Aktualności

Ergonomiczny prezent na Dzień Mamy - zadbaj o zdrowie swoich najbliższych

Ergonomiczny prezent na Dzień Mamy - zadbaj o zdrowie swoich najbliższych

Ergonomiczny prezent na Dzień Mamy - zadbaj o zdrowie swoich najbliższych

Dzień Mamy, jak co roku przypada na 26 maja. To tradycyjne, od lat obchodzone święto jest niemałym wyzwaniem dla wielu osób, jeśli chodzi o przygotowanie oryginalnego podarunku. Niewątpliwie najlepszym prezentem na Dzień Mamy jest pamięć i wspólnie spędzony czas. Mimo wszystko mały gest w kierunku naszej najbliższej osoby, z całą pewnością wywoła uśmiech na jej twarzy. Ergonomiczny dodatek do biura, czy mieszkania będzie doskonałym pomysłem, jeśli nasza bliska osoba spędza długie godziny przed komputerem w pozycji siedzącej. Często nie zwracamy uwagi na drobne sygnały od naszego organizmu jak bóle pleców, czy karku, mało kto też wie, że za pomocą prostych rozwiązań ergonomicznych, jesteśmy w stanie skutecznie wyeliminować dyskomfort w trakcie pracy. Jakie artykułu ergonomiczne polecamy? - zapraszamy na krótki przewodnik, po najciekawszych produktach! 

Ergonomiczne stanowisko pracy co to jest? 

Już na wstępie warto, abyśmy wyjaśnili termin ergonomicznego stanowiska pracy, ponieważ być może część osób nigdy do tej pory się z nim nie spotkała. Ergonomiczne stanowisko pracy to przede wszystkim dobrze zorganizowane miejsce, gdzie wszystko jest rozplanowane i przemyślane. 

Z łatwością jesteśmy w stanie wyróżnić najważniejsze postulaty, które powinno spełniać ergonomiczne biuro, są to między innymi:

  • Pracuj w naturalnej pozycji
  • Redukuj nadmierny wysiłek do minimum
  • Postaraj się, aby najważniejsze artykuły były zawsze na wyciągnięciu ręki 
  • Unikaj statycznego obciążenia
  • Minimalizuj nacisk punktowy na poszczególne części ciała 

Jest to tylko część najważniejszych zasad, które powinno spełniać dobrze przystosowane miejsce pracy. Brak przestrzegania tych zasad może doprowadzić do długotrwałego, niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie. Jak zadbać o podwyższony komfort pracy? - podpowiadamy, na które produkty warto zwrócić szczególną uwagę. 

Ergonomiczny prezent na Dzień Mamy - zadbaj o zdrowie swoich najbliższych

Ergonomiczne prezenty na Dzień Mamy 

Jednym z producentów, który w swojej ofercie posiada rozwiązania ergonomiczne, jest amerykańska marka Fellowes. Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy postanowiliśmy wybrać produkty, które w ostatnich miesiącach cieszyły się największą popularnością wśród naszych klientów.

  1. Podnóżek biurowypodnóżki biurowe Fellowes to nie tylko ogromna pomoc dla przemęczonych nóg i stop, to również estetyczny i nowoczesny dodatek do każdej przestrzeni biurowej. Przy pomocy podnóżka biurowego jesteśmy w stanie skutecznie się zrelaksować i zapewnić naszym nogom odpowiednie ułożenie. Część podnóżków ergonomicznych Fellowes została w zbogacone w funkcje grzejące lub chłodzące, dzięki czemu zapewnimy naszym stopom optymalną temperaturę niezależnie od temperatury w miejscu pracy. Co więcej, podnóżki Fellowes odciążają nasze kończyny dolne, przez co minimalizujemy ryzyko powstawania skurczy i poprawiamy krążenie nóg. 
  2. Podpórka pod plecypodpórki pod plecy ergonomiczne Fellowes to nasza kolejna propozycja, która przypadnie do gustu każdej mamie. Wszyscy wiemy, jak długie godziny spędzone w pozycji siedzącej nadmiernie obciążają kręgosłup. Podpórki Fellowes skutecznie wspierają kręgosłup i zapewniają podwyższony komfort użytkowania. Co więcej, znaczna część podpórek pod plecy Fellowes została pokryta tekstylem siatkowym, dzięki czemu nawet przy wysokich temperaturach nasza skóra będzie stale oddychać.
  3. Podstawka pod laptopa lub monitor: ergonomiczna podstawka pod monitor, lub laptopa jest naszą trzecią i ostatnią propozycją na prezent z okazji Dnia Mamy. Regulowana wysokość podpórki pod laptop jest gwarancją długiej komfortowej pracy. Niezależnie od naszego wzrostu, czy wysokości biurka, będziemy w stanie indywidualnie dostosować wysokość i nachylenie ekranu monitora tak, aby znajdował się idealnie pośrodku linii wzroku, dzięki czemu odciążymy nasz kark i oczy.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki