Aktualności

Ile lumenów powinna mieć lampka na biurko?

Ile lumenów powinna mieć lampka na biurko?

Ile lumenów powinna mieć lampka na biurko? 

Lampka na biurko ile lumenów? - na to pytanie z całą pewnością poszukuje odpowiedzi każda osoba, która planuje zakup lampki na biurko do biura lub do pokoju dziecka. Lumeny są jednym z licznych parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, jakim jest lampka na biurko. Zacznijmy jednak od odpowiedzi na podstawowe pytania - lampka biurkowa ile lumenów?, czym właściwie są lumeny? Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł rozwieje Wasze wszystkie wątpliwości, zapraszamy!

 

Lumeny co to? 

Lampka na biurko ile lumenów? - moc żarówki to ilość zużywanej przez nią energii elektrycznej. Lumeny wskazują jaką ilość światła wyemituje dana żarówka. Wiele osób uważa, że lumeny są dokładniejszym i lepszym odnośnikiem do porównania źródeł światła niż doskonale wszystkim znana jednostka WAT. Lumeny wskazują ilość światła emitowanego przez lampę, podczas gdy WATY oznaczają faktyczne zużycie energii. Krótko mówiąc, im większa ilość lumenów, tym lampa daje więcej światła. Warto również wiedzieć, że przeliczanie WAT na lumeny jest praktycznie niemożliwe, gdyż są to dwie różne jednostki. Jedynym miarodajnym współczynnikiem są lumeny - jednostka wyraża, jak mocno świeci światło. 
 

Ile lumenów lampka na biurko? 

Wiemy już, że lumeny wyrażają ilość emitowanego światła. Co to oznacza w praktyce? Będziemy potrzebować zupełnie innej ilości lumenów do oświetlenia całego pomieszczenia, a zupełnie innej do oświetlenia biurka. W praktyce oznacza to, że optymalną wartością lumenów, która pozwoli nam na prawidłowe oświetlenie biurka, jest wartość pomiędzy 500 a 1000 lumenów. 
 

Ile WAT powinna mieć lampka na biurko? 

Lampka na biurko ile WAT? - to kolejne najczęściej zadawane pytanie wśród internautów. Wartość lumenów jest bardzo zależna od ilości WAT. Krótko mówiąc, im więcej lumenów będzie miała wybrana przez nas lampka, tym większym poborem mocy WAT będzie się charakteryzowała. Pobór mocy lampki LED o optymalnej wartości 1000 lumenów mieści się w przedziale 10-12 WAT. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki