Aktualności

Jak używać markera do tkanin - instrukcja

Jak używać markera do tkanin - instrukcja

Jak używać markera do tkanin - instrukcja

Markery do tkanin, to kolejna propozycja od producentów artykułów piśmienniczo-biurowych. Przy użyciu markerów do tkanin możemy nie tylko odnowić zużyte ubrania, ale przede wszystkim nadać im nowego życia w postaci zdobień, czy ciekawych i chwytliwych napisów. Zabawa przy użyciu kolorowych markerów do tekstyliów jest również doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Jak wiemy, malowanie i tworzenie prac artystycznych znacznie rozwija kreatywność. Czemu więc zamiast papieru, nie użyć by bawełnianej koszulki? Zanim jednak przystąpimy do zabawy z markerami do tkanin, koniecznie powinniśmy zapoznać się z krótką instrukcją, dotycząca tego, jak prawidłowo używać mazaków, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnych markerów, ich stosowanie znacznie się różni. Markery do tkanin - wszystko, co warto wiedzieć zapraszamy! 

 

Markery do tkanin - sposób użycia

Przed rozpoczęciem malowania za pomocą markerów do tkanin, koniecznie powinnismy zapoznać się z właściwościami produktu, które zostały umieszczone przez producenta na opakowaniu. Niekażdy marker będzie charakteryzował się takimi samymi właściwościami, jedne mogą spierać się przy temperaturze 40 stopni, inne z kolei dopiero przy 60, lub 90 stopniach. Należy pamiętać, że podana przez nas instrukcja, jest ogólna i pasuje do większości markerów do tkanin, jednak istnieje kilka wyjątków, które należy mieć na uwadze. 

 

Pisak do tkanin - instrukcja:

 • Pisaki do tkanin są mocno na pigmentowane, więc nie ma potrzeby mocnego przyciskania ich do materiału. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio mocno naciągnąć materiał w celu uniknięcia powstania rozlań lub małych kleksów.
 • Należy pamiętać, że pomalowana część materiału jest mokra, więc łatwo możemy pobrudzić ręce lub przez przypadek rozmazać napis
 • Farba w pisakach przebija na drugą stronę, dlatego warto podłożyć coś pod materiał, aby uniknąć zabrudzeń 
 • Po zakończonym malowaniu należy odłożyć koszulkę na 24h aż materiał całkowicie wyschnie 
 • Następnie napis zaprasowujemy żelazkiem bez pary (w tym celu najlepiej prasować przez inny materiał lub papier do pieczenia, aby nie pozostawić zabrudzeń na żelazku)
 • Gotową koszulkę możemy uprać w temperaturze zalecanej przez producenta pisaków do tkanin 
Jak używać markera do tkanin - instrukcja

Pisaki do tkanin - producenci

Na rynku jest dostępny duży wybór pisaków do tkanin, jednak z naszych obserwacji, tylko kilku markom należy się szczególne wyróżnienie. 

 

W śród firm, o których nie moglibyśmy nie wspomnieć z całą pewnością należy wyróżnić: 

 • Marker do tkanin TOMA 
 • Marker do tkanin EDDING 
 • Marker do tkanin CARIOCA 

 

 • Regina 25.08.2022

  dziękuję za informacje, przydały się

 • Weronika 23.08.2021

  Bardzo pomocna instrukcja obsługi pisaków do tkanin

 • Wojciech 16.07.2021

  Pomocny artykuł

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki