Biuropedia

Jak przenieść wzór? - kalka techniczna i ołówkowa

Jak przenieść wzór? - kalka techniczna i ołówkowa

Jak przenieść wzór? - kalka techniczna i ołówkowa

Przy tworzeniu różnych projektów graficznych, czy prac artystycznych często jesteśmy zmuszeni do przenoszenia szkiców naszych projektów na różne powierzchnie. W takiej sytuacji obowiązkowe okaże się zaopatrzenie w kilka podstawowych artykułów biurowych, bez których przeniesienie wzoru z kartki na inne powierzenie byłoby zadaniem pracochłonnym i niezwykle wymagającym. W tym krótkim artykule dowiecie się jak skutecznie i profesjonalnie kalkować wzory. 

 

Jak przenieść wzór? - kalka ołówkowa

Zapewne większość z nas przynajmniej raz w życiu miała okazję korzystać z kalki ołówkowej. Jeśli, jednak spotykacie się z tym produktem po raz pierwszy to warto, abyście zdali sprawę z faktu, jak prosta i wygodna w użyciu jest kalka ołówkowa. Kalka ołówkowa doskonale sprawdzi się w przenoszeniu własnoręcznie tworzonych wzorów. Wystarczy, że podłożymy kalkę pod kartkę ze wzorem i odrysowujemy go za pomocą ołówka. Ogromną zaletą kalki tego typu jest to, że wzór odbije nam się dokładnie w tę samą stronę, co w wersji oryginalnej, dlatego nie musimy dodatkowo obracać kartki. Do przeniesienia wzoru będziemy potrzebować jedynie kalki ołówkowej i ołówka. 

 

Jak przenieść wzór? - kalka techniczna

Naszą kolejną propozycją na proste i skuteczne przeniesienie wzoru, jest zastosowanie kalki technicznej. Wystarczy jedynie, że na wybrany obrazek przyłożymy kalkę techniczną i ołówkiem odrysujemy na niej wzór, który przebija ze spodniej części kalki. Następnie obracamy kalkę techniczną na drugą stronę i przykładamy do ozdabianej powierzchni. Rozwiązanie to niestety nie sprawdzi się w każdej sytuacji, ponieważ wzór odbija się na drugą stronę. Tak więc powinniśmy mieć na uwadze ten fakt w momencie, gdy przenosimy napisy lub niesymetryczne wzory. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki