Aktualności

Jak naprawić niszczarkę, jeśli przestała działać?

Jak naprawić niszczarkę, jeśli przestała działać

Jak naprawić niszczarkę, jeśli przestała działać?

Zepsuta niszczarka? - tego nie życzymy żadnemu użytkownikowi!. Jednak czasami nieprawidłowe użytkowanie lub zakup wadliwego egzemplarzu mogą sprawić, że zakupiona przez nas niszczarka przestanie działać. Jeśli wasza niszczarka do papieru przestała działać, to koniecznie powinniście podjąć konkretne działania, które pokrótce opisaliśmy w tym krótkim artykule. 

 

Jak naprawić niszczarkę? 

Zanim zaczniemy próbować naprawić niszczarkę we własnym zakresie, obowiązkowo powinniśmy sprawdzić, czy zakupiony przez nas model urządzenia do niszczenia papieru jest objęty gwarancją. Jeśli tak, powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z producentem lub infolinią sklepu, w którym zakupiliśmy niszczarkę. Przed oddaniem niszczarki na reklamację warto jednak sprawdzić konkretne elementy budowy niszczarki. 
 

Niszczarka nie działa - co zrobić?

Zanim jednak zdecydujemy się na oddanie niszczarki biurowej do naprawy warto, abyśmy sprawdzili, czy w naszym. Urządzeniu nie zacięła się kartka papieru - może to powodować niedziałanie niszczarki oraz jej przegrzewanie. Warto podkreślić, że większość niszczarek biurowych została wzbogacona o funkcję cofania papieru, za pomocą przycisku, dzięki czemu z łatwością możemy usunąć niechcianą kartkę papieru. 

Inną przyczyną, z powodu której może nie działać niszczarka, jest zbyt rzadka konserwacja urządzenia. Jeśli więc nasza niszczarka działa, jednak przestała prawidłowo niszczyć kartki papieru, to warto spróbować naoliwić niszczarkę za pomocą specjalnie do tego przystosowanego preparatu. 

Po sprawdzeniu wyżej omówionych kwestii nasza niszczarka powinna zacząć prawidłowo funkcjonować. Możemy jeszcze spróbować zrestartować urządzenie. Jeśli w dalszym ciągu nie uzyskamy porządnego rezultatu, to powinniśmy niezwłocznie odesłać urządzenie do naprawy. Próby samodzielnej naprawy mogą unieważnić gwarancję techniczną urządzenia. 

  • Marek 01.12.2023

    Po prawie 6 miesiącach prawidłowej pracy - nie działa prawidłowo. Niszczarka pracuje ale nie wciąga papieru, rest do tyłu też nie pomaga. Czytam w uwagach że niszczarkę należy smarować ale jakieś nie dopatrzenie - ani w instrukcji obsługi ani w danych technicznych nikt nie wyjaśnia jak i gdzie smarować

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki