Aktualności

Jak nosić i zdejmować rękawiczki jednorazowe?


 

Jednią z metod zapobiegania zarażeniu się koronawirusem jest noszenie rękawiczek jednorazowych. Jest to również obowiązkowy element podczas robienia zakupów w czasie epidemii. Co prawda chronią przed zarażeniem, ale tylko wtedy kiedy pilnujemy się, aby nie dotknąć dłonią w takiej rękawiczce do ust, oczu bądź nosa. Na powierzchni rękawiczek mogą się znajdować drobnoustroje, więc musimy pamiętać, aby nie dotykać nimi śluzówek. Nie noś tych samych rękawiczek kilka razy. Jak sama nazwa wskazuje - są one jednorazowe!!!

Może się wydawać, że zakładanie, noszenie i zdejmowanie jednorazowych rękawiczek to proste, wręcz intuicyjne czynności. Nic bardziej mylnego. Aby spełniały swoje zadanie trzeba je zdejmować przestrzegając określonych zasad:

 

  • Chwyć rękawiczkę dłonią w okolicy nadgarstka i ostrożnie zdejmij rękawiczkę.
  • Przytrzymaj rękawiczkę dłonią w rękawiczce. Wsuń dwa palce pod nadgarstek dłoni w rękawiczce.
  • Pociągnij rękawiczkę do czasu aż zostanie przewrócona na lewą stronę. Pierwsza rękawiczka powinna znaleźć się wewnątrz rękawiczki, którą właśnie zdjąłeś.
  • Bezpiecznie wyrzuć rękawiczkę do kosza.
  • Po zdjęciu i wyrzuceniu rękawiczek koniecznie umyj ręce ciepłą wodą z mydłem. O tym jak prawidłowo umyć ręce przeczytasz tutaj. Pamiętaj, że jednorazowe rękawiczki mogą mieć małe dziurki (nie do zobaczenia gołym okiem), przez które mogą się dostać na nasze dłonie drobnoustroje. Dlatego też warto na wszelki wypadek się ich pozbyć.

Samo noszenie jednorazowych rękawiczek nie uchroni Cię przed zarażeniem koronawirusem. Jest to jednak jeden ze środków zapobiegawczych. Stosując się do nich zmniejszamy ryzyko zarażenia. Bardzo ważne jest odpowiednie zdejmowanie rękawiczek oraz pamiętanie o tym, aby mając na dłoniach rękawiczki nie dotykać nimi do oczu, ust i nosa.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki