Aktualności

Foliopis co to jest? Jak wybrać?

Foliopis co to jest? Jak wybrać?

Foliopis co to jest? Jak wybrać? 

Foliopis jest artykułem piśmienniczym, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu grup zawodowych. Zastosowanie foliopisów jest szczególnie doceniane, jeśli chodzi o pisanie po powierzchniach niestandardowych i gładkich, takich jak płyty CD, czy folie przezroczyste. Jednak jak w przypadku każdego artykułu biurowego, tak i tym razem, należy podkreślić, że niekażdy foliopis charakteryzuje się dokładnie takimi samymi właściwościami. Na rynku wyróżniamy wielu producentów, którzy w swojej ofercie posiadają foliopisy różnego rodzaju, zaczynając od permanentnych, a kończąc na zmywalnych. Jak w tak rozbudowanej ofercie znaleźć produkt, który będzie najlepiej dostosowany do naszych oczekiwań? - podpowiadamy, na które foliopisy warto zwrócić uwagę - zapraszamy!

 

Foliopis - podstawowe rodzaje, które wyróżniamy

Każdemu z nas zależy, aby wybrany przez nas produkt był jak najlepszy i najtrwalszy, dlatego warto, abyśmy znali podstawowy podział foliopisów, ponieważ ta wiedza umożliwi nam trafny wybór już przy pierwszej próbie. Z całą pewnością mało kto wie, że cienkopisy dzielą się na dwie podstawowe grupy permanentne oraz niepermanentne. 

 

Co odróżnia od siebie poszczególne foliopisy? 

 • Foliopis permanentny: produkt tego typu charakteryzuje się dużą odpornością na wytarcie i rozmycia, dzięki czemu sprawdzi się doskonale w trudnych warunkach atmosferycznych. Foliopisy permanentne są niezastąpione w pracy magazynierów, gdzie foliopisy często są wykorzystywane do adresowania przesyłek zapakowanych w przezroczystą folię. Zastosowanie foliopisu w tym przypadku umożliwia zaadresowanie przesyłki, bez obaw o warunki atmosferyczne, dzięki czemu pracownicy mogą mieć pewność, że nadana przez nich przesyłka dotrze prawidłowo podpisana do odbiorcy.
   
 • Foliopis niepermanentny: foliopisy z tej kategorii są nieznacznie mniej popularne od foliopisów permanentnych. Co odróżnia je od siebie? Przede wszystkim większość cienkopisów niepermanentnych została wyposażona w gumkę, dzięki której w prosty sposób możemy wytrzeć niechciany fragment tekstu. Co ciekawe fakt, że foliopis jest zmywalny, nie ma dużego wpływu na trwałość produktu. Praktycznie każdy foliopis niepermanentny, cechuje się właściwościami wodoodpornymi, dzięki czemu podobnie jak foliopis permanentny, doskonale sprawdzi się on w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Foliopis jak wybrać - co warto wiedzieć?

Foliopisy nie są aż tak rozbudowaną kategorią, jak inne artykuły piśmiennicze. Mimo wszystko jesteśmy w stanie wyróżnić kilka kwestii, które będą miały decydujący wpływ na wybór konkretnego foliopisu. 

 

Foliopis - czym różnią się poszczególne modele? 

 • Kolorystyka: foliopisy z reguły występują w czterech podstawowych kolorach, są to między innymi: czarny, czerwony, niebieski i zielony. Wymieniona kolorystyka jest optymalna, aby zapewnić nam właściwe oznaczanie przedmiotów, czy dokumentów za pomocą kolorów.  
   
 • Grubość końcówki piszącej: kolejną ważną kwestią, jeśli chodzi o wybór właściwego foliopisu, z całą pewnością jest grubość końcówki piszącej. Większość foliopisów występuje w trzech podstawowych wariantach: 0,4 ; 0,6 oraz 1,0 mm. Dobór odpowiedniej grubości końcówki i linii jest istotnym elementem, który umożliwia nam czytelne podpisywanie zarówno przedmiotów o małym, jak i dużym gabarycie.
   
 • Uchwyt: ostatnim elementem, który postanowiliśmy wyróżnić, jest uchwyt. W wyborze foliopisu powinniśmy kierować się tym, aby wybrany przez nas produkt był ergonomiczny, co znaczy wygodny w użyciu. Większość foliopisów charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, jednak powinnismy pamiętać, że najwygodniejszy w użyciu będzie foliopis z ogumowaną obudową, która ułatwia trzymanie, przy czym nasze dłonie są w dużym stopniu odciążone.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki