Aktualności

Jak zaadresować PIT?

Jak zaadresować PIT?

Jak zaadresować PIT? 

Okres rozliczeń podatkowych zbliża się wielkimi krokami. Państwo zapewnia nam wiele form i udogodnień, za pomocą których możemy szybko i komfortowo rozliczyć się z podatku PIT. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że oprócz formy internetowego rozliczenia, wiele osób w dalszym ciągu decyduje się na rozliczenie PIT-u za pomocą tradycyjnej formy papierowej. Wybierając tę opcję, niezbędna będzie dla nas wiedza jak zaadresować PIT wysłany pocztą. O których kluczowych kwestiach powinniśmy pamiętać, aby wysłane przez nas rozliczenie PIT niezwłocznie trafiło do odbiorcy? Wspólnymi siłami zaadresujemy PIT do Urzędu Skarbowego. 

 

Jak zaadresować PIT do urzędu? 

Nie zależnie od tego, czy zastanawiamy się jak zaadresować PIT 37? Czy inny rodzaj rozliczenia podatkowego, to schemat dla każdego rodzaju rozliczeń będzie wyglądał dokładnie w ten sam sposób. Jak zaadresować kopertę z PIT? Jeśli, już posiadamy prawidłowo uzupełniony PIT to zaadresowanie listu, jest jedną z najprostszych czynności. W pierwszej kolejności musimy ustalić, w jakim Urzędzie Skarbowym rozliczaliśmy się w poprzednim roku i czy mamy w planach rozliczenie dokładnie w tej samej placówce. Znając odpowiedź na to pytanie, w łatwy sposób możemy odszukać stacjonarny adres urzędu w internecie.

Jak zaadresować list z pitem - gdzie odbiorca?

Dane odbiorcy wpisujemy dokładnie w tym samym miejscu jak w przypadku adresowania tradycyjnego listy tzn. w prawym dolnym rogu. Poniżej przedstawiamy, jak zaadresować kopertę z pitem do losowo wybranego Urzędu Skarbowego. 

Urząd Skarbowy w Ełku 
Ul. Wojska Polskiego 67
19- 300 Ełk 

W sytuacji, gdy adresujemy list do konkretnego pracownika Urzędu Skarbowego, warto umieścić dodatkowo imię i nazwisko pracownika, poprzedzone zwrotem grzecznościowym.

Jak adresować kopertę z pitem - gdzie nadawca?

Dane nadawcy uzupełniamy również w dokładnie ten sam sposób, co w przypadku adresowania listu do osoby prywatnej tzn. w lewym górnym rogu. Dane nadawcy powinny wyglądać w następujący sposób:

Jak Kowalski
Ul. Warszawska 9/19
01-316 Warszawa

 

Jak zaadresować PIT do Urzędu Skarbowego - ostatni krok

Po prawidłowym uzupełnieniu wszystkich danych pozostaje nam ostatni krok, a mianowicie musimy udać się do najbliższej placówki pocztowej. W calu nadania listu powinniśmy zakupić odpowiedni znaczek i nakleić go w wyznaczonym miejscu tzn. w prawym górnym rogu. Tak zaadresowana koperta papierowa PIT bez problemu trafi do naszego Urzędu Skarbowego, a my ze spokojnym sumieniem, będziemy mogli rozpocząć kolejny rok podatkowy. 


Sprawdź inne podobne artykuły:

  1.  Jak podpisać kopertę na chrzest?
  2.  Co napisać na kopercie na urodziny?
  3.  Jak zaadresować list do księdza?
  4.  Jak podpisać kopertę dla pary młodej?
  5.  Jak zaadresować list do firmy?
  6.  Co napisać na kopercie komunijnej?
  7. Jak zaadresować list do sądu?

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki