Aktualności

Jak zaadresować list do Austrii?

Jak zaadresować list do Austrii?

Jak zaadresować list do Austrii z Polski? 

Zapewne niejedna z obecnych tu osób będzie miała okazje adresować listy zagranicę. Jest to szczególnie popularna forma korespondencji, jeśli chodzi o listy prywatne, wysyłane najczęściej z okazji świąt lub innych ważnych uroczystości. Również wiele małych firm, jak i dużych światowych korporacji często wykorzystuję tę drogę komunikacji. Do jednych z naszych najbliższych zagranicznych sąsiadów, gdzie często wysyłane są listy z polski, niewątpliwie należy Austria. Jak zaadresować list do Austrii z Polski? Być może dla wielu z Was wydaje się to zbyt skomplikowane, jednak zaufajcie nam, że nie ma w tym procesie nic trudnego. Jak zaadresować kopertę do Austrii? - wspólnymi siłami odpowiemy na to i inne nurtujące Was pytania.

Jak wysłać list do Austrii - wszystko, o czym należy pamiętać

Adresowanie listów zagranicznych wcale nie jest aż tak złożonym procesem. Jeśli bez większych problemów radzimy z wysyłką listów na terenie naszego kraju, to odpowiedź na pytanie: „jak zaadresować list do Austrii” również nie powinno stanowić dla nas większego problemu. Pierwszą najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać, jest pozyskanie prawidłowych i rzetelnych danych adresata, jest to bowiem jedna z podstaw,  która umożliwi nam prawidłowe nadanie listu lub paczki. 

List do Austrii jak zaadresować - zacznijmy od początku: 

 1. W Austrii podobnie, jak i w Polsce stosowanie zwrotów grzecznościowych jest powszechnie stosowane w korespondencji. W przypadku adresata płci męskiej będzie to Herrn, a z kolei gdy zwracamy się do kobiety, powinniśmy przed imieniem umieścić zwrot grzecznościowy Frau czyli Pani.
 2. W następnej kolejności powinniśmy umieścić nazwę ulicy. Analogicznie zwrot którego użyjemy przed podaniem nazwy ulicy będzie różnił się od tego, klasycznie wykorzystywanego w Polsce. Zamiast skrótu ul. zastosujemy Straße (ulica), Alle (aleja), Platz (plac) itd. W zależności od słowa składającego się na nazwę ulicy będzie ona pisana łącznie lub oddzielnie. Tuż za nazwą ulicy umieszczamy numer domu. W zależności od konkretnego adresu możemy również podać numery takich elementów adresu, jak blok, klatka oraz numer lokalu.
 3. Austriackie kody pocztowe składają się z czterech cyfr, których nie oddzielamy od siebie myślnikiem (jak ma to miejsce w Polsce). Tuż za nim wpisujemy miejscowość, do której chcemy nadać przesyłkę

Jak zaadresować kopertę do Austrii - przykład:

Frau 
Elena Speckmann
Grunwaldweg 56
1234 Wien
Austria /Österreich

Jak adresować list do Austrii? Podsumowując, praktycznie dokładnie w ten sam sposób, jak na terenie naszego kraju. Oprócz prawidłowego uzupełniania danych i dopisaniu nazwy państwa, do którego wysyłamy list, należy pamiętać również o zakupieniu prawidłowego znaczka. Jeśli wysyłamy list do Austrii w placówce pocztowej, to absolutnie nie mamy się o co martwić, ponieważ pracownicy poczty będą doskonale wiedzieli, który znaczek powinniśmy zakupić. Znaczki pocztowe do Austrii są dostępne do zakupienia również drogą elektroniczną. Warto mieć na uwadze ten fakt, ponieważ jeśli dane państwo, jest popularnym kierunkiem do wysyłki listów to możliwe, że może dla nas zabraknąć znaczków w punkcie stacjonarnym, mimo wszystko pracownicy Poczty Polskiej dokładają wszelkich starań, aby znaczki pocztowe były na bieżąco uzupełniane.

 

Jak zaadresować list do Austrii polecony?

Co trzeba napisać na kopercie poleconej, aby prawidłowo trafiła do nadawcy we Austrii? Odpowiedź jest wyjątkowo prosta, ponieważ adresowanie listu poleconego nie różni się praktycznie niczym od wysyłki tradycyjnego listu. Wszystkie dane na kopercie uzupełniamy w dokładnie ten sam sposób. Dodatkową rzeczą, którą musimy wykonać, jest wypisanie druku potwierdzającego nadanie. 


Sprawdź podobne artykuły:

 1.  Jak zaadresować list do Włoch? 
 2. Jak zaadresować list na Ukrainę?
 3.  Jak zaadresować list do Stanów Zjednoczonych? 
 4. Jak zaadresować list do Szwecji?
 5. Jak zaadresować list do Francji?
 6. Jak zaadresować zaadresować list do Anglii?
 7. Jak zaadresować list do Holandii?
 8. Jak zaadresować list do Niemiec?

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki