Aktualności

Foliopis a cienkopis - różnice i zastosowanie

Foliopis a cienkopis - różnice i zastosowanie

Foliopis a cienkopis - różnice i zastosowanie

Artykuły piśmiennicze są podstawowym wyposażeniem wielu miejsc pracy. Przy użyciu produktów codziennego użytku, jak foliopis, czy cienkopis jesteśmy w stanie tworzyć estetyczne notatki, czy prace plastyczne. Zarówno w branży biurowej, jak i artystycznej, wyróżniamy marki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i popularnością, w związku z czym mamy pewność, że produkty przez nie oferowane, będzie charakteryzować wysoka jakość i estetyka wykonania. Zastosowanie cienkopisu i foliopisu znacznie się od siebie różni, dlatego postanowiliśmy wyróżnić cechy szczególne obydwu produktów, aby pomóc Wam w wyborze artykułu piśmienniczego najlepiej dostosowanego do oczekiwań. Foliopisy i cienkopisy - wszystko, co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup. 

 

Foliopisy

Foliopis, jak sugeruje nam sama nazwa, jest produktem przystosowanym do pisania po powierzchniach gładkich, w tym między innym po folii. Jakie są główne właściwości tego produktu? Foliopis został wyposażony w tusz wodoodporny, który charakteryzuje się wysoką odpornością na roztarcie i rozmycie. Co więcej, foliopis ma właściwości szybkoschnące, co jest ogromną zaletą w wielu zawodach. Jeśli chodzi o fakt, gdzie możemy wykorzystać foliopisy, to z całą pewnością, powinniśmy wyróżnić takie zawody, jak kurierzy, pracownicy magazynów i wiele, wiele innych!

 

Foliopis - zastosowanie:

  • Podpisywanie płyt CD 
  • Pospisywanie paczek owiniętych folią
  • Podpisywanie powierzchni gładkich, niestandardowych

 

Cienkopisy

Cienkopis to produkt o wielu zastosowaniach. Produkt ten sprawdzi się zarówno wśród pracowników biurowych, architektów, artystów, jak i twórców kreatywnych. Cienkopisy dzielą się na wiele rodzajów. Wyróżniamy cienkopisy specjalistyczne kreślarskie, cienkopisy do malowania, cienkopisy do rysowania oraz cienkopisy uniwersalne do sporządzania codziennych notatek. Cienkopisy, podobnie jak foliopisy charakteryzują się wieloma właściwościami, które są w głównej mierze zależne od rodzaju tuszu oraz grubości końcówki piszącej. 


Cienkopis - zastosowanie: 

  • Specjalistyczne prace kreślarskie
  • Prace artystyczne
  • Sporządzanie notatek


Cienkopis a foliopis - różnice

Łatwo możemy zauważyć, że główną różnicą pomiędzy produktami jest zastosowanie. Foliopisy są znacznie rzadziej stosowane do prac technicznych, które wymagają dużej dokładności i precyzji. Z kolei szeroki wybór cienkopisów, o rozbudowanej kolorystyce i wielu rozmiarach końcówek piszących, daje nam znacznie więcej możliwości. Co więcej, część cienkopisów, podobnie jak foliopisy ma również właściwości wodoodporne. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu produktu, koniecznie powinniśmy dokładnie zapoznać się z każdym parametrem, co w rezultacie przełoży się na satysfakcjonujący zakup.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki