Aktualności

Jak rysować cienkopisem? Najlepsza metoda rysowania

Jak rysować cienkopisem? Najlepsza metoda rysowania

Rysowanie cienkopisem - popularne metody

Rysowanie przy użyciu cienkopisów cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem i popularnością. Istnieje wiele technik, za pomocą których jesteśmy w stanie wykonać realistyczne rysunki i obrazy. Jedną z najpopularniejszych, o której chcielibyśmy wspomnieć jest line art. Na czym polega technika i od czego zacząć jej naukę? Zapraszamy na krótki przewodnik sztuki rysowania! 
 

Jak rysować cienkopisem - informacje dla początkujących

Cienkopis jest jednym z najlepszych artykułów piśmienniczych do tworzenia szkiców. Cienkopis nie wybacza błędów, tak jak ołówek, co jest przez jednych doceniane, a przez drugich uważane za ogromną wadę. Według naszej opinii szkice wykonane za pomocą cienkopisu mają swego rodzaju urok - możemy dostrzec, jak rysunek zmienił się na poszczególnych etapach, oraz w których miejscach autor naniósł poprawki. Rysowanie przy pomocy cienkopisu nie jest tak łatwe, jak dla wielu z nas mogłoby się wydawać. Jednak dobór odpowiedniego cienkopisu do rysowania, w znacznym stopniu ułatwi nam to zadanie!
 

Rysowanie cienkopisem - od czego zacząć?

Jeśli planujemy rozpoczęcie naszej przygody z rysowaniem cienkopisami, to już na samym początku powinniśmy popracować nad jakością kreski - im bardziej dynamiczna i lekka, tym lepiej! 


Technika rysowania cienkopisem - line art

Rysowanie przy użyciu kreski nie polega na poprawianiu konturów, a na nadawaniu cech szczególnych obrazowi, za pomocą kresek, kropek i równych linii. Dla techniki line artu cechą charakterystyczną jest rysowanie bez koloru, co znaczy, że do tworzenia prac artystycznych wykorzystujemy tylko i wyłącznie czarny cienkopis. Przy projektach tego typu obowiązkowo powinniśmy zaopatrzyć się w trzy różne grubości cienkopisów: 0,3 mm, 0,5 mm, 0,8 mm. Powyższe rozmiary końcówek pozwolą nam na wykonanie różnych kresek - delikatnych linii, mocniejszych linii oraz większych ciemnych plam. Cienkopis do rysowania o wymiarze 0,5 mm sprawdzi się idealnie w zaznaczaniu szczegółów, a z kolei przy użyciu cienkopisu 0,8 mm nadamy naszym pracom cieni i skutecznie zamalujemy nim większe plamy.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki