Aktualności

Jak zaadresować list do Niemiec?

Jak zaadresować list do Niemiec?

Zapewne nie jedna z obecnych tu osób będzie miała okazje adresować listy zagranicę. Jest to szczególnie popularna forma korespondencji, jeśli chodzi o listy prywatne, wysyłane najczęściej z okazji świąt lub innych ważnych rodzinnych uroczystości. Również wiele małych firm, jak i dużych światowych korporacji często wykorzystuję tę drogę komunikacji. Jednym z naszych najbliższych zagranicznych sąsiadów, do których często wysyłane są listy z polski, niewątpliwie są Niemcy. Jak zaadresować list do Niemiec? Być może dla wielu z Was wydaje się to być czynnością wyjątkowo skomplikowaną, jednak zaufajcie nam, że nie ma w tym procesie nic trudnego. Jak adresować kopertę do Niemiec? - wspólnymi siłami zaadresujemy list tak, jak należy! 
 

Jak adresować list do Niemiec? - wszystko, co warto wiedzieć

Adresowanie listów zagranicznych wcale nie jest aż tak złożonym procesem. Jeśli bez większych problemów radzimy z wysyłką listów na terenie naszego kraju, to odpowiedź na pytanie: „jak zaadresować kopertę do Niemiec” również nie powinno stanowić dla nas większego problemu. Pierwszą najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać, jest pozyskanie prawidłowych i rzetelnych danych adresata, jest to bowiem jedna z podstaw,  która umożliwi nam prawidłowe nadanie listu lub paczki.

Jak zaadresować kopertę do Niemiec - zacznijmy od początku: 

 • W pierwszej kolejności należy przygotować konkretny adres swój i odbiorcy
 • Następnie musimy zadbać o prawidłowe rozmieszczenie danych na kopercie. Nasze dane umieszczamy w lewym górnym rogu, wpisując kolejno imię i nazwisko, poniżej miejsce zamieszkania i w ostatniej linii kod pocztowy, miejscowość i kraj. 
 • W prawym dolnym rogu koperty papierowej należy umieścić dane odbiorcy, czyli osoby, do której chcielibyśmy nadać list. Dane uzupełniamy dokładnie w ten sam sposób, co nasze tzn. imię i nazwisko odbiorcy, poniżej miejsce zamieszkania, linijkę niżej kod pocztowy i miasto oraz na samym końcu dodajemy kraj w języku polskim łamanym na Angielski: Niemcy / Deutschland (lub tylko w języku angielskim). 

Jak adresować list do Niemiec? Podsumowując, praktycznie dokładnie w ten sam sposób, jak na terenie naszego kraju. Oprócz prawidłowego uzupełniania danych i dopisaniu nazwy państwa, do którego wysyłamy list, należy pamiętać również o zakupieniu prawidłowego znaczka. Jeśli wysyłam list do Niemiec w placówce pocztowej, to absolutnie nie mamy się o co martwić, ponieważ pracownicy poczty będą doskonale wiedzieli, który znaczek powinniśmy zakupić. Znaczki pocztowe do Niemiec są dostępne do zakupienia również drogą elektroniczną. Warto mieć na uwadze ten fakt, ponieważ jeśli dane państwo, jest popularnym kierunkiem do wysyłki listów to możliwe, że może dla nas zabraknąć znaczków w punkcie stacjonarnym, mimo wszystko pracownicy Poczty Polskiej dokładają wszelkich starań, aby znaczki pocztowe były na bieżąco uzupełniane.

 

Jak adresować list polecony do Niemiec?

Co trzeba napisać na kopercie poleconej, aby prawidłowo trafiła do nadawcy w Niemczech? Odpowiedź jest wyjątkowo prosta, ponieważ adresowanie listu poleconego nie różni się praktycznie niczym od wysyłki tradycyjnego listu. Wszystkie dane na kopercie uzupełniamy w dokładnie ten sam sposób. Dodatkową rzeczą, którą musimy wykonać, jest wypisanie druku potwierdzającego nadanie. 

 

Jak zaadresować list do Niemiec wzór

jak zaadresować listo do Niemiec wzór

 


Sprawdź podobne artykuły:

 1.  Jak zaadresować list do Włoch? 
 2. Jak zaadresować list na Ukrainę?
 3. Jak zaadresować list do Stanów Zjednoczonych? 
 4. Jak zaadresować list do Austrii?
 5. Jak zaadresować list do Szwecji?
 6. Jak zaadresować list do Francji?
 7. Jak zaadresować list do Anglii?
 8. Jak zaadresować list do Holandii?

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki