Aktualności

Jak zaadresować list do Francji?

Jak zaadresować list do Francji?

List do Francji z Polski - jak zaadresować?

Zapewne niejedna z obecnych tu osób będzie miała okazje adresować listy zagranicę. Jest to szczególnie popularna forma korespondencji, jeśli chodzi o listy prywatne, wysyłane najczęściej z okazji świąt lub innych ważnych uroczystości. Również wiele małych firm, jak i dużych światowych korporacji często wykorzystuję tę drogę komunikacji. Do jednych z naszych najbliższych zagranicznych sąsiadów, gdzie często wysyłane są listy z polski, niewątpliwie należy Francja. Jak zaadresować list do Francji z Polski? Być może dla wielu z Was wydaje się to zbyt skomplikowane, jednak zaufajcie nam, że nie ma w tym procesie nic trudnego. Jak zaadresować kopertę do Francji? - wspólnymi siłami zaadresujemy list tak, jak należy! 

 

Jak wysłać list do Francji - wszystko, o czym należy pamiętać

Adresowanie listów zagranicznych wcale nie jest aż tak złożonym procesem. Jeśli bez większych problemów radzimy z wysyłką listów na terenie naszego kraju, to odpowiedź na pytanie: „jak zaadresować list do Francji” również nie powinno stanowić dla nas większego problemu. Pierwszą najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać, jest pozyskanie prawidłowych i rzetelnych danych adresata, jest to bowiem jedna z podstaw,  która umożliwi nam prawidłowe nadanie listu lub paczki. 

List do Francji jak zaadresować - zacznijmy od początku: 

 • W pierwszej kolejności należy przygotować konkretny adres swój i odbiorcy
 • Następnie musimy zadbać o prawidłowe rozmieszczenie danych na kopercie. Nasze dane umieszczamy w lewym górnym rogu, wpisując kolejno imię i nazwisko, poniżej miejsce zamieszkania i w ostatniej linii kod pocztowy, miejscowość i kraj. 
 • W prawym dolnym rogu należy umieścić dane odbiorcy, czyli osoby, do której chcielibyśmy nadać list. Dane uzupełniamy w następujący sposób:

Madame Edith Bovary
Appartement 30
ENTRÉE B RESIDENCE ROYAL
21 BOULEVARD DE METZ
59000 LILLE

Jak adresować list do Francji? Podsumowując, praktycznie dokładnie w ten sam sposób, jak na terenie naszego kraju. Oprócz prawidłowego uzupełniania danych i dopisaniu nazwy państwa, do którego wysyłamy list, należy pamiętać również o zakupieniu prawidłowego znaczka. Jeśli wysyłam list do Francji w placówce pocztowej, to absolutnie nie mamy się o co martwić, ponieważ pracownicy poczty będą doskonale wiedzieli, który znaczek powinniśmy zakupić. Znaczki pocztowe do Francji są dostępne do zakupienia również drogą elektroniczną. Warto mieć na uwadze ten fakt, ponieważ jeśli dane państwo, jest popularnym kierunkiem do wysyłki listów to możliwe, że może dla nas zabraknąć znaczków w punkcie stacjonarnym, mimo wszystko pracownicy Poczty Polskiej dokładają wszelkich starań, aby znaczki pocztowe były na bieżąco uzupełniane.

Jak zaadresować list do Francji?

Jak napisać adres do Francji? - dodatkowe informacje, o których należy pamiętać

 • Adres nie powinien składać się z więcej niż 6 linijek
 • Unikaj długich nazw, w każdej linijce nie powinno być więcej niż 38 liter – w przypadku długich nazw np. stowarzyszeń lepiej stosować skróty
 • Nie podkreślaj ani zaznaczaj dodatkowo części adresu (żadnych ozdobników!), nie używaj znaków przestankowych (np. przecinków w adresie czy myślników w kodzie pocztowym)

Jak zaadresować list do Francji polecony?

Co trzeba napisać na kopercie poleconej, aby prawidłowo trafiła do nadawcy we Francji? Odpowiedź jest wyjątkowo prosta, ponieważ adresowanie listu poleconego nie różni się praktycznie niczym od wysyłki tradycyjnego listu. Wszystkie dane na kopercie uzupełniamy w dokładnie ten sam sposób. Dodatkową rzeczą, którą musimy wykonać, jest wypisanie druku potwierdzającego nadanie. 


Sprawdź podobne artykuły:

 1.  Jak zaadresować list do Włoch? 
 2. Jak zaadresować list na Ukrainę?
 3.  Jak zaadresować list do Stanów Zjednoczonych? 
 4. Jak zaadresować list do Austrii?
 5.  Jak zaadresować list do Szwecji?
 6. Jak zaadresować zaadresować list do Anglii?
 7. Jak zaadresować list do Holandii?
 8. Jak zaadresować list do Niemiec?

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki