Aktualności

Jak podpisać kopertę dla młodej pary?

Jak podpisać kopertę dla młodej pary?

Jak podpisać kopertę dla młodej pary?

Ślub to ceremonia, podczas której chcemy, by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Dotyczy to nie tylko pary młodej, ale także gości, którzy podczas uroczystości chcą dobrze wypaść i nie zaliczyć żadnej wpadki. Oprócz stosownego wyglądu, ubioru i zachowania powinniśmy zadbać także o właściwy prezent. Jeśli zdecydujemy się na przekazanie nowożeńcom pewnej kwoty pieniędzy lub kartki z życzeniami, powinniśmy użyć eleganckiej koperty. Wręczenie banknotów bez odpowiedniego opakowania może zostać uznane za nieodpowiednie i nietaktowne. Elegancka kartka z życzeniami włożona do koperty będzie z kolei zabezpieczona przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami. W takiej sytuacji pojawia się jednak problem, na który odpowiedź nie zawsze jest jasna i jednoznaczna - co napisać na kopercie dla młodej pary? Jak zatytułować kopertę dla młodej pary?
 

Różne regiony, różne zasady

Jak zaadresować kopertę dla państwa młodych? Zwyczaje dotyczące ślubów, wesel oraz prezentów i życzeń dla młodej pary są różnorodne w zależności od regionu, z którego pochodzą nowożeńcy. Na całym świecie obowiązuje szereg najrozmaitszych tradycji, które wynikają z kultury danego narodu. Nawet zasady panujące na terenie Polski mogą być odmienne w zależności od danego rejonu kraju. Przed uczestnictwem w takiej uroczystości warto zatem zaznajomić się z zasadami oraz tradycjami kultywowanymi w danym kraju lub społeczności. Kwestia podpisywania koperty różnić się będzie także w zależności od tego, co stanowi jej zawartość oraz relacji, jakie występują między danym gościem a parą młodą. 

Kartka z życzeniami – jak adresować życzenia dla pary młodej?

W przypadku kartki z życzeniami sprawa nie jest jeszcze tak bardzo skomplikowana. Jak adresować kopertę dla nowożeńców z kartką z życzeniami? Na kopercie, do której wkładamy kartkę, wystarczy jedynie napisać, dla kogo przeznaczone są życzenia. Możemy zatem umieścić na niej imiona i nazwiska nowożeńców lub wpisać po prostu wyrażenie „Para Młoda”. Oba rozwiązania z pewnością nie zostaną odebrane negatywnie. Jeśli jeden z przyszłych małżonków jest dla nas bliską rodziną lub łączy nas z nimi zażyła, przyjacielska relacja, to nic nie stoi na przeszkodzie, by kopertę podpisać w bardziej oryginalny lub zabawny sposób.
 

Prezent w postaci pieniężnej - co na kopercie dla nowożeńców?

Jak zaadresować kopertę dla młodej pary z pieniędzmi w środku? Sprawa podpisywania koperty, do której wkładamy banknoty, wzbudza już nieco więcej kontrowersji. Czasami dylematem jest tutaj sama kwestia tego, czy powinniśmy w ogóle podpisywać taki prezent. Wszystko jednak powinno zależeć od naszych własnych przekonań – jeśli uznamy za stosowne niepodpisywanie takiej koperty, po prostu tego nie róbmy. Niepodpisywanie koperty to również gest o ekologicznym wydźwięku, który z pewnością docenią osoby dbające o środowisko, ponieważ czysta koperta może zostać ponownie wykorzystana przez parę młodą.  Jeśli jednak decydujemy się na podpisanie prezentu w postaci pieniędzy, to zrezygnujmy z umieszczania swoich danych personalnych na kopercie. O wiele stosowniejsze będzie tutaj włożenie do jej środka liścika lub karteczki z naszym podpisem. Podobnie jak w przypadku kartki z życzeniami, w tym przypadku również możemy zastosować zabawny dopisek, jeśli nowożeńcy są naszymi bliskimi przyjaciółmi. 

Koperta na prezent lub kartkę dla pary młodej – jaką wybrać?

Wiemy już jak zaadresować kopertę dla młodej pary. Teraz wystarczy jedynie wybrać odpowiednią kopertę, która będzie stosowna do sytuacji. Bezpiecznym i niezawodnym wyborem jest czysta biała koperta. Jeśli jednak zależy nam na tym, by się wyróżnić, to ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością użycie kolorowej koperty lub eleganckiego opakowania z estetycznym wzorem. Postarajmy się jednak, by unikać zbyt ciemnych kolorów, które mogą zostać niewłaściwie odebrane. Na tak wyjątkowe okazje zaopatrzmy się w koperty ozdobne o jasnych, przyjaznych kolorach. 


Sprawdź inne podobne artykuły:

  1.  Jak podpisać kopertę na chrzest?
  2.  Co napisać na kopercie na urodziny?
  3.  Jak zaadresować list do księdza?
  4.  Jak zaadresować list do firmy?
  5.  Co napisać na kopercie komunijnej?
  6.  Jak zaadresować PIT?
  7. Jak zaadresować list do sądu?

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki