Aktualności

Jak włożyć papier do terminala lub kasy fiskalnej? Zakładanie rolki

rolki do kasy fiskalnej

Kasy fiskalne oraz rolka papieru do kasy fiskalnej są najczęściej wykorzystywanymi rzeczami w procesie sprzedaży. Jako pracownicy, odpowiedzialni za gałąź sprzedaży, na pewno niejednokrotnie byliśmy lub będziemy musieli dokonać wymiany papieru do kasy. Prawidłowe umieszczenie rolki do terminala jest niezwykle istotne, ponieważ jeśli zaniedbamy ten aspekt, urządzenie nie będzie sprawnie funkcjonowało, bądź też nie będzie w stanie w ogóle działać. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o dobór rolki do kasy ze względu na rozmiar i grubość. Zbyt cienka grubość papieru może spowodować słabo widoczny wydruk. Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy wybierając papier do terminala, szczególną uwagę zwrócili na ten parametr. Jeśli już wiemy, że rolka do kasy ma odpowiedni rozmiar w stosunku do modelu kasy fiskalnej, to jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie „jak włożyć papier do terminala?”. Odpowiedzi mogą nieznacznie się od siebie różnić, ponieważ niektóre modele kas, czy terminali są bardziej skomplikowane, a inne mniej. 
 

Jak włożyć papier do kasy fiskalnej - na co zwrócić uwagę przed zakupem kasy? 

W pierwszej kolejności powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na markę kasy fiskalnej. Starajmy się wybierać firmy, które od wielu lat funkcjonują zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Wielu dystrybutorów do zakupu kasy fiskalnej oferuje darmowe przeszkolenie z tego, jak powinno się jej używać. Warto zwrócić uwagę na ten dodatek, ponieważ jeśli jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami to tego rodzaju pomoc, może okazać się niezwykle pomocna. Jeśli jednak takiej pomocy nie uzyskamy, również nie powinniśmy niczego się obawiać. Nowa kasa fiskalna przed fiskalizacją pracuje w trybie testowym, co oznacza, że w tym czasie żadna z dokonanych operacji nie zostanie zapisana na kasie, jako sfinalizowana. To idealna okazja na naukę. Im więcej raportów wykonamy, im więcej paragonów wydrukujemy, tym szybciej się nauczymy. Wszystko w swoim czasie, ale najpierw musimy wiedzieć, jak założyć papier do kasy fiskalnej, co wcale nie zawsze jest tak oczywiste, jak dla wielu mogłoby się wydawać. 


Zakładanie rolki do kasy fiskalnej - od czego zacząć? 

Pytanie o zakładanie papieru do kasy fiskalnej, jest niemal tak częste, jak pytanie o to, którą kasę fiskalną wybrać. Niemniej jednak oba te pytania są jak najbardziej uzasadnione. Najzwyczajniej w świecie większości z nas duży problem sprawi manualne, odpowiednie umieszczenie rolki papieru w kasie, aniżeli intuicyjne klikanie przycisków. Jak założyć papier do terminala lub kasy? W dobie dzisiejszej technologii większość z nich działa na zasadzie bardzo prostego mechanizmu tzw. easy load, tłumacząc język polski „wrzuć i pracuj”. Rzeczywiście tak jest, większość z nowoczesnych urządzeń nie wymaga od nas żadnej instrukcji obsługi, a i tak każdy bez problemu potrafi wymienić rolkę do kasy samodzielnie. Istnieją jednak kasy fiskalne, które charakteryzują się bardziej złożonym mechanizmem, niże te wspomniane wyżej. 

Wśród najczęściej zadawanych pytań przez internautów spotkaliśmy się z pytaniami: „jak włożyć papier do kasy fiskalnej Posnet?”, „jak założyć papier do kasy fiskalnej Novitus?” oraz „jak włożyć papier do terminala Ingenico?”. Naprawdę ciężko byłoby jednogłośnie odpowiedzieć na te pytania, ponieważ każda z poszczególnych marek, ma pod nazwą swojej firmy dziesiątki modeli. Jednak jesteśmy w stanie opisać zbliżony model tego jak, założyć papier do kasy fiskalnej, wyposażonej w głowicę termiczną.

Jak włożyć papier do kasy fiskalnej krok po kroku: 

 1. W pierwszej kolejności powinniśmy podnieść pokrywę, pod które znajduje się papier do kasy. 
 2. Jeśli kasa wyposażona jest w głowicę termiczną, unosimy ją do góry (mała dźwignia zazwyczaj po lewej stronie kasy od wewnątrz).
 3. Wyjmujemy zużytą rolkę papieru do kasy.
 4. Usuwamy z nowej rolki termicznej folię ochronną.
 5. Rozwijamy nową rolkę do kasy na około 5 centymetrów. 
 6. Umieszczamy rolkę w kasie tak, aby papier rozwijał się od dołu, a nie od góry.
 7. Wsuwamy początek papieru w szczelinę drukarki, która znajduję się przy dźwigni głowicy termicznej.
 8. Opuszczamy dźwignię głowicy termicznej. 
 9. Przed zamknięciem pokrywy, warto wykonać próbę tego, jak funkcjonuje nowo umieszczona rolka papieru do kasy fiskalnej. W tym celu używamy specjalnego przycisku na kasie (w zależności od drukarki przyciski mogą się różnić, jednak najczęściej jest to strzałka) 
 10. Jeśli rolka do kasy zaczęła pracować po wciśnięciu przycisku to oznacza, że wszystko zostało wykonane prawidłowo. Energicznym ruchem usuwamy nadmiar papieru, który wysunął się z kasy fiskalnej. 
 11. Załóż, dociśnij pokrywę i pracuj dalej! 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki