Aktualności

Jak zaadresować list na Ukrainę?

Jak zaadresować list na Ukrainę?

Jak zaadresować list na Ukrainę?

Zapewne niejedna z obecnych tu osób będzie miała okazje adresować listy zagranicę. Jest to szczególnie popularna forma korespondencji, jeśli chodzi o listy prywatne, wysyłane najczęściej z okazji świąt lub innych ważnych uroczystości. Również wiele małych firm, jak i dużych światowych korporacji często wykorzystuję tę drogę komunikacji. Do jednych z naszych najbliższych zagranicznych sąsiadów, gdzie często wysyłane są listy z polski, niewątpliwie należy Ukraina. Jak zaadresować list na Ukrainę z Polski? Być może dla wielu z Was wydaje się to zbyt skomplikowane, jednak zaufajcie nam, że nie ma w tym procesie nic trudnego. Jak zaadresować list na Ukrainę? - wspólnymi siłami odpowiemy na to i inne nurtujące Was pytania.

Jak zaadresować kopertę na Ukrainę - wszystko, o czym należy pamiętać

Adresowanie listów zagranicznych wcale nie jest aż tak złożonym procesem. Jeśli bez większych problemów radzimy z wysyłką listów na terenie naszego kraju, to odpowiedź na pytanie: „jak zaadresować list na Ukrainę” również nie powinno stanowić dla nas większego problemu. Pierwszą najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać, jest pozyskanie prawidłowych i rzetelnych danych adresata, jest to bowiem jedna z podstaw,  która umożliwi nam prawidłowe nadanie listu lub paczki. 

List na Ukrainę jak zaadresować - zacznijmy od początku: 

 1. Adresowanie listu na Ukrainę może być lekko problematyczne, ponieważ na Ukrainie obowiązuje zupełni inny alfabet określany cyrylicą. Z tego względu ukraińskie adresy będą znacznie różniły się o od tych Polskich. Należy również dodać, że sposób adresowania listu na Ukrainę jest taki sam, jeśli chodzi o list polecony i tradycyjny. 
 2. Podobnie, jak podczas adresowania listu do Polski, tak i na Ukrainie, w pierwszej kolejności zaczynamy od danych osobistych adresata. Nie ma większego znaczenia, czy zaczniemy od imienia, czy nazwiska. Warto jednak wspomnieć, że jeśli osoba, do której wysyłamy list pochodzi z Ukrainy, to należy również między imieniem, a nazwiskiem umieścić imię odojcowskie
 3. Warto zauważyć, że konstrukcja danych adresowych na terenie Ukrainy będzie wyglądać podobnie, jak podczas zapisu polskich danych adresowych. Tutaj używamy skrótu „вул.”, a następnie wpisujemy nazwę ulicy. Tuż za nią umieszczamy numer domu. Następnie, jeśli przesyłka ma zostać skierowana do konkretnego lokalu przynależącego do większego budynku, stawiamy przecinek, a po nim skrót „кв.” (oznaczający lokal) oraz numer lokalu. 
 4. Pod nazwą ulicy, klasycznie powinniśmy umieścić nazwę miejscowości. Z kolei, jeśli chodzi o kod pocztowy, tutaj mamy pełną dowolność (możemy zapisać go pod nazwą miejscowości lub obok). Ukraińskie kody pocztowe składają się z 5 cyfr, jednak nie są pisane przez myślnik, jak ma to miejsce w przypadku polskich kodów.
 5. Zapisywanie adresu forma: w przypadku wysyłki na Ukrainę konstrukcja ta będzie zatem wyglądała następująco: „Ukraina / Україна”. 

Jak zaadresować kopertę na Ukrainę - przykład:

Коваленко Микола Іванович 
Вул. Щекавицька 54, кв. 23 
Київ 12345
Ukraina / Україна 

Jak adresować list na Ukrainę? Podsumowując, praktycznie dokładnie w ten sam sposób, jak na terenie naszego kraju. Oprócz prawidłowego uzupełniania danych i dopisaniu nazwy państwa, do którego wysyłamy list, należy pamiętać również o zakupieniu prawidłowego znaczka. Jeśli wysyłamy list na Ukrainę w placówce pocztowej, to absolutnie nie mamy się o co martwić, ponieważ pracownicy poczty będą doskonale wiedzieli, który znaczek powinniśmy zakupić. Znaczki pocztowe na Ukrainę są dostępne do zakupienia również drogą elektroniczną. Warto mieć na uwadze ten fakt, ponieważ jeśli dane państwo, jest popularnym kierunkiem do wysyłki listów to możliwe, że może dla nas zabraknąć znaczków w punkcie stacjonarnym, mimo wszystko pracownicy Poczty Polskiej dokładają wszelkich starań, aby znaczki pocztowe były na bieżąco uzupełniane.

Jak zapisać dane nadawcy, wysyłając list na Ukrainę?

Jeśli adresujemy list na Ukrainę, własne dane śmiało możemy uzupełnić naszym alfabetem.

Maria Kwiatkowska
Ul. Piękna 35/23
39-319
POLSKA / Польща


Sprawdź podobne artykuły:

 1.  Jak zaadresować list do Włoch? 
 2.  Jak zaadresować list do Austrii?
 3.  Jak zaadresować list do Stanów Zjednoczonych? 
 4. Jak zaadresować list do Szwecji?
 5. Jak zaadresować list do Francji?
 6. Jak zaadresować zaadresować list do Anglii?
 7. Jak zaadresować list do Holandii?
 8. Jak zaadresować list do Niemiec?

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki