Aktualności

Foliopis permanentny czy zmywalny - jaki wybrać?

Foliopis permanentny czy zmywalny - jaki wybrać?

Foliopis permanentny czy zmywalny - jaki wybrać?

Foliopis jest artykułem biurowym powszechnie stosowanym przez liczne grupy zawodowe. Jako produkt jest szczególnie doceniany przez takie zawody jak magazynierzy, kurierzy, czy pracownicy biurowi. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje foliopisów - permanentne i zmywalne. Który z foliopisów sprawdzi się najlepiej w zależności od zastosowania? Zapraszamy na krótki poradnik, który umożliwi każdemu z Was wybór najlepszego z dostępnych foliopisów biurowych. 

 

Foliopis permanentny a zmywalny - różnice

Podstawową różnicą pomiędzy foliopisami jest ich wygląd zewnętrzny oraz właściwości chemiczne tuszu. Jak już wspomnieliśmy foliopisy dzielą się na permanentne i zmywalne. Który z foliopisów będzie lepszy? Jednogłośna odpowiedź na to pytanie nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego przytoczymy korzyści jakie niesie za sobą stosowanie poszczególnych modeli foliopisów. 

 

Foliopisy - rodzaje:

  • Foliopisy permanentneten rodzaj należy do najbardziej rozbudowanej kategorii, głównie ze względu na wysoce pożądane właściwości chemiczne tuszu, w który został wzbogacony foliopis. Jak sugeruje nam sama nazwa - permanentny, czyli trwały. Foliopisy niezmywalne doskonale sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych, są odporne na działanie wody i światła, dzięki czemu ich trwałość jest niepodważalną zaletą. Co więcej, każdy z foliopisów doskonale sprawdzi się w podpisywaniu przedmiotów o powierzchni gładkiej i niestandardowej, dzięki czemu za ich pomocą bez problemu podpiszemy płyty CD, koszulki na dokumenty i wiele, wiele więcej! 

     
  • Foliopisy zmywalne: ten model cieszy się zdecydowanie mniejszą popularnością, niż foliopisy permanentne, nie zmienia to jednak faktu, że znajduje on również wielu odbiorów. Największą zaletą foliopisów zmywalnych jest fakt, że za pomocą gumki możemy trwale pozbyć się niechcianego tekstu. Większość foliopisów ścieralnych została wyposażona we wspomnianą gumkę, dzięki czemu nie musimy jej dodatkowo dokupywać. Warto też wiedzieć, że mimo iż tekst napisany za pomocą foliopisu możemy łatwo wytrzeć, to ma on również właściwości wodoodporne, co czyni go wysoce odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Foliopis permanentny czy zmywalny? 

Według naszej opinii zarówno foliopisy zmywalne, jak i permanentne są trafnym wyborem. Patrząc jednak przez pryzmat korzyści, lepszym wyborem wydaje się foliopis zmywalny, ponieważ charakteryzuje się on zbliżoną trwałością do foliopisów permanentnych, a jednocześnie daje nam możliwość wytarcia błędu i naniesienia poprawionego tekstu na nowo. 

 

Foliopis zmywalny - jaką markę wybrać?

Foliopisów zmywalnych nie znajdziemy w ofercie każdego producenta. Jedną z firm, która w swojej ofercie posiada foliopisy zmywalne, jest Faber-Castell. Niemiecki producent, artykułów artystycznych za każdym razem dokłada wszelkich starań, aby oferowane przez nich produkty spełniały jak najwyższe standardy jakości oraz były dostępne w jak największej ilości wariantów. Jednym z oferowanych modeli foliopisów zmywalnych od Faber-Catell jest foliopis MultiMark, który występuje aż w trzech wariantach, jeśli chodzi o grubość końcówki oraz w czterech podstawowych kolorach - czarnym, czerwonym, niebieskim i zielonym.

 

Foliopis permanentny - jaką markę wybrać? 

Oferta foliopisów permanentnych jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż w przypadku niezmywalnych. Produkt ten znajdziemy niemalże u każdego producenta artykułów biurowych. Jak w tak dużej ofercie znaleźć foliopis, który będzie produktem ekonomicznym i atrakcyjnym cenowo? Z naszej strony polecamy wybierać marki, które głównie specjalizują się w produkcji artykułów piśmienniczych. Bedą to między innymi tacy producenci jak STABILO, Faber-Castell, czy Schneider.  
 

 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki