Aktualności

Gilotyna czy trymer? Co wybrać? Jaka jest różnica?

Gilotyna czy trymer? Co wybrać? Jaka jest różnica?

Gilotyna czy trymer? Co wybrać? Jaka jest różnica? 

Gilotyna czy trymer? To pytanie jest nie lada wyzwaniem dla każdej osoby, która stoi przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu urządzenia do cięcia papieru. Aby dokonać jak najlepszego wyboru, koniecznie powinniśmy wskazać podstawową różnicę pomiędzy trymerem a gilotyną. Czy mają one znaczący wpływ na jakość i ilość ciętych dokumentów? Bez dwóch zdań - tak. Pokrótce omówimy różnice, które ułatwią każdemu z Was wybór trymera lub gilotyny perfekcyjnie dostosowanego do każdej najmniejszej potrzeby. 

 

Gilotyna a trymer - zastosowanie i podstawowe różnice

Aby wykazać podstawowe różnice pomiędzy obydwoma produktami, niezwykle istotne będzie zapoznanie się z podstawową definicją przedmiotów. 

Gilotyna do papieru - definicja:

Gilotyna do papieru to proste w obsłudze urządzenia, które zostały zaprojektowane z myślą o precyzyjnym cięciu dokumentów o różnym formacie. Za pomocą gilotyn do papieru jesteśmy w stanie przecinać zarówno małe ilości kartek, jak i duże. Uwarunkowane jest to w głównej mierze faktem, że na rynku dostępne są zarówno gilotyny ręczne, jak i mechaniczne, które cechują się większą siłą cięcia. 

 

Trymer do papieru - definicja:

Obcinarka suwakowa, czyli inaczej trymer biurowy, charakteryzuje się prostą i łatwą w obsłudze konstrukcją. Trymer do papieru skonstruowany jest z podstawy z nożem dolnym oraz dźwigni, która połączona została z nożem górnym. Działanie urządzenia opiera się głównie na ostrzu rotacyjnym, które porusza się po prowadnicy, dlatego linia cięcia jest idealnie prosta. Dzięki ostrzu rotacyjnemu możemy przeciąć pojedyncze arkusze takie jak: folia, kalka, karton czy fotografie. 

Gilotyna czy trymer różnice? 

Założenie funkcjonowania obydwu produktów jest z reguły takie same. Do głównego zadania urządzeń należy precyzyjne i równe przecięcie papieru według konkretnie wybranego przez nas formatu. Kluczową różnicą pomiędzy trymerem a gilotyną jest sposób, w jaki funkcjonują ich mechanizmy. Trymer biurowy, w swojej pracy wykorzystuje mechanizm krążkowy, a gilotyna nożycowy. Co to oznacza w praktyce? Zastosowanie konkretnego mechanizmu, często ma wpływ na ilość jednorazowo ciętego papieru. Z reguły gilotyny charakteryzują się większą siłą nacisku, co przekłada się również na większą ilość ciętych arkuszy papieru. Z kolei trymer, wybierany jest częściej, jeśli chodzi o precyzyjniejsze cięcie, ale mniejszej ilości dokumentów. Krótko mówiąc, jeśli na co dzień tniemy duże ilości dokumentów, to doskonałym wyborem okaże się zakup profesjonalnej gilotyny ręcznej lub elektrycznej. Co ciekawe, niektóre gilotyny są wyposażone w stojak, który w znacznym stopniu ułatwia wykonywanie długotrwałej pracy. Z drugiej strony, jeśli zależy nam na urządzeniu o kompaktowych wymiarach, które nie zajmie dużo miejsca w biurze, doskonałym wyborem okażę się zakup trymera do papieru. Wśród najpopularniejszych formatów, jesteśmy w stanie wyróżnić zarówno trymery małe A5, średnie A4, jak i duże o formacie A3, A2 i A1. Dostosowanie wymiaru trymera ze względu na format z całą pewnością nie będzie wymagającym zadaniem. 

Podsumowanie:

Jeśli na co dzień w Waszej firmie tnie się duże ilości papieru o różnym formacie, to pewniejszym wyborem będzie zakup profesjonalnej gilotyny. Z kolei, jeśli tniemy dokumenty okazjonalnie, powinniśmy zdecydować się na zakup trymera do papieru. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki