzanie kilku lub nawet kilkunastu godzin przy naszym stanowisku nie wpływa niekorzystnie na nasz komfort i samopoczucie.

Kilka słów o strefach ergonomicznych

Strefami ergonomicznymi nazywamy obszary, które mogą w pewien sposób wpływać na komfort naszej pracy. Wyróżniamy 4 strefy:  

  • Pierwsza strefa ergonomiczna – dotyczy przede wszystkim naszej postawy podczas pracy przy biurku oraz jej wpływu na plecy oraz nogi. Odpowiednie wsparcie jest w stanie odciążyć nasz kręgosłup i sprawić, że długotrwałe siedzenie nie spowoduje występowania bólu, zwyrodnień oraz innych nieprzyjemnych dolegliwości.  
  • Druga strefa ergonomiczna – obejmuje głównie działanie na nasze dłonie i nadgarstki. Obszary te są narażone szczególnie ze względu na pracę przy komputerze – używanie myszki oraz klawiatury sprawia, że nadgarstki stają się bardzo obciążone, a kilkugodzinna praca może powodować ich ból.  
  • Trzecia strefa ergonomiczna -  to kolejny obszar, o który warto zadbać już dzisiaj, ponieważ zbagatelizowany może mieć w przyszłości zgubne skutki dla stanu naszego zdrowia. Trzecia strefa ergonomiczna dotyczy mięśni ramion oraz szyi, które podczas pracy biurowej narażone są na stałe napięcie mięśni.  
  • Czwarta strefa ergonomiczna – ostatnia strefa dotyczy odpowiedniej organizacji stanowiska pracy w pozycji stojącej oraz siedzącej. Zwraca się tutaj szczególną uwagę na konsekwencje długotrwałej pozycji siedzącej, która może prowadzić do takich schorzeń, jak chociażby zawał serca czy podwyższenie ciśnienia.  
Ergonomiczne home office ? pomysły na prezent dla niej i dla niego

Ergonomiczne biuro z myślą o niej

Świetnym prezentem dla kobiety będą artykuły ergonomiczne w jasnym kolorze. Z pewnością doceni ona nie tylko spełnianie przez nie szeregu funkcji, mających pozytywny wpływ na zdrowie, ale również wspaniały nietuzinkowy design.  

O pierwszą strefę ergonomiczną zadba szara podpórka pod plecy FELLOWES i-Spire. Jest ona innowacyjnym rozwiązaniem dla osób, które podczas pracy przy biurku narzekają na ból pleców. Stworzona została z niezwykle przyjemnej i oddychającej tkaniny, która wpływa na nasz komfort. Odciążenie nóg to z kolei zadanie dla podnóżka i-Spire. Ten w białym kolorze charakteryzuje się stylowym wyglądem, a dzięki gumowej powierzchni postawione na nim stopy nie ślizgają się.

Dobrym pomysłem na prezent jest także podkładka pod mysz i nadgarstek FELLOWES i-Spire w jasnym kolorze. Jej zadaniem jest wsparcie drugiej strefy ergonomicznej. Ta najwyższej jakości podkładka nie tylko odciąża nadgarstek, ale posiada także prosty, a jednocześnie nowoczesny wygląd.

Kolejną z naszych propozycji jest podstawa pod laptop Fellowes Hana lub podstawa pod monitor z tej samej serii. Obie cieszą oko przepięknym minimalistycznym wyglądem. Ze względu na fakt, iż posiadają eleganckie elementy drewna w odcieniach bieli i szarości doskonale będą prezentować się we wnętrzu w stylu skandynawskim. Omówmy jednak to, co najważniejsze, czyli ich wpływ na poprawę komfortu pracy w domu. Posiadają one korzystny wpływ na trzecią strefę ergonomiczną. Podstawa podnosi ekran komputera w taki sposób, by znajdował się on na wysokości naszego wzroku, zmniejszając tym samym napięcie mięśni ramion oraz szyi. Dodatkowo podstawy posiadają po 4 porty USB.  

Ergonomiczne biuro z myślą o nim

Mężczyźni wbrew pozorom również doceniają aspekty wizualne danych przedmiotów. Ponadto, zwracają także uwagę na ich funkcjonalność oraz możliwości zastosowania. Produktem, który łączy wszystkie te elementy, jest podstawa pod monitor FELLOWES Plus Smart Suites. Jest ona sposobem na zadbanie o trzecią strefę ergonomiczną – zapobiega bólom karku oraz szyi. Niewątpliwie elementami, które zostaną docenione przez mężczyznę, są dwie dodatkowe kieszenie, znajdujące się po bokach podstawy oraz podwieszana półka na dokumenty.  

Idealnym prezentem dla mężczyzny będzie także czarna elegancka podkładka pod mysz FELLOWES Hana, która wykonana jest ze skóry i posiada gustowne przeszycia. Ponadto, zastosowano w niej technologię miękkiej pianki pamięciowej Memory Foam, która dopasowuje się do kształtu nadgarstka oraz dłoni. Tak solidna podkładka będzie świetnym wsparciem drugiej strefy ergonomicznej.  

Podczas pracy w systemie home office doskonale sprawdzi się podnóżek energetyzujący stopy Fellowes, który korzystnie wpływa na naszą postawę oraz krążenie krwi. Podnóżek ten posiada ponadto ciekawą gumową powierzchnię, która poprzez masowanie stóp pomaga nam się odprężyć i zredukować poziom stresu.  Wspaniałym pomysłem, wspierającym pierwszą strefę ergonomiczną będzie również czarna podpórka chłodząco-grzewcza FELLOWES Professional Series. Ten magiczny produkt nie tylko odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa, ale posiada także żelowy wkład chłodzący oraz ogrzewający napięte mięśnie.  

Zadbaj o zdrowie swoich bliskich!

Dlaczego wymienione artykuły ergonomiczne będą doskonałym prezentem? Zdrowie jest najważniejsze, a warunki pracy w domu nie zawsze mu sprzyjają. Warto zatem zadbać o dobre samopoczucie bliskich osób już teraz, by w przyszłości mogły dalej cieszyć się stuprocentową sprawnością bez odczuwania bólu i innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki