Aktualności

Jak organizować notatki?

Jak organizować swoje notatki? Nie ma jednej wyznaczonej reguły. Każdy ma swój indywidualny system notowania. Jedni przywiązują do notatek dużą wagę, a inni zupełnie się nimi nie przejmują. Są jednak pewne metody, które znacznie ułatwią naukę i organizację materiałów.

SEGREGATOR/SKOROSZYT Z KOSZULKAMI ORAZ ZWYKŁE BIAŁE KARTKI

Najlepiej notuje się po prostu na białych kartkach A4. Zapisane kartki z notatkami można od razu po zajęciach segregować i wpinać do segregatorów bądź skoroszytów z koszulkami, aby uniknąć w nich pogubienia i bałaganu. Skoroszyty z koszulkami zabezpieczają dokumenty przed zniszczeniem mechanicznym - zalaniem, zagięciami czy blaknięciem.

KOLOROWE KARTKI

Bardzo ciekawym elementem, który urozmaica notatki są kolorowe kartki. Zapisywanie informacji właśnie na nich sprawi, że będą cieszyć oko i będziemy chętniej do nich zaglądać. Można zakupić kartki w różnych kolorach i w ten sposób podzielić swoje papiery - np. jeden kolor na jeden przedmiot. Dzięki nim unikniemy monotonii i “pogubienia się” w swoich notatkach.

ZESZYT Z PRZEGRÓDKAMI 

Na studiach bądź w szkole warto używać zeszytów z kolorowymi przegródkami. Dzięki nim można posegregować notatki na różne przedmioty. Sposób ten jest bardzo dobry, ale nie zawsze skuteczny. Są przedmioty, z których pisze się bardzo dużo oraz takie, które wymagają niewiele notowania. Przegródki w takich zeszytach są już góry ustalone i nie możemy ich sobie ustawiać.

SAMOPRZYLEPNE KARTECZKI

Są sytuacje, gdy dostajemy do zapamiętania jakąś ważną informację, która nie jest powiązana z notatkami, którymi się obecnie zajmujemy. Taką wiadomość najlepiej zapisać na karteczkach samoprzylepnych. Rzuca się ona wtedy w oczy oraz można ją przymocować w dowolnym miejscu np. najbardziej widocznym. Na karteczkach samoprzylepnych warto również spisać najważniejsze informacje dotyczące danej sprawy - kontakt, godziny otwarcia danego miejsca czy główne założenia. Dzięki temu zapanuje porządek i zawsze będziemy wiedzieli o co chodzi.

ZAKREŚLACZE I CIENKOPISY

Zakreślacze to elementy urozmaicające szare notatki oraz wspomagacze w nauce. Możemy nimi podkreślić najważniejsze informacje w tekście. Od teraz już nam nic nie umknie. Cienkopis sprawdzi się z powodzeniem zarówno w przypadku pisania, jak i podkreślania, kreślenia czy rysowania. Plastikowa końcówka jest dodatkowo oprawiona w metal. Cienkopis kreślarski to produkt w pełni profesjonalny, posiadający wodoodporny i nieblaknący tusz pigmentowy. Nie ulega rozlaniu oraz nie przesiąka przez papier. Cienkopisy są trwałe, wydajne oraz oczywiście funkcjonalne! Gdy chcemy wykonać napis na nietypowej powierzchni (jak szkło czy folia), zwykłe pisaki mogą okazać się zawodne. W takim przypadku niezbędny okaże się inny produkt - foliopis.

ZAPISYWANIE DAT I NUMEROWANIE

Pamiętajmy o zapisywaniu dat. Jest to bardzo ważne, aby nie pogubić się we własnych notatkach. Dzięki temu, będziemy mieli pod kontrolą wszystkie papiery. Dodatkowo, warto numerować strony. Gdy będzie trzeba znaleźć szybko jakieś kartki, będzie to o wiele łatwiejsze. 

DRUKOWANE NOTATKI

Ostatnim, najczęściej wśród studentów spotykanym sposobem na notowanie jest sporządzanie notatek na komputerze. Takie materiały możemy sobie edytować w dowolny sposób, a następnie wydrukować i posegregować. Zabiera to trochę więcej czasu, ale zawsze mamy kopię zapasową takich papierów, co jest ważne w przypadku ważnych dokumentów/notatek.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki