Aktualności

Jak zaadresować list do Włoch?

Jak zaadresować list do Włoch?

Jak zaadresować list do Włoch z Polski? 

Zapewne niejedna z obecnych tu osób będzie miała okazje adresować listy zagranicę. Jest to szczególnie popularna forma korespondencji, jeśli chodzi o listy prywatne, wysyłane najczęściej z okazji świąt lub innych ważnych uroczystości. Również wiele małych firm, jak i dużych światowych korporacji często wykorzystuję tę drogę komunikacji. Do jednych z naszych najbliższych zagranicznych sąsiadów, gdzie często wysyłane są listy z polski, niewątpliwie należą Włochy. Jak zaadresować list do Włoch z Polski? Być może dla wielu z Was wydaje się to zbyt skomplikowane, jednak zaufajcie nam, że nie ma w tym procesie nic trudnego. Jak zaadresować kopertę do Włoch? - wspólnymi siłami odpowiemy na to i inne nurtujące Was pytania.

Jak wysłać list do Włoch - wszystko, o czym należy pamiętać

Adresowanie listów zagranicznych wcale nie jest aż tak złożonym procesem. Jeśli bez większych problemów radzimy z wysyłką listów na terenie naszego kraju, to odpowiedź na pytanie: „jak zaadresować list do Włoch?” również nie powinno stanowić dla nas większego problemu. Pierwszą najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać, jest pozyskanie prawidłowych i rzetelnych danych adresata, jest to bowiem jedna z podstaw,  która umożliwi nam prawidłowe nadanie listu lub paczki. 

List do Włoch jak zaadresować - zacznijmy od początku: 

 1. W Austrii podobnie, jak i w Polsce stosowanie zwrotów grzecznościowych jest powszechnie stosowane w korespondencji. W przypadku adresata płci męskiej będzie to SIG, a z kolei gdy zwracamy się do kobiety, powinniśmy przed imieniem umieścić zwrot grzecznościowy SIG.RA czyli Pani.
 2. W następnej kolejności powinniśmy umieścić nazwę ulicy. Analogicznie zwrot, którego użyjemy przed jej podaniem, będzie różnił się od tego, tradycyjnie wykorzystywanego w Polsce. Zamiast skrótu Ul. zastosujemy VIA (ulica), VIALE  (aleja), PIAZZA (plac). Następnie należy umieścić nazwę ulicy oraz numer budynku. Jeśli na adres składa się także numer mieszkania, to umieszczamy go w linijce przed nazwą ulicy, poprzedzając go słowem „INTERNO”. Za numerem mieszkania możemy także wpisać numer piętra zaraz po słowie „PIANO”.
 3. Włoskie kody pocztowe składają się z pięciu cyfr, których nie oddzielamy od siebie myślnikiem (jak ma to miejsce w Polsce). Tuż za nim wpisujemy miejscowość, do której chcemy nadać przesyłkę

Jak zaadresować list do Włoch? - przykład

SIG. DAVIS MAZZA
INTERNO 34 PIANO 3
PIAZZA VALENTINI 25
12345 ROMA RM 
WŁOCHY / ITALIA 

Jak adresować list do Włoch? Podsumowując, praktycznie dokładnie w ten sam sposób, jak na terenie naszego kraju. Oprócz prawidłowego uzupełniania danych i dopisaniu nazwy państwa, do którego wysyłamy list, należy pamiętać również o zakupieniu prawidłowego znaczka. Jeśli wysyłamy list do Włoch w placówce pocztowej, to absolutnie nie mamy się o co martwić, ponieważ pracownicy poczty będą doskonale wiedzieli, który znaczek powinniśmy zakupić. Znaczki pocztowe do Włoch są dostępne do zakupienia również drogą elektroniczną. Warto mieć na uwadze ten fakt, ponieważ jeśli dane państwo, jest popularnym kierunkiem do wysyłki listów to możliwe, że może dla nas zabraknąć znaczków w punkcie stacjonarnym, mimo wszystko pracownicy Poczty Polskiej dokładają wszelkich starań, aby znaczki pocztowe były na bieżąco uzupełniane.

Jak zaadresować list do Włoch polecony?

Co trzeba napisać na kopercie poleconej, aby prawidłowo trafiła do nadawcy we Włoszech? Odpowiedź jest wyjątkowo prosta, ponieważ adresowanie listu poleconego nie różni się praktycznie niczym od wysyłki tradycyjnego listu. Wszystkie dane na kopercie uzupełniamy w dokładnie ten sam sposób. Dodatkową rzeczą, którą musimy wykonać, jest wypisanie druku potwierdzającego nadanie. 


Sprawdź podobne artykuły:

 1.  Jak zaadresować list na Ukrainę? 
 2.  Jak zaadresować list do Austrii?
 3.  Jak zaadresować list do Stanów Zjednoczonych? 
 4. Jak zaadresować list do Szwecji?
 5. Jak zaadresować list do Francji?
 6. Jak zaadresować zaadresować list do Anglii?
 7. Jak zaadresować list do Holandii?
 8. Jak zaadresować list do Niemiec?

 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki