Aktualności

Gadżety do szkoły

Rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Jakość nauki bardzo dużo zależy od wyposażenia szkolnego plecaka. Dzieci spędzają w szkole większość swojego dnia a potem wiele godzin odrabiają prace domowe. Mamy dla Was radę. Za pomocą prawidłowo dobranego wyposażenia jesteśmy w stanie ułatwić dzieciom szkolne obowiązki i przyswajanie ważnej wiedzy.

Zależnie od wieku

Dobór odpowiednich gadżetów jest zależny oczywiście od wieku dziecka. Tych młodszych warto zaopatrzyć w kredki, farby, kolorowanki, kleje brokatowe oraz nożyczki dekoracyjne, które umilą im szkolne godziny.

Oznaczenie zeszytów i książek

Zakładki indeksujące ułatwią szybkie wyszukiwanie bardzo ważnych wiadomości, zarówno w książkach jak i zeszytach. Zakładki w kilku kolorach umożliwiają łatwą segregację. Możliwe jest ich wielokrotne odklejanie, przeklejanie oraz pisanie po nich co tylko ułatwia korzystanie z nich i zwiększa ich funkcjonalność. Takie przekładki umożliwią uczniom łatwy dostęp do szukanych informacji.

Markery i cienkopisy

To już chyba podstawa jeśli chodzi o szkolne gadżety. Dzięki nim notatki nabierają barw i stają się bardziej czytelne co ułatwia naukę. Można zaznaczyć nimi ważne informacje albo posegregować notatki według kolorów. Ponadto, malowanie rozbudza wyobraźnię dziecka, które poprzez kolory uczy się najlepiej. W tym celu warto zaopatrzyć dziecko w zestaw cienkopisów Schneider bądź cienkopisy Stabilo.

Porządek na biurku

Zarówno w biurze jak i w domu porządek jest bardzo ważny. Aby zapewnić go na uczniowskim biurku, warto zainwestować w pojemniki na czasopisma, w których można poukładać podręczniki i ważne papiery. Segregatory pomogą w utrzymaniu ładu i porządku w notatkach.

Zaplanowanie czasu

Zaplanowanie sobie czasu podczas roku szkolnego jest bardzo ważne. Ułatwmy więc to dzieciom i kupmy im tablice do planowania bądź kalendarze szkolne. Dzięki nim dziecko nauczy się zarządzać czasem i na pewno o niczym nie zapomni.

Mapa myśli

Stworzenie mapy myśli to już powszechnie znana metoda na naukę, która sprawdza się zawsze. Najlepiej stworzyć mapę myśli za pomocą tablicy korkowej lub tablicy suchościeralno-magnetycznej. Na niej można przykleić karteczki samoprzylepne lub użyć markerów do zrobienia na niej notatek.

Aby zachęcić uczniów do nauki warto odpowiednio dobrać gadżety, które pomogą im w nauce. Dzięki nim, będą szybciej przyswajać ważne informacje oraz rozwijać swoją kreatywność. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki